Разом з міським головою у згадані населені пункти приїхали заступник міського голови Алла Жовтило, секретар міської ради Леся Постолюк, керуючий справами (секретар виконкому) Людмила Линник, начальник відділу земельних відносин Ігор Цибульський, спеціалісти структурних підрозділів та поліцейський офіцер громади Олександр Кушнієнко, інспектор з ювенальної превенції Новоукраїнського районного відділу поліції Ірина Перехрест.
Також у цей день мешканці сіл мали можливість поспілкуватися з головним лікарем КНП «Маловисківська лікарня» Андрієм Мащенком, який розповів про різні види медичних послуг, які надаються на даний час закладом охорони здоров’я у нашій громаді, про можливості отримати безкоштовні обстеження та як відбувається лікування пацієнтів, в т.ч. за державний кошт.Він розповів про функціонування закладу охорони здоров’я в сучасних умовах та пакети безкоштовних послуг, якими можуть скористатися мешканці громади.
Звіт про роботу виконавчих органів ради за 2023 рік міський голова Юрій Гульдас перед мешканцями Олександрівського старостинського округу розпочав із загального аналізу нинішньої ситуації як в країні, так і у Маловисківській громаді в умовах воєнного стану. Нині всі зусилля місцевої влади та громади спрямовані на підтримку Збройних Сил України в її боротьбі з ворогом. Це фінансування з місцевого бюджету видатків на допомогу ЗСУ, волонтерська діяльність, усвідомлення всіма громадянами нинішніх реалій і першочергових завдань по зміцненню обороноздатності країни.
Як відомо, питання охорони громадської безпеки тепер на території Маловисківської громади забезпечують поліцейські офіцери громади. Перед присутніми у селах Олександрівці та Паліївці виступив поліцейський офіцер громади Олександр Кушнієнко, який розповів про свої функції, як працівника, який забезпечує охорону громадського порядку виключно на території Маловисківсьокї громади, про свої завдання, як працівника правоохоронного органу, які вирішуються ним, як поліцейським офіцером громади, як з ним зв’язатися і де буде проводитися прийом мешканців.
Далі зустріч продовжувалася у форматі діалогу – на запитання мешканців Олександрівського старостинського округу, які їх турбують, відповідали працівники структурних підрозділів міської ради – КП «Центр надання соціальних послуг» (Іван Хмара ), відділу соціального захисту населення, праці та охорони здоров’я( Олена Карабаєва), житлово-комунального господарства (Олег Горбунов), управління Пенсійного фонду, відділу земельних відносин (Олена Палій). На окремі питання відповідь давав староста старостинського округу Валерій Бобринець.
Серед нагальних питань, які турбують мешканців цієї території – постачання скрапленим газом жителів села, особливо людей похилого віку, які мають труднощі із заправкою газових балонів, які використовуються в побуті, робота поштового відділення, безпека пішоходів під час пересування селом, яке розташоване на трасі, надання земельних ділянок військовослужбовцям, доступ до будівлі місцевого будинку культури, забезпечення паливом для косіння трави на узбіччі доріг та біля приміщень комунальних закладів , вивезення твердих побутових відходів, стан місцевої водойми, відсутність автобусної зупинки у селі. На всі питання буде дано вичерпні відповіді спеціалістами структурних підрозділів.
У другій половині дня звіт міського голови відбувся у селі Паліївці Паліївського старостинського округу.
Міський голова у своєму слові зазначив, що війна вносить корективи у наше життя. 57 паліївчан нині захищають Україну на фронті, і всі захисники мають відчувати нашу постійну підтримку.
У Паліївці широко розвинена волонтерська діяльність. Люди, так як і на інших територіях, працюють на Перемогу, передають на фронт продукти, збирають кошти для допомоги ЗСУ, намагаючись внести свій посильний внесок у підтримку Сил Оборони України. Ця робота не припиняється з початку повномасштабного вторгнення. На території Паліївського старостату дуже добре налагоджена співпраця місцевої влади, старостинського округу та господарників, чиї агропідприємства тут розташовані, місцевого навчального закладу, які спільно вирішують дуже багато проблемних питань.
Важливе питання підняв на зустрічі директор Паліївської філії «Гімназія – заклад дошкільної освіти» Валерій Онипсенко – це охорона будівлі навчального закладу, щоб уникнути випадків проникнення на територію сторонніх осіб.
Ряд нагальних запитань, серед яких теж були земельні та вивезення твердих побутових відходів, озвучила староста старостинського округу Людмила Шамка.
Такі відверті розмови з мешканцями територій Маловисківської громади, співпраця активної громадськості та влади допомагає місцевій владі спільними зусиллями вирішувати соціальні та інші проблеми, які хвилюють людей.
В умовах війни нам якраз потрібна довіра та співпраця всередині громади.Адже будь-яка успішневтілення нагальних питань потребує як зусиль влади так і підтримки суспільства.
Маловисківська міська рада в квітній цього року за результатами конкурсного відбору отримала можливість взяти участь у проєкті «Партисипативний підхід до розвитку громад у Кіровоградській області» (всього організаторами було відібрано п’ять громад з Кропивниччини), який реалізується ГО «Територія успіху» в рамках проекту USAID «Демократичне врядування в Східній Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).Передбачається, що участь у цьому проєкті надасть місцевій владі додаткових можливостей активізувати у громаді під час воєнного стану інструменти участі, до яких відносяться громадські слухання, електронні петиції, загальні збори, діяльність консультативно-дорадчих органів, бюджет участі, органи самоорганізації населення, місцеві ініціативи. Навіть під час воєнного стану органи місцевого самоврядування мають всі підстави для розробки та ухвалення відповідних рішень в сфері розвитку локальної демократії для залучення мешканців до прийняття рішень щодо життя громади.
В рамках укладеного Меморандуму про співпрацю між ГО «Територія успіху» та Маловисківською міською радою передбачено проведення навчальних тренінгів та участь у них представників і представниць Маловисківської громади.
4 червня ц.р. відбувся в рамках даного проєкту перший навчальний тренінг. Його тема - «Стратегії впровадження гендерного підходу на рівні місцевих громад». В ньому взяли участь п’ятеро представниць нашої громади, які надали свою згоду на участь у проєктів цілому та у даному навчальному заході зокрема. Подавалася заявка на участь учасницями відповідно до їх зацікавленості у поглибленні власних компетенцій з даного питання та зацікавленості у застосуванні гендерного підходу під час прийняття рішень місцевої ради. Тренінг проходив у м.Кропивницькому. Організатори тренінгу підвищення обізнаності та розвиток практичних навичок учасників щодо впровадження гендерного підходу в нашій громаді. Під час тренінгу учасники ознайомилися з поняттям гендерної рівності та її значущості для сталого розвитку громад, інструментами та методами для ефективного інтегрування гендерного підходу в місцеві політики, програми та бюджетування. Про те, як проходив тренінг, додаємо фоторепортаж.
Секретар ради Леся ПОСТОЛЮК
Проект «Партисипативний підхід до розвитку громад у Кіровоградській області» реалізується ГО «Територія успіху» в рамках проекту USAID «Демократичне врядування в Східній Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).