21 жовтня 2024 року у міській раді відбулася щотижнева апаратна нарада за участю старост старостинських округів, керівників комунальних підприємств та керівників структурних підрозділів.
Велаапаратну нарадусекретар міської ради Леся Постолюк.
Попередній тиждень та вихідні дні на території Маловисківської громади пройшли без надзвичайних ситуацій.
Староста Паліївського старостинського округу Людмила Шамка повідомила, що до Паліївки знову прибули примусово евакуйовані внутрішньо переміщені особи зі сходу України – міста Курахівки, яким необхідна гуманітарна допомога - продукти, речі побуту та одяг. Дякуючи сприянню посадових осіб та працівників міської ради для цих людей вже знайдено житло та надано допомогу найнеобхіднішим.
Також цим людям допомогу надали завдяки сприянню голови СФГ «Гульдас» Сергія Гульдаса та депутата міської ради, керівника СТОВ АФ «Паліївська» Миколи Ніколенка, – продуктами харчування, та керівника ГО «Простір ідей», депутатки міської ради Інни Коваленко, – одяг, засоби гігієни, крупи та інше.
Продовжується благоустрій територій та заготівля дров на зиму у населених пунктах старостинських округів та у м.Мала Виска. Заклади загальної середньої освіти забезпечені дрова ми на зиму і там вже розпочався опалювальний сезон.
Як повідомив начальник КП «Маловисківський Центр надання соціальних послуг» Іван Хмара, практично завершено роботу над Програмою розвитку КП «Маловисківський Центр надання соціальних послуг» на 2025-2027 роки. Також працівники Центру продовжують роботу з підопічними та з сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини.
За інформацією закладів охорони здоров’я Маловисківської громади, сезон захворювання на інфекційні застудні хвороби продовжується, є і випадки коронавірусних інфекцій. Тому слід дотримуватись усіх правил гігієни, масочного режиму і по можливості вакцинуватись від грипу та ковіду.
Як повідомила начальник відділу освіти, молоді та спорту Анна Гончарова, розпочато реєстрацію учасників на Всеукраїнські змагання «Пліч-опліч», в яких активну участь візьмуть юні спортсмени Маловисківщини з числа здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти.
Також наша громада обрана партнером шведсько-української програми Polarisз тематики «Освіта» на місцевому та регіональному рівнях, про що буде підписано в найближчий час меморандум про співпрацю. Освіта громади працюватиме над формуванням освітніх мереж та впровадженням освітніх реформ.Жовтень став насиченим на непересічні події та нагальні справи у Маловисківській громаді, але за повсякденними справами ми не повинні забувати про допомогу Збройним Силам України, і всім, хто постраждав від війни. Бо на сьогодні – це головні наші завдання.
Маловисківські ЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго» повідомляють про те, що в жовтні 2024р. рокубудуть проводитись планові роботи з тимчасовим відключенням споживачів, а саме з 09:00 до17:00 год:
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.
Примітка: Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном
кол-центру 0-800-501-148 (цілодобово).
1. Організатор конкурсу:
1.1. Повне найменування: Маловисківська міська рада
1.2. Юридична адреса: 26200, м. Мала Виска, вул.Спортивна, 6
1.3. Відповідальний секретар конкурсної комісії :
тел.: (05258) 5 26 63; спеціаліст ІІ-ї категорії відділу містобудування, архітектури,
будівництва та ЖКГ
2. Інформація про об’єкти, які виставляються на конкурс :
Збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього
транспортними засобами на території Маловисківської міської територіальної громади
3. Процедура здійснення розкриття конкурсних пропозицій : відкрите засідання
4. Отримання конкурсної документації :
4.1. Місце: 26200, Кіровоградської обл., Новоукраїнський р-н, м.Мала Виска, вул.
Спортивна, 6, Маловисківська міська рада.
4.2. Спосіб: особисто.
4.3. Конкурсна документація видається безоплатно.
5. Умови подання конкурсних пропозицій:
5.1. Місце: 26200, Кіровоградської обл., Новоукраїнський р-н, м.Мала Виска, вул.
Спортивна, 6, Маловисківська міська рада
5.2. Спосіб: особисто або поштою .
5.3. Кінцевий строк подання : 19.11.2024р.
6. Розкриття конкурсних пропозицій:
6.1. Місце: 26200, Кіровоградської обл., Новоукраїнський р-н, м.Мала Виска, вул.
