26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 05 червня 2024

      Шановні голово, секретар та депутати, що з'явилися на закінчення 53-ї та початок 54-ї сесії міської ради, вимушені нагадати вам  чому ж саме не було закрито  53-тю сесію.

      По-перше всі питання, які виносилися на розгляд сесії були опрацьовані в комісіях і пленарне засідання могло завершитися протягом максимум півтори години. Натомість головуюча на 53-й сесії секретар ради Леся Постолюк усіляко перешкоджала включенню до порядку денного депутатського запиту Олега Крила. Запит стосувався впорядкуванню використання службового транспорту для перевезення наших захисників, які отримали поранення. Тому дискусії по порядку денному розтяглися більше ніж на годину.

        По-друге, при наявних 17-ти депутатах зал засідань покинула депутатська фракція « Олега Ляшка»в повному складі, а саме Дмитро Терновий, Віктор Ткаченко та Володимир Діордіца, після чого в залі залишилась мінімально необхідна для проведення сесії чисельність депутатів.

         По-третє, після того як в залі залишилось мінімально необхідна кількість депутатів в ході роботи сесії почалися численні зупинки тому, що в депутатки Інни Коваленко були дуже нагальні справи по телефону і вся зала змушена була чекати завершення її перемовин. Потім та ж сама депутатка вимагала детального розгляду питань з трансляцією їх на великому екрані. Та  чомусь під час самого розгляду питань, надто заглибилася в свій телефон й відклала його тільки після наполегливих зауваження депутатів та головуючої. Все це не дало змогу завершити розгляд порядку денного, хоча для закінчення засідання було достатньо 15-20 хвилин. Але мабуть дехто з присутніх занадто сильно поспішав на святкування дня народження міського голови, яке до речі, проходило в робочий час о 13:00 …

      А тепер щодо продовження роботи сесії. Міським головою 17 травня було видано розпорядження про проведення 54-ї сесії міської ради, хоча 53-я сесія не була завершена, тому й відповідно не було проведено засіданнь постійних профільних  комісій.

        Нагадуємо, що згідно законодавства  України поки не закрита попередня сесія, наступна не може бути відкрита. Порушуючи законодавство та регламент голова видав розпорядження про проведення 54-ї сесії.

         Що  ж до питань договору суперфіції з Департаментом капітального будівництва Кіровоградської обласної військової адміністрації на користування земельною ділянкою, на якій розташована будівля Маловисківської гімназії №3, на питання роботи житлово – комунального господарства, зміни до структури міської ради,  виділення коштів на паливо – мастильні матеріали  для автомобілів поліцейських офіцерів громади,  вирішення питання про надання допомоги військовослужбовцям ЗСУ то все це виявляється не важливо, а актуально основне питаннявиділення майже 4-х мільйонів гривень для підвищення заробітної плати для апарату міської ради…     

        Виявляється в нашій громаді вже «відремонтовані» всі укриття в садочках та школах, немає більше звернень про надання допомоги для військових, укриття зроблені, а потреби в допомозі ЗСУ вже немає… Особиста заробітна плата – ось основне питання і головне, що хвилює керівництво нашого міста.

     Що ж до «окремого питання» про роботу постійної комісії з земельних відносин.

      То вкотре нагадуємо вам що для повноцінної  й ефективної роботи комісії, розробники проектів рішень, що виносяться на розгляд сесії мають надати повну, вичерпну, актуальну та належним чином сформовану інформацію щодо об'єкту розгляду. Тому головою земельної комісії неодноразово зверталась увага, що до відкритого доступу членів комісії  та депутатського корпусу до застосунку «Феодал», як до джерела найбільш повної й актуальної інформації з земельних питань. Відповідні звернення та запити надсилалися на ім'я голови міської ради.

      Натомість, незважаючи на те, що програма «Феодал» надає виключно публічну інформацію з загальнодоступних джерел ДЗК, ДРРП та є відкритою, в доступі було відмовлено, що є прямим перешкоджанням здійснення повноважень депутатам міської ради.

