26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 25 жовтня 2024

   Перехід на зимовий часу2024 роцістане останнім для українців. Після цього ми більше не будемо переводити годинники двічі на рік: навесні та восени. Нагадаємо, що у червні 2024 року Верховна Рада України проголосула про скасування переведення годинників.

Щороку українці переходили на зимовий час в останню неділю жовтня. 2024 року це буде 27 жовтня. Рівно о 04:00 потрібно перевести стрілки годинників на 1 годину назад. Тобто, якщо це було 04:00 то стане 03:00. Таким чином, у нас з'явиться одна "зайва" година для сну.

Звичайно, сучасні годинники, смартфони, ноутбуки та інші пристрої переводять стрілки автоматично. Тому переводити вручну доводиться тільки механічні годинники. Найскладніше щороку — це не запізнитися на потяг чи маршрутку, адже всі транспортні засоби відбувають та прибувають за новим часом.

Опубліковано в Новини
   На жаль, жорстока, несправедлива війна продовжується, продовжуються втрати наших воїнів,які віддають своє життя за Україну.
25 жовтня у селищі Заповідне Маловисківської громади відбулося прощання з Крічуновим Олегом Володимировичем, який помер у медичному закладі від поранень, виконуючи бойове завдання.
На прощання зі своїм захисником прийшли односельчани, приїхали працівники Маловисківської міської ради , бойові побратими депутати міської ради.
З прощальним словом виступив міський голова Юрій Гульдас, який зазначив , що кожна така втрата - надто болюча,адже гине цвіт нації, наші захисники і опора .
Слово про військовослужбовця також проголосив начальник першого відділу Новоукраїнського ТЦК та СП Іван Колесник, висловивши співчуття рідним та близьким воїна -Героя.
Пам'ять Олега Крічунова вшанували хвилиною мовчання.
Настоятель Храму Праведної Єлизавети отець Тарас Василик відслужив заупокійну панахиду.
Герої не вмирають, вони назавжди залишаються в наших серцях.Вічна пам'ять і слава українському воїну, який захищав Україну!
 
Опубліковано в Новини

   Щороку  цей День відзначають восени.

День української писемності та мови започаткували  6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 "Про День української писемності та мови". До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.

Щороку в Україні, зокрема в культурних закладах, бібліотеках, в школах та вишах цього дня проводять серії заходів. Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.

Також , традиційно в ці дні українці пишуть Всеукраїнський радіодиктант національності єдності.Так відбулося і цього року.

Українська мова - це основа української єдності. Обов'язок кожної людини -знати, берегти рідну мову. Народ повинен усвідомлювати значення державної  мови, її роль в розвитку особистості. Рідна мова є важливою складовою кожного народу.Є мова – є нація. Бережімо мову як найбільший скарб.

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Жовтень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Останні Новини