Спортивна, 6, Маловисківська міська рада, зал засідань
6.2. Дата та час: 20.11.2024р. о10.00 год.
КОНКУРСНА ДОКУМЕНТАЦІЯ
для проведення конкурсу на визначення виконавця послуги
з вивезення твердих побутових відходів натериторії
Маловисківської міської територіальної громади
1. Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу:
Виконавчий комітет Маловисківської міської ради, 26200, Кіровоградська область, Новоукраїнський район, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6.
2. Підстава для проведення конкурсу:
Рішення виконавчого комітету Маловисківської міської ради від 11 квітня 2024 року №193
3. Місце і час проведення конкурсу, прізвище та посада, номер телефону осіб, в яких можна ознайомитися з умовами надання послуг з вивезення побутових відходів:
3.1. Кіровоградська область, Новоукраїнський район, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6.
3.2.Дата: 25 листопада 2024року.
3.3.Час: 10:00
3.4.Горбунов Олег Федорович– спеціаліст ІІ категорії відділу містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства міської ради, тел. (05258)5 26 63
4. Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу:
- Реєстрація учасників конкурсу в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців.
- Наявність в учасника конкурсу достатньої кількості спеціально обладнаних транспортних засобів для вивезення твердих побутових відходів, що утворюються у житловій забудові та на підприємствах, в установах, організаціях на території Маловисківської міської територіальної громади
- Наявність або можливість забезпечення матеріально-технічної бази, технічний стан якої дозволяє забезпечити зберігання та охорону спеціально обладнаних транспортних засобів для вивезення твердих побутових відходів, здійснювати щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів власними силами, виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту спеціально обладнаних транспортних засобів, підтримання належного санітарного стану спеціально обладнаних транспортних засобів.
- Наявність системи контролю руху спеціально обладнаних транспортних засобів під час збирання та перевезення побутових відходів.
- Вартість надання послуги з вивезення твердих побутових відходів.
- Досвід роботи на території України не менше 1-го року з надання послуги.
- Наявність працівників відповідної кваліфікації в кількості, достатній для надання послуги з вивезення твердих побутових відходів відповідно до вимог нормативних документів.
- Можливість проводити в установленому законом порядку щоденний медичний огляд водіїв у належним чином обладнаному медичному пункті.
- Наявність ліцензій та дозволів на надання послуги, якщо це передбачено чинним законодавством України.
- Відсутність заборгованості по сплаті податків і зборів, передбачених законодавством України.
5. Обсяг послуг з вивезення побутових відходів та вимоги щодо якості надання послуг.
Конкурс проводиться на послуги з вивезення твердих побутових відходів з території Маловисківської міської територіальної громади, що передбачає зокрема:
- організацію надання підприємствам, установам, організаціям, мешканцям вказаної територіальної громади, послуг з вивезення твердих побутових відходів відповідно до стандартів, нормативів передбачених Законами України "Про житлово-комунальні послуги", «Про відходи», постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070 «Про затвердження правил надання послуг з вивезення побутових відходів», санітарних Правил та встановлених норм;
- планування заходів щодо збереження та сталого функціонування об’єктів та забезпечення споживачів послугами з вивезення твердих побутових відходів.
6. Для участі у конкурсі учасники подають оригінали або засвідчені в установленому законодавством порядку копії таких документів:
- виписки (витягу) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань або копія свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчена у встановленому порядку;
- копія діючого Статуту (у останній редакції) або іншого установчого документу (для учасників - юридичних осіб);
- балансового звіту суб'єкта господарювання за останній звітній період;
- довідки відповідних органів державної податкової інспекції і Пенсійного фонду України про відсутність (наявність) заборгованості за податковими зобов'язаннями та платежами до Пенсійного фонду України;
- документа, що містить інформацію про технічний потенціал суб'єкта господарювання (кількість спеціально обладнаних транспортних засобів, які перебувають на балансі суб'єкта господарювання, наявність власної ремонтної бази та контейнерного парку тощо);
- документа, що містить відомості про обсяги надання послуг із вивезення, збирання та перевезення твердих побутових відходів за останній рік;
- копії технічних паспортів на спеціально обладнані транспортні засоби та довідки про проходження ними технічного огляду;
- довідки-характеристики спеціально обладнаних транспортних засобів: тип, вантажопідйомність, наявність пристроїв автоматизованого геоінформаційного контролю та супроводу, реєстраційний номер, найменування організації, якій належать спеціально обладнані транспортні засоби, номер телефону керівника такої організації;
- довідки про забезпечення створення умов для щоденного миття спеціально обладнаних транспортних засобів, їх паркування та технічного обслуговування; - довідки про проходження водіями медичного огляду;
- копію документа, що містить відомості про досвід роботи з надання послуг з вивезення твердих побутових відходів;
- копія штатного розпису;
- копія довідки про проходження водіями медичного огляду;
- оригінал конкурсної пропозиції;
- копія документу про підтвердження повноваження керівника;
- інших документів, які подаються за бажанням учасника конкурсу і містять відомості про його здатність надавати послуги з вивезення твердих побутових відходів.