     Головою комісії М.Ніколенко, як організатором, неодноразово вказувалось на неможливість роботи комісії без попереднього доступу до застосунку «Феодал». Також нагадуємо, що відповідно з регламентом та положенням про постійні комісії, в разі неможливості голови комісії  виконувати свої  обов'язки та бути присутнім на засіданні відповідної комісії його обов'язки виконуються заступником, або ж секретарем комісії.

    Чому комісія не працює з лютого місяця є очевидним:

 • в першу чергу це небажання виконавчого апарату міської ради на чолі з головою оприлюднювати публічну інформацію з земельних відносин в громаді;
 • не спроможність організувати відкриту й ефективну роботу профільної комісії, надавши їй  всі необхідні засоби та інформацію.   

    Ви написали про те, що які б не були гострі протиріччя і суперечності у депутатському корпусі міської ради, ми зможемо їх вирішити тільки шляхом конструктивного діалогу, зібравшись разом для спільної роботи. Саме конструктивного діалогу з боку міської влади і немає, то як ви можете до когось апелювати?

    І в кінці кінців до кого ж тут питання?!

 - до депутатів, що чітко вимагають дотримання норм законодавства України та регламенту сесії міської ради;

- чи до депутатів, що передчасно покинули зал засідань (Д. Терновий,             В. Ткаченко та В. Діордіца) та головуючої Л. Постолюк, що усіляко затягувала затвердження порядку денного та взагалі розгляд сесійних питань.

    Депутатський корпус, на відміну від штатних працівників ради працюють на громадських засадах, кожен з них зайнятий у своїй сфері і підлаштовуватись під забаганки керівництва ради не будуть й не збираються.

     Попри все вищевказане ми готові до роботи в межах закону та регламенту:

 • закінчити 53-ю сесію;
 • провести профільні комісії до чергової 54-ї сесії попередньо отримавши всю необхідну інформацію та матеріали;
 • й врешті-решт плідно провести 54-у сесію.

А небайдужим громадянам рекомендуємо до перегляду чергову 54-у сесію. Буде цікаво

 

Депутати міської ради  восьмого скликання:

Микола НІКОЛЕНКО

Олександр БРОВЧЕНКО

Олег ПІДГОРНИЙ

Олександр НІКОЛЕНКО

Олександр ЗЕЛЮНКО

Наталка БЕСПАЛОВА

Олег КРИЛО

Наталія МАРКОВА

Людмила БРОВЧЕНКО

Вадим ЧУЙКО

Василь ЩЕРБАК

 

 

Опубліковано в Новини

    Публікуємо на сайті міської  ради  «ВІДПОВІДЬ НА ЗВЕРНЕННЯ  ДЕПУТАТАМ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ, ЯКІ  З'ЯВИЛИСЯ НА ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 30 травня 2024 року», яка надійшла до міської ради 4 червня ц.р. з вимогою від депутатів – підписантів  про її оприлюднення на офіційному сайті міської ради. Це  - реакція депутатів на опубліковане 30 травня  спільне звернення мене, як міського голови, та депутатів, які прийшли на пленарне засідання 30 травня, яке так і не відбулося в зв’язку з відсутністю кворуму, про  необхідність  відновлення роботи ради  та проведення засідань постійних комісій та пленарних засідань. Щодо фактів, викладених у даному зверненні від депутатів міської ради восьмого  скликання, які не з’явилися на пленарне засідання 30 травня,   зауважу, - сприймаю  це  як, власне,  їх спробу виправдатися  та перекласти свою відповідальність на  міського голову, секретаря ради, та тих депутатів, які прийшли на сесію, та намагання пояснити причини того  чого ними в черговий раз  заблоковано роботу міської ради.

