26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 06 травня 2024

    6 травня 2024 року у Маловисківській міській раді відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Маловисківською міською радою та громадською організацією «Територія успіху»в рамках проєкту Партисипативний підхід до розвитку громад у Кіровоградській області».

До міської ради завітали представники Громадської організації «Територія успіху» на чолі з  головою   Інгою Дудник.

Проєкт "Партисипативний підхід до розвитку громад у Кіровоградській області" (участь мешканців у прийнятті рішень), як зазначаила Інга Дуднік,  є кроком до створення інклюзивного та залученого суспільства, де кожен голос має значення. Він передбачає активне залучення громадян до процесів прийняття рішень та розвитку місцевих ініціатив шляхом створення ініціативних груп.

Такі ініціативні громадяни у Маловисківській громаді є і це, перш за все, представники громадський організацій – ГО «Простір ідей», голова, депутатка  міської ради  Інна Коваленко, вчитель історії Маловисківської гімназії № 4, громадська активістка  Олена Мазур, членкиня Молодіжної ради,  вчитель Лозуватської гімназії Наталія Холодна, голова  громадської молодіжної організації  «Молодіжний простір МАН- 002» Даніїл Мироненко, членкині  ГО «Молодіжний простір МАН- 002» Лілія Кошурко та Олександра Тріок, які були присутні на заході з підписання меморандуму про співпрацю. Також на цій зустрічі були присутні посадові особи міської ради та старости старостинських округів, які працюватимуть в партнерстві в рамках даного проєкту.

Між міською радою та ГО «Територія успіху» було підписано меморандум про співпрацю щодо спільної роботи, спрямованої на покращення інструментів локальної демократії в громаді. Це шлях до зміцнення відкритості та прозорості влади, до створення простору для реалізації ініціатив мешканців  громади, підзвітність місцевої влади перед громадою.

Меморандум був підписаний з метою підвищення спроможності органів місцевого самоврядування та інституцій громадянського ссуспільства Маловисківської міської ради застосовувати партисипативні підходи в своїй діяльності, налагодження ефективної взаємодії між органами місцевого врядування та мешканцями громади.

Серед напрямків діяльності – підвищення компетентності представників ОМС щодо застосування партисипативних підходів у місцевій політиці, розробка гендерного профілю, вивчення потреб мало представлених груп мешканців громади, побудова співпраці, поширення проектних напрацювань із залученням інституцій громадянського суспільства, влади, бізнесу та інше.

Опубліковано в Новини

  Роман Сосновський загинув 26 лютого 2024 року.

Роман Миколайович Сосновський народився 2 березня 1984 року  у Малій Висці. Закінчив Маловисківську загальноосвітню школу № 1. Продовжив навчання у ПТУ №16 м.Мала Виска,  здобув професію бджоляра.

Проживав у Малій Висці, працював кочегаром, майстром з ремонтних робіт  у районному відділі освіти, пізніше - у  відділі освіти, молоді та спорту Маловисківської міської ради,  у Маловисківському ліцеї та дитячому садку "Калинка" с. Лозуватка.

Був призваний 15 лютого 2023 року першим відділом Новоукраїнського РТЦК та СП. Служив стрільцем-помічником гранатометника 2-го стрілецького відділення І-го стрілецького взводу 3-ї стрілецької роти військової частини А4845.

Загинув 26 лютого 2024 року під час артилерійського обстрілу у селі  Красногорівка Покровського району Донецької області при  виконанні обов’язків військової служби в зоні ведення бойових дій по відсічі збройної агресії російської федерації.

Прощання з воїном-захисником військовослужбовцем ЗСУ  Романом Сосновським, відбудеться 7 травня 2024 року за адресою м.Мала Виска, вулиця Тобілевича, 10. (таке побажання виявили рідні загиблого).

Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого військовослужбовця Романа Сосновського  і запрошуємо мешканців громади віддати останню честь воїну - Герою за адресою м.Мала Виска вулиця Тобілевича, 10, о 10:00.

Опубліковано в Новини
Понеділок, 06 травня 2024 06:51

УВАГА, КЛІЩІ!!!

    Наші поради. При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла - аби легше було помітити кліщів. Штани необхідно заправити у шкарпетки, тому що кліщі частіше чіпляються за взуття і одяг, і тільки потім поступово повзуть знизу вверх. Через кожну годину перебування на природі, треба проводити само- та взаємоогляди. Знищувати кліщів, які повзають можливо шляхом спалення. Витрушування одягу не позбавляє вас від кліщів назавжди.

Що робити, якщо кліщ вже присмоктався?

Якщо виявлено на тілі кліща, що вже присмоктався - зверніться до найближчого травмпункту, або видаліть його самостійно (без видалення кліща, він може утримуватись на тілі людини більш ніж 10 діб).

Перед видаленням кліща його не слід обробляти ніякими розчинами (спиртовими,олійними) та треба намагатись витягти його непошкодженим, разом із хоботком, розхитуючи його обережно пальцями, обгорнутими марлевою серветкою. Можливо використати спеціальний пінцет для видалення кліщів або міцну нитку. З нитки треба зробити петлю, яку накинути на кліща, ближче до шкіри людини. Далі - кінці нитки обережно рухати проти ходу часової стрілки або вправо-вліво. Як правило, через 2-3 хвилини живий кліщ самостійно виймає хоботок і відпадає.

Після видалення кліща ранку у місці присмоктування кліща необхідно обробити розчином йоду або спиртом.

Якщо хоботок кліща залишився, його видаляють стерильною, розпеченою на вогні голкою.

Після процедури видалення кліща ретельно вимийте руки з милом.

Впродовж двох тижнів після нападу кліща, щоденно замірюйте температуру тіла, та у разі її підвищення або виникнення почервоніння на шкірі, зверніться до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою.

Кліща для дослідження на збудники Лайм-бореліозуможна дослідити у лабораторії особливо-небезпечних інфекцій нашої установи (м.Кропивницький, ВУЛ, Миколи Садовського, 40/9 з 8;00 до 15;30 у робочі дні).

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Травень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Останні Новини