26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 08 травня 2024

     8 травня відзначають закінчення  Другої світової війни в Європі та підписання акту про безумовну капітуляцію Німеччини 8 травня 1945 року. Цей день є важливим символом кінця війни в Європі та перемоги над нацизмом.

 Україна перенесла дату відзначення  на 8 травня, щоб відзначати перемогу у Другій світовій війні разом з спільнотою європейських  держав. А ще для того, аби підкреслити, що війна розпочалася через угоду між двома  тоталітарними державами: Німеччиною та СРСР. 

Під час Другої світової війни як німецькі військові, так і радянські, чинили справжній терор на українських землях. Це численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду. Тому Україназазнала чи ненайбільших втрат у 1939-1945 роках.  Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні  протягом 1939-1945 року.

Ниніросійська федерація прагне привласнити перемогу над нацизмом, нівелюючи участь інших країн та народів, щоб маніпулювати й власними громадянами, і міжнародною спільнотою. Але Перемога – це результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів.

Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця для сучасної агресивної політики, кульмінацією якої стало злочинне повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року.  

У російській федерації відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворювалося на культ, а потім і взагалі на потворне явище «побєдобєсія», метою якого є пропаганда війни, вивищення над іншими народами, привласнення собі статусу «головного переможця», виправдання агресивної ідеологічної мобілізації громадян.

Україна застерігає інші країни від наслідків підтримки, поширення чи потурання російським наративам до 9 травня, адже Кремль використовує причетність росіян до перемоги над нацизмом як моральне обґрунтування сучасних агресивних дій росії.

   8 Травня надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл.

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

З нагоди відзначення Дня  пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років у нашій громаді у місті Мала Виска та сільських населених пунктах  до могил військовослужбовців,  загиблих на території нашого краю під час воєнних дій Другої світової війни, були покладені квіти на знак пам’яті та шани.

У публікації використано тематичні матеріали Українського інституту національної пам’яті  до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років (8 травня).

Опубліковано в Новини

   Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати рідної, близької людини, особливо, якщо це молодий, сповнений життєвих сил, чоловік, гарний господар, опора сім’ї, люблячий син, батько, чоловік. Але безжальна війна забирає все нові життя, які воїни віддають, захищаючи свою землю, домівку, своїх дітей , дружин, батьків, матерів.

7 травня Маловисківська громада втридцяте попрощалася зі своїм захисником  - Сосновським Романом Миколайовичем.

Віддати шану воїну прийшло чимало мешканців громади – колег, побратимів, працівники Маловисківської міської ради, її структурних підрозділів, комунальних підприємств.

Заупокійну літургію по воїну відслужив настоятель храму Праведної Єлизавети с.Паліївка  ПЦУ Тарас Василик.

З прощальним словом на Костянтинівському кладовищі м.Малої Виски, де поховано воїна, звернулися міський голова Юрій Гульдас та начальник групи документального забезпечення першого відділу Новоукраїнського ТЦК та СП  Роман Разілєвич.

Сумно від того, що білими лебедями в небеса відлітають найкращі. Цвіт української землі. Безстрашні, мужні наші Герої, що віддали своє життя за свободу рідної землі. Вони заслуговують, щоб про них пам’ятали.

Україна обов’язково переможе.Героям Слава!

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Травень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Останні Новини