Від себе зауважу, що рада працює згідно Регламенту та  річного  плану роботи, якими передбачено проведення пленарних засідань у останній четвер кожного місяця. Відповідно для цього  міським головою видається розпорядження про скликання чергової сесії  у визначений чинним  законодавством  термін та повідомляється перелік питань, які вносяться на розгляд ради. Думка про те, що розпорядження  про скликання сесії не може визначати проведення пленарних засідань в один день, достатньо суб’єктивна. Проєкти рішень, які вносяться на розгляд, як і рішення ради,   завжди оприлюднюються на сайті, що забезпечує відкритість і прозорість роботи ради,  - можна пересвідчитися, переглянувши сайт Маловисківської міської ради.

Для того, щоб закрити пленарне засідання 53-ї чергової сесії, яке  розпочалося  25 квітня, було видано розпорядження міського голови про продовження пленарного засідання 2  травня. Явка депутатів 2 травня  -  десять з двадцяти шести, що, звісно, не давало змоги провести пленарне засідання. Мною, як міським головою,  було прийнято рішення об’єднати два пленарні засідання, щоб  закінчити 53 – у сесію та провести 54 – у, в один день. Вважав це оптимальним для організації свого робочого часу, як міського голови,  для апарату ради,  і  для  депутатів, які, дійсно працюють на громадських засадах, і,  для участі у роботі  органів  ради,   залишають  свої справи. При чому багато хто з  депутатів мають  приїхати з інших населених пунктів до Малої Виски, так  як проживають і працюють за її межами. Керувався виключно принципом економії ресурсів, тим більше, що питань з 53-ї сесії залишилося небагато і попередньо вони майже усі були узгоджені з депутатами, які їх розглядали на постійних комісіях. Про те, що це стане проблемою навіть не здогадувався.

Роботу постійних комісій міської ради коментувати не буду –  у Законах   України  та Регламенті  міської  ради  все чітко прописано, мені додати нічого.

Але про  роботу постійної комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою (голова комісії Ніколенко М.В.) зазначу, що  з початку поточного року її засідання проводяться з використанням інформаційного ресурсу «Феодал». Відповідно до умов договору  між міською радою та  розробником  цього програмного забезпечення  міській раді, як користувачу, забороняється  передавати логін та пароль доступу до інформаційного ресурсу «Феодал» іншим особам, що чітко прописано у договорі.

Під час підготовки та засідання постійної комісії, депутати мають можливість отримувати повну інформацію,  сформовану інформаційним ресурсом «Феодал». У разі звернення депутатам Маловисківської міської ради організовується робоче місце в приміщенні міської ради, про що повідомлялося голову постійної комісії Ніколенка М.В. та  усіх депутатів.

Крім того, у разі необхідності, працівниками відділу земельних відносин може надаватися мешканцям Маловисківської міської територіальної громади інформація,  сформована за допомогою інформаційного ресурсу «Феодал», що не містить особистих персональних даних і стосується безпосередньо заявника для врегулювання земельного питання.

Використання інформаційного ресурсу «Феодал» при підготовці засідань постійних комісій Регламентом Маловисківської міської ради та Положенням про постійні комісії не передбачено і не  є перешкодою для здійснення повноважень депутатам міської ради.

Стосовно підвищення заробітної плати апарату міської ради, про яке згадується у зверненні - так це питання є актуальним. Рішення щодо підвищення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування врегульовано на рівні держави відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 року №484. Постанова зобовязу в обов’язковому порядку переглянути посадові оклади і, відповідно, нарахування до посадовиз окладів, працівників міської ради.  Тому виникла потреба у додаткових коштах на заробітну плату для усунення можливого виникнення заборгованості, що було передбачено у проєкті рішення про бюджет, яке внесено на розгляд чергової 54 ї сесії. 

