Перехід на зимовий часу2024 роцістане останнім для українців. Після цього ми більше не будемо переводити годинники двічі на рік: навесні та восени. Нагадаємо, що у червні 2024 року Верховна Рада України проголосула про скасування переведення годинників.
Щороку українці переходили на зимовий час в останню неділю жовтня. 2024 року це буде 27 жовтня. Рівно о 04:00 потрібно перевести стрілки годинників на 1 годину назад. Тобто, якщо це було 04:00 то стане 03:00. Таким чином, у нас з'явиться одна "зайва" година для сну.
Звичайно, сучасні годинники, смартфони, ноутбуки та інші пристрої переводять стрілки автоматично. Тому переводити вручну доводиться тільки механічні годинники. Найскладніше щороку — це не запізнитися на потяг чи маршрутку, адже всі транспортні засоби відбувають та прибувають за новим часом.
Щороку цей День відзначають восени.
День української писемності та мови започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 "Про День української писемності та мови". До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.
Щороку в Україні, зокрема в культурних закладах, бібліотеках, в школах та вишах цього дня проводять серії заходів. Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.
Також , традиційно в ці дні українці пишуть Всеукраїнський радіодиктант національності єдності.Так відбулося і цього року.
Українська мова - це основа української єдності. Обов'язок кожної людини -знати, берегти рідну мову. Народ повинен усвідомлювати значення державної мови, її роль в розвитку особистості. Рідна мова є важливою складовою кожного народу.Є мова – є нація. Бережімо мову як найбільший скарб.