26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 13 березня 2024

   Темою зустрічі було «Реалізація ветеранської політики на території Маловисківської, Мар’янівської  та Смолінської  громад».

Перед присутніми виступив міський голова Юрій Гульдас, який зазначив, що в  умовах ведення в Україні бойових дій за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність  держави виникає необхідність створення додаткових механізмів соціальної і психологічної  підтримки діючих військовослужбовців, ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, зниклих безвісти та тих, хто потрапив у полон,  додаткових соціальних гарантій. Важливими стають принципи системності та комплексності, координація взаємодії  виконавчих органів міської ради, об’єднань громадян і безпосередньо громадськості у цих питаннях.

 У своєму виступі заступник начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, яка прибула на зустріч, представила посадовців соціальних та психологічних служб з міста Кропивницького,  фахівців з питань допомоги військовослужбовцям. Вона також зазначила  важливість програми ментального здоров’я та роботи з ветеранами , створення в обласній військовій адміністрації управління по роботі з ветеранами, про реалізацію експериментального проекту «Життєстійкість» із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, що передбачає первинну правничу підтримку, консультації щодо питань зайнятості, супровід ветеранів та інше - ті послуги, яких потребують мешканці конкретної громади, створення нових підрозділів – громадських організацій , комунальних підприємств,фізичних осіб підприємців, які займатимуться роботою з ветеранами, робочі місця в яких фінансуватиме Мінсоцполітики.

 Повернення додому й адаптація до цивільного життя у зоні бойових дій може бути нелегким процесом для ветеранів та їхніх сімей. Військові можуть почувати психологічний дискомфорт, мати проблеми зі здоров’ям, труднощі з пошуком роботи та свого місця у мирному житті.Завдання органів місцевого самоврядування максимально полегшити їх входження в соціум після закінчення бойових дій.

Робоча зустріч почалася з відвідання ветеранського та психологічного хабів Маловисківської міської громади, де учасників виїзної зустрічі зустрічав керівник ветеранського хабу  Маловисківської громади начальник Центру надання соціальних послуг Іван Хмара.

Про важливість програми ментального здоров’я та роботи з ветеранами на зустрічі говорив у своєму виступі перед присутніми регіональний координатор  Всеукраїнської програми ментального здоров’я , координатор Центру допомоги врятованим у Кіровоградській області Олександр Кришко.

Далі відбувся психологічний тренінг з питань допомоги захисникам і захисницям України, який вів заступник директора комунального закладу «Обласний «Центр-Ветеран» Андрій Фоменко. Учасники цього тренінгу також могли поспілкуватися і з директором Центру Інесою Колпак. Тренінг проводився з ветеранами,  їх родинами , родинами загиблих, сімейними лікарями .

Для працівників соціальної сфери та лікарів місцевих лікарень вказаних громад, правоохоронців виконавчою директоркою громадської організації «Територія успіху»Інгою Дудник було проведено тренінг «Система  підтримки постраждалих від сексуального насильства як метод ведення війни».Зокрема, учасники тренінгу ознайомилися з проектом «Вистоїмо разом.Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною», який  має на меті створення системи, що ґрунтується на законодавчій базі щодо реагування на сексуальне насильство, пов’язане з війною, добре налагодженій системі співпраці, взаємодії та перенаправлення між інституціями, а також на спроможності ключових сторін надавати цільову підтримку постраждалим. Наголошувалося на створенніефективної системи запобігання та реагування на таке насильство на регіональному рівні.Актуальним є сприяння розвитку нормативно-правової бази з питань реагування на сексуальне насильство, пов’язане з війною.Тренінг  відбувся у КНП «Маловисківська лікарня».

З членами родин загиблих воїнів, ветеранами  також був проведений  консультативний захід «Обласним «Центром-Ветеран», активним організатором і модератором  якого стала громадська організація «Простір ідей» (керівник депутат міської ради Інна Коваленко), де учасники  заходу висловили свої проблеми та побажання з даної тематики.

Також цього дня особистий прийом громадян у приміщенні міської ради провела заступник начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова.

Опубліковано в Новини

   13 березня 2024 року – 80-та річниця визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників у Другій Світовій війні 1941-1945 років.

Працівники відділу культури та туризму , відділу освіти, молоді та спорту прийшли до пам’ятника загиблим воїнам  біля міського будинку культури, щоб вшанувати пам’ять загиблих українців у Другій світовій війні. Пам’ять воїнів та мирних жертв нацизму  вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти.

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Березень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Останні Новини