Хочу наголосити, що при формуванні бюджету на 2024 рік таких змін передбачено не було, бо розрахунок проводився до підвищення окладів, що передбачено постановою КМУ від 30 квітня 2024 року №484, тобто у грудні 2023 року, коли обраховувся бюджет громади на 2024 рік,  ми не могли передбачити це підвищення. Тому на сьогодні  сформованого фонду оплати праці, передбаченого в бюджеті громади на 2024 рік,  недостатньо для повного розрахунку по виплаті заробітної платипрацівникам міської ради. В проєкті рішень на 54-ту сесії дійсно винесено питання про збільшення кошторисних призначень органів місцевого самоврядування, яке виникло в зв’язку зі змінами до  постанови  №268.

Взагалі, зарплата Маловисківського міського голови є  однією з найнижчих в нашій області і в Україні,  так, як і загалом,  працівників апарату міської ради.  І це – факт,  який  можна перевірити переглянувши  наші  щорічні декларації за 2023 рік. Тому спекулювати на питаннях заробітної плати працівників міської ради вважаю недоречним.

Щодо затягування затвердження Порядку денного секретарем ради Лесею Постолюк, яка головувала на засіданні 53ї сесії, - взяв з неї пояснення, де вона пояснила, що діяла згідно Регламенту. Бажаючі це перевірити можуть переглянути запис пленарного засідання 53ї сесії міської ради і зробити власні висновки.

Депутати фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Володимир Діордіца, Дмитро Терновий, Віктор Ткаченко та депутатка від політичної партії «Наш край» Інна Коваленко, які згадуються у тексті депутатського звернення,  зможуть особисто надати  свої відповіді  на факти, де їх згадують колеги – депутати, під час пленарного засідання чергової сесії у відведений Регламентом час.

Отже, сподіваюся, що в найближчий час депутати міської ради зберуться у  достатній  кількості, щоб забезпечити  повноважність  ради приймати рішення,  і ми продовжимо спільну  роботу  задля наших мешканців, які, обравши нас до місцевої ради,  наділили  нас відповідними повноваженнями і  довірили нам  разом  - міському голові, депутатам, виконавчому комітету - здійснювати владні повноваження на підзвітній території.  

 

З повагою, міський голова Юрій ГУЛЬДАС

Опубліковано в Новини

  Росіяни не дотримуються жодних правил ведення війни. Контрнаступ Сил оборони України позбавив їх можливості тероризувати населення на тимчасово окупованих територіях і вони вдалися до обстрілу електростанцій на звільнених територіях. Знаючи про підступність ворога, слід засвоїти алгоритм дій у випадку знеструмлення міст та сіл і підготуватися до можливих перебоїв із електропостачанням.

Як підготуватися до блекауту.

 • Підготуйте запас води, їжі тривалого зберігання, необхідних вам ліків.
 • Подбайте про освітлювальні пристрої – ліхтарики, свічки та сірники. Розташуйте їх так, щоб легко було знайти. Зробіть запас батарейок для ліхтариків та інших пристроїв на елементах живлення. Свічки краще запалювати у глибокій металевій ємності, щоб вогонь відбивався від стінок і давав більше світла.
 • Щоб зберегти тепло у приміщенні, заклейте щілини у вікнах і балконних дверях або закрийте їх ковдрами.
 • Варто придбати дизельний або бензиновий генератор, або ж портативні та сонячні зарядні пристрої, це дозволить на певний час увімкнути електроенергію. Незамінним у критичних умовах залишається павербанк.
 • Придбайте туристичний пальник і запас балонів із пропаном, так ви зможете готувати їжу без електроплитки.
 • Якщо в морозильнику є вільне місце, заповніть його пляшками з водою, замерзлі пляшки довше затримають холод за відсутності електрики.
 • Якщо зв’язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів. Для цього зайдіть у «Налаштування», оберіть розділ «SIM-картки», «мобільні мережі» або стільниковий зв’язок, оберіть опцію «Мобільна мережа», «Підключення» або «Обрати мережу» та вимкніть автоматичний режим. На екрані з’явиться перелік доступних мереж – ви можете змінити його на одну з мереж у списку.