7. Характеристика території де повинні надаватися послуги з вивезення твердих побутових відходів.
Послуги з вивезення побутових відходів надаються на територіїМаловисківськоїміської територіальної громади.
8. Характеристика об’єктів утворення відходів.
До складу Маловисківської міської територіальної громаді входить місто Мала Виска та 6 (шість) старостинських округів, а саме:
Паліївський старостинський округ №1; Олександрівський старостинський округ №2; Лозуватський старостинський округ №3; Мануйлівський старостинський округ №4; Первомайський старостинський округ №5; Миролюбівський старостинський округ №6.
9. Характеристика, включаючи потужність, та місцезнаходження об'єктів поводження з побутовими відходами. Місцем видалення твердих побутових відходів, що використовується під накопичення побутових відходів є полігон твердих побутових відходів у м. Мала Виска.
10. Вимоги до конкурсних пропозицій.
- Всі документи, що мають відношення додаються до конкурсної пропозиції, складаються українською мовою.
- Учасник може змінити або анулювати свою пропозицію шляхом повідомлення про це організатора конкурсу у письмовій формі до настання кінцевого терміну подання конкурсних пропозицій.
- Для участі у конкурсі його учасники подають оригінали або засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів, передбачених конкурсною документацією.
- Кожен учасник має право подати тільки одну конкурсну пропозицію.
- Конкурсна пропозиція подається особисто або надсилається поштою конкурсній комісії у запечатаному конверті, на якому зазначаються повне найменування і місцезнаходження організатора та учасника конкурсу, номери контактних телефонів, перелік послуг, на надання яких подається пропозиція.
- Пропозиція друкується та підписується учасником або особою (особами), належним чином уповноваженими підписувати за учасника. Такі повноваження зазначаються у письмовому дорученні, що входить до складу конкурсної пропозиції. Всі сторінки пропозиції, на яких зроблені будь-які окремі записи або правки, позначаються ініціалами особи або осіб, що підписують пропозицію. Відповідальність за помилки друку у документах, надісланих до конкурсної комісії та підписаних відповідним чином, несе учасник.
- Кожна частина конкурсної пропозиції повинна бути зброшурована, мати нумерацію сторінок та реєстр наданих документів.
11. Критерії оцінки конкурсних пропозицій.
