Про це розповіла дружина загиблого військовослужбовця Віталія Пріньковського Яна Дмитрівна.
Це стало відомо, коли сім’я Пріньковських встановлювала пам’ятник на могилі свого родича Віталія Пріньковського. Підприємець дізнався, що поруч похований ще один захисник України – Олександр Соловйов, у якого практично не залишилося рідних. У ФОП «Коритнюк» вирішили, що встановлять пам’ятник і Олександру Соловйову, що і було зроблено.
Маловисківська міська рада висловлює щиру вдячність ФОП «Коритнюк» за вшанування пам’яті Захисника УкраїниОлександра Соловйова, який проживав у нашій громаді, за чуйність, щире благодійництво, патріотизм та повагу до Воїна, життя якого обірвалося в молодому віці під час проходження служби в Збройних Силах України.
22 жовтня 2024 року у сесійній залі міської ради відбулася презентація гендерного профілю Маловисківської міської територіальної громади у рамках проекту «Партисипативний підхід до розвитку громад у Кіровоградській області»,в якому взяли участь посадові особи Маловисківської міської ради, працівники структурних підрозділів, представники громадських організацій, зокрема, ГО «Простір ідей», КНП «Маловисківська лікарня», представники обласної ГО «Територія успіху».
Нагадаємо, що у рамках цього проекту працівники структурних підрозділів, зокрема, відділу соціального захисту, праці та охорони здоров’я та представники громадськості – мешканки та мешканці населених пунктів громади взяли участь у серії тренінгів на тему «Гендерний профіль громади: від даних до рішень».
Як зазначила секретар міської ради Леся Постолюк, яка презентувала гендерний профіль, цей документ має стати основою для стратегічного планування та бюджетування, формування інвестиційної політики, а також для моніторингу та оцінки реалізації програм, тим більше, що сьогодні управлінські рішення повинні якнайповніше враховувати інтереси таких категорій мешканців, до яких ми усі маємо бути дуже чутливими, це - Захисників і Захисниць України, Ветеранів та Ветеранок ЗСУ, які були демобілізовані за станом здоров’я, сімей загиблих Захисників, дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок війни, дітей, що постраждали від воєнних дій, внутрішньо переміщених осіб, в т.ч. які були евакуйовані, що на даний час мешкають на території нашої громади.
Гендерний профіль включає аналіз таких важливих аспектів, як склад населення громади за різними ознаками, доступ мешканців різних категорій до основних послуг (освіта, охорона здоров’я, соціальний захист тощо) , економічний розвиток та зайнятість, участь жінок і чоловіків у прийнятті рішень, врахування інтересів малопредставлених груп ( в т.ч. мешканців сільських малочисельних населених пунктів, віддалених від центру громади).
Гендерний профіль Маловисківської громади наразі ще потребує доопрацювання, що найближчим часом буде зроблено, але вже зараз зрозуміло, що він дасть можливість ефективно працювати над поставленими завданнями по розвитку громади по забезпеченню її життєдіяльності, при цьому враховуючи інтереси конкретних мешканців і мешканок, мінімізуючи гендерні розриви.
Проект «Партисипативний підхід до розвитку громад у Кіровоградській області» реалізується ГО «Територія успіху» в рамках проекту USAID «Демократичне врядування в Східній Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).