 

Опубліковано в Новини

    Її  темою була вкрай важка ситуація з електрозабезпеченням у країні  та  шляхи вирішення нагальних питань, пов’язаних з плановими та аварійними відключеннями світла, у Маловисківській громаді. Вів засідання голова комісії - міський голова Юрій Гульдас.

Про ситуаціюв енергетиці, що склалася на даний часдоповідав  начальник начальник Маловисківського району електричних мереж ПрАТ «Кіровоградобленерго» Віталій   Кошман. Повідомив про те, що у зв’язку з виникненням дефіциту потужності в ОЕС України через пошкодження внаслідок російської агресії об’єктів енергетичної структури ОЕС України, за наказом НЕК Укренерго для Кіровоградської області вводяться ліміти споживання. Для входження в ліміт вводяться графіки погодинних та графіки аварійних відключень електропостачання.  Це необхідний крок, щоб уникнути перевантаження мереж та збалансувати енергосистему. Графік аварійних відключень електропостачання запроваджується в екстреному порядку, тому попередньо оприлюднити його неможливо. При входженні в ліміт графіки застосовуватись не будуть. В разі не входження в ліміт буде відключатись черга яка збігається з часом зазначеним в графіку опублікова ному на сайті Кіровоградобленерго .Дізнатися до якої черги відноситься ваша адреса, або ознайомитися з графіком ви зможете на офіційному сайті ПрАТ Кіровоградобленерго, за посиланням - https://kiroe.com.ua/electricity-blackout .

Вкотре нагадав, що в Кіровоградській області населення споживає суттєво більш ніж половину відведеного для нас ліміту, а тому саме від ощадливого споживання залежить наскільки довгими будуть графіки відключень для кожного з нас.

 На засіданні були присутні перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів  Олександр Бакалінський, керівники комунальних підприємств КП «Мала - Виска МКП» Володимир Лисенко та КП «Мала Виска - Водоканал» Олександр Чижевський , представники відділення поліції №1 (м. Мала Виска) Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області,  начальник  23 ДПРЧ У ДСНС України  у Кіровоградській області  Костянтин Флуєрар,  начальник першого відділу Новоукраїнського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Іван Колесник,начальник відділу освіти, молоді та спорту міської ради Анна Гончарова, головний лікар КНП «Маловисківська лікарня» Андрій Мащенко , представники інших організацій та установ громади.

Було наголошено, що склалася складна ситуація, яка не вирішиться найближчим часом – наслідки її відчуватимемо ще досить тривалий час. Але навіть в таких умовах необхідно забезпечити нормальне функціонування критичної інфраструктури громади, безперебійно має працювати Маловисківська лікарня, заклади загальної середньої освіти, комунальні підприємства, зокрема, КП «Мала Виска –Водоканал», робота якого безпосередньо залежить від постійної подачі електроенергії.

Начальник відділу земельних відносин Ігор Цибульський зазначив, що потрібно налагодити безперебійне постачання електроенергією артезіанських свердловин, з яких до жителів громади надходить питна вода. Її резервні запаси також повинні бути зроблені по всіх територіях Маловисківської громади. Для цього потрібно віднайти фінансові можливості придбання резервуарів різної ємності та форми для зберігання резерву питної води та підвезення у випадку надзвичайної ситуації в різні райони громади.

Необхідна постійна взаємодія з ПрАТ «Кіровоградобленерго» Маловисківським РЕМ згідно розроблених положень працівники , які відповідають на підприємствах за роботу електрогосподарства. У цей нелегкий час кожен мешканець громади повинен усвідомити, що електроенергію потрібно економити, бо її безперебійне постачання залежить сьогодні саме від цього.

Нові реалії неприємні для пересічних громадян, але в країні йде війна, тож кожен повинен усвідомити, що тільки згуртованість і відповідальність допоможе нам пережити ці складні часи.

 

 

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Червень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Останні Новини