26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 06 липня 2026

Автор книги - історик, краєзнавець, старший науковий співробітник Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень при Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї Сергій Мілютин, який завітав до нашого музею.

Захід став нагодою поговорити про одну з найвідоміших сторінок Української революції та її зв’язок із нашим краєм. Видання знайомить читачів із земляками, які брали участь у бою під Крутами, відкриваючи регіональний вимір подій, що стали символом боротьби за незалежність України.

До учасників заходутакож  звернувся директор Центральноукраїнського краєзнавчого музею Борис Шевченко, який наголосив на важливості дослідження і популяризації історії визвольної боротьби українців та наголосив, що на сьогоднішній день вийшло 6 видань в рамках серії "Визвольна боротьба. 1917-1991 роки".

Автор видання Сергій Мілютін розповів про роботу над книгою, джерельну базу дослідження, пошук архівних матеріалів та встановлення біографій учасників бою під Крутами, пов’язаних із Центральною Україною. Окрему увагу було приділено постатям наших земляків та їхньому внеску у визвольні змагання 1917-1921 років.

Учасники презентації мали змогу поспілкуватися з автором, поставити питання та обговорити важливі сторінки історії.

Щиро дякуємо Сергію Мілютіну та Борису Шевченкуза співпрацю та змістовну розповідь.

Видання "Бій під Крутами. Центральноукраїнський вимір" є вагомим внеском у дослідження Української революції, адже доповнює історію бою під Крутами новими документами, іменами та фактами, пов’язаними з Центральною Україною. Це важливо!

 
Опубліковано в Новини

Захід пройшов у творчий атмосфері. Директор комунального закладу

 " Будинок культури Маловисківської міської ради " Іванна Клименко підвела підсумки роботи організації та проведення Першого  багатожанрового фестивалю "Про_Талант".

Методист Світлана Бровченко ознайомила присутніхкультпрацівниківз графіком проведення творчих звітів, надала методичну допомогу по підготовці та проведенні цих заходів.

На завершення було проведено інтерактив "Надзвичайні ситуації під час проведення заходів", усі учасники семінару активно включився в роботу. А по завершенню обмінялися досвідом роботи.

Опубліковано в Новини

Захід відбувся у суботу, 4 липня 2026 року, у м. Мала Виска у міському парку за ініціативи Олени Багмет, батько якої захищає нас на фронті, а родина чекає на родичів-захисників з полону. Організували та реалізували проект «Крила Надії» команди ГО «Нащадки Нескорених» (Шмига Людмила, Лариса Скляренко, Валентина Межинська, Олександр Рябцев, Сергій та Дмитро Мамай, Ігор Скляренко) та Центру Життєстійкості Маловисківської громади -  (Світлана Білоног, Світлана Михайлович, на чолі з Тетяною Рябцевою), за підтримки та співфінансування працівників Маловисківської міської ради. У співпраці з командами Творчих Волонтерів міста що окрилює (Ліпін Юрій, Багмет Аріна, Тетяна Котятко, Сніжана Чернецька) і Молодіжної Ради Маловисківщини (Даніїл Мироненко, Віталій Решетнік).

Дійство розпочалося о 16.00 з фотосесії, в якій взяли участь члени родин зниклих безвісти та тих Захисників, які перебувають у полоні з фото своїх рідних.

Також  на заході працював ярмарок, де присутні могли придбати смаколики та вироби, а кошти, виручені на ярмарку , підуть на потреби Збройних Сил України.

Це була зустріч людей, яких об'єднує найважливіше — любов, віра і незламне очікування. У довірливій атмосфері звучали слова підтримки, були щирі обійми, сльози, мовчання, що говорило більше за будь-які промови.

«Крила надії» — це символ віри в те, що кожен наш Захисник і Захисниця, які сьогодні перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти, обов'язково повернуться додому. До своїх рідних. До тих, хто щодня чекає, молиться і не втрачає надії. Велетенські Крила, вдвічі вищі за людський зріст  – тягнуться вгору, до неба і символізують незламну віру у світле майбутнє кожного Захисника та Захисниці. Міцно тримаючись за рідну землю, на якій їх чекають найрідніші. Окрім інсталяції встановлено дві лави з пам’ятними табличками.

В ході заходу було відзначено подяками всіх дотичних до збору коштів на встановлення інсталяції.

Кульмінацією заходу стало пов’язання стрічок на символічні Крила Надії, де біла стрічка – на честь загиблих воїнів, допоки не буде встановлено меморіальних сіті-лайтів на Алеї Героїв, а синьо-чорна  - безвісти-зниклі та полонені воїни. Стрічки можна безкоштовно взяти у Олени Багмет (1 поверх ТЦ «Копілка» в Центрі міста).

До заходу також приєдналися мешканці не лише Маловисківської ТГ, а й - Оникієве, Злинки, Кропивницького, Новоукраїнки та Новоархангельська, в родинах яких є безвісти зниклі та полонені воїни.

Наша віра — це щит наших воїнів . Хай кожен  дочекається свого Захисника. Який зможе символічно, зняти стрічку з інсталяції, на знак повернення додому!

 

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Липень 2026 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Останні Новини