26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 17 травня 2024

   Проєкт має на меті сприяти розвитку громад шляхом налагодження ефективного діалогу між органами місцевого самоврядування, бізнесом та громадянським суспільством; формування спільного бачення сталого відновлення; підтримка партисипативних методів у процесах планування та прийняття рішень щодо майбутнього громад; покращення процесів та спроможності місцевого самоврядування.

Маловисківська міська територіальна громада стала учасником  проекту серед  30 громад із Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Херсонської областей.

10 травня пройшло перше засідання робочої групи  Маловисківської міської територіальної громади, яку очолює секретар ради Леся ПОСТОЛЮК, створеної в рамках Проєкту «Спільне реагування для відновлення українських громад».

В ході засідання робочої групи  в режимі онлайн відбулося спілкування з експертом проєкту Лідією Євтушенко, обговорені та ідентифіковані основні проблеми громади, визначені її точки росту.

 
Опубліковано в Новини

   Планування депортації розпочалося ще до вигнання нацистів із Криму. Так, 22 квітня в доповідній записці на ім’я Лаврентія Берії кримські татари були звинувачені в масовому дезертирстві з лав Червоної армії. Попри те, що представники кримськотатарського народу воювали в лавах Червоної армії і брали активну участь у партизанському русі. 

11 травня 1944 року було ухвалено цілком таємну постанову Державного комітету оборони № 5859сс “Про кримських татар”. У ній наводилися попередні претензії до кримськотатарського населення – начебто масове зрадництво та масовий колабораціонізм, які стали обґрунтуванням депортації.

Протягом 1950-х і 1960-х років татари боролися за своє право повернутися на історичну батьківщину, в тому числі за допомогою демонстрацій в узбецьких містах.

Політичні акції кримських татар привели до ще одного політичного успіху. 5 вересня 1967 року Президія Верховної Ради СРСР видала Указ “Про громадян татарської національності, які проживали в Криму”, який скасовував звинувачення в зраді кримських татар, проте проголошував нібито повне укорінення кримських татар в Узбекистані.

У 2006 році курултай кримськотатарського народу звернувся до Верховної Ради з проханням визнати депортацію геноцидом. У 2015 році Верховна Рада України визнала депортацію кримськотатарського народу у 1944 році геноцидом. 245 депутатів підтримали відповідне рішення. 18 травня встановлено як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Окремою поправкою засудили сучасні утиски кримських татар.

Опубліковано в Новини

   Бажаємо, аби Ваша відповідальність за доручену справу, працелюбність, виваженість і   енергійність були запорукою реалізації усіх гарних планів і задумів на благо мешканців Маловисківської громади.

Хайспокій і благополуччя завжди живуть в душі, удача супроводжує у всіх починаннях, а вдома чекає затишок і турбота близьких!

Творити й висот нових досягати,
Міцніє хай сила, квітує краса,
Щоб всього найкращого в світі зазнати,
Здоров’я, любові, достатку, добра!

Хай незгоди  Ваш дім обминають,
А добро лиш ступа на поріг,
Людська шана й любов прихиляють
Срібні зорі до Ваших доріг!

З повагою міський голова                                                          Юрій ГУЛЬДАС

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Травень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Останні Новини