Критерії відповідності конкурсних пропозицій кваліфікаційним вимогам
Кваліфікаційні вимоги |
Критерії відповідності |
1. Наявність в учасника достатньої кількості спеціально обладнаних транспортних засобів для збирання та перевезення побутових відходів (великогабаритних, ремонтних, що утворюються у житловій забудові та на підприємствах, в установах та організаціях, розміщених у межах певної території. |
Перевага надається учасникові, який має спеціально обладнані транспортні засоби для збирання та перевезення усіх видів побутових відходів. Для підтвердження факту наявності достатньої кількості спеціально обладнаних транспортних засобів учасник подає відповідні розрахунки з урахуванням інформації про обсяги надання послуг з вивезення побутових відходів, наведеної у конкурсній документації. Під час проведення розрахунків спеціально обладнані транспортні засоби, рівень зношеності яких перевищує 75 відсотків, не враховуються перевага надається учасникові, який має спеціально обладнані транспортні засоби, строк експлуатації та рівень зношеності, яких менший. |
2. Можливість здійснювати щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів власними силами, виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту спеціально обладнаних транспортних засобів. |
Наявність власного або орендованого контрольно-технічного пункту |
3. Підтримання належного санітарного стану спеціально обладнаних транспортних засобів для збирання та перевезення побутових відходів |
Наявність власного або орендованого обладнання для миття контейнерів та спеціально обладнаних транспортних засобів |
4. Можливість проводити в установленому законодавством порядку щоденний медичний огляд водіїв у належним чином обладнаному медичному пункті |
Використання власного медичного пункту або отримання таких послуг на договірній основі |
5. Можливість забезпечити зберігання таохорону спеціально обладнаних транспортних засобів для перевезення побутових відходів на підставі та у порядку, встановленому законодавством |
Зберіганняспеціально обладнанихтранспортних засобів забезпечують штатні працівники або інше підприємство за договором на власній або орендованій території виконавця послуг |
6. Наявність системи контролю руху спеціально обладнаних транспортних засобів під час збирання та перевезення побутових відходів |
Перевага надається учасникові, що використовує супутникову систему навігації
|
7. Вартість надання послуг з вивезення побутових відходів |
Вартість надання послуг з вивезення , побутових відходів, великогабаритних, ремонтних у складі побутових відходів порівнюється окремо перевага надається учасникові, що пропонує найменшу вартість надання послуг |
8. Досвід роботи з надання послуг з вивезення побутових відходів відповідно до вимог стандартів, нормативів, норм та правил |
Перевага надається учасникові, що має досвід роботи з надання послуг з вивезення побутових відходів відповідно до вимог стандартів, нормативів, норм та правил понад три роки |
9. Наявність у працівників відповідної кваліфікації (з урахуванням пропозицій щодо залучення співвиконавців) |
Перевага надається учасникові, який не має порушень правил безпеки дорожнього руху водіями спеціально обладнаних транспортних засобів під час надання послуг з вивезення побутових відходів |
10. Способи поводження з побутовими відходами, яким надається перевага, у порядку спадання: повторне використання; використання як вторинної сировини; отримання електричної чи теплової енергії; захоронення побутових відходів |
Перевага надається учасникові, що здійснює поводження з побутовими відходами способом, який зазначено у графі "Кваліфікаційні вимоги" цього пункту у порядку зростання, і з більшою кількістю побутових відходів |
12.Проведення організатором зборів його учасників з метою надання роз'яснень щодо змісту конкурсної документації та внесення змін до неї.
Учасник має право не пізніше ніж за 7 календарних днів до кінцевого терміну подання конкурсних пропозицій письмово звернутися до організатора конкурсу за роз'ясненням щодо змісту конкурсної документації, який зобов'язаний надати йому роз'яснення протягом 3-х робочих днів - письмову відповідь.
У разі надходження двох чи більше звернень про надання роз'яснень щодо змісту конкурсної документації організатор конкурсу проводить збори його учасників з метою роз'яснення будь-яких запитів учасників конкурсу.
Про місце, дату та час проведення зборів організатор конкурсу повідомляє учасників протягом трьох робочих днів. При проведенні організатором конкурсу зборів його учасників з метою надання роз'яснень щодо змісту конкурсної документації ведеться протокол, який надсилається або надається усім учасникам зборів в день їх проведення.
13. Способи, місце та кінцевий строк подання конкурсних пропозицій.
Спосіб подання конкурсних пропозицій - особисто або поштою.
Місце подання конкурсних пропозицій - Кіровоградська область, Новоукраїнський район, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6., відділ містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства міської ради.
Кінцевий строк подання конкурсних пропозицій – 20.11.2024р.
14. Місце, дата та час розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями:
Місце - Кіровоградська область, Новоукраїнський район, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6..
Дата розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями – 21.11.2024р.
Під час розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями конкурсна комісія перевіряє наявність та правильність оформлення документів, подання яких передбачено конкурсною документацією, а також оголошує інформацію про найменування та місцезнаходження кожного учасника конкурсу, критерії оцінки конкурсних пропозицій.
20 серпня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 3894—ІХ «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» (далі — Закон). «ЗА» у другому читанні проголосувало 265 народних обранців.
Зважаючи на те, що Російська православна церква (далі — РПЦ) є ідеологічним продовженням режиму держави-агресора та співучасницею воєнних злочинів і злочинів проти людяності, що вчиняються від імені Російської Федерації, її діяльність на території України забороняється.
Примітно, що у своїй Резолюції 2540 (2024) Парламентська асамблея Ради Європиоперативно засудила діяльність РПЦ, а Парламент Естонії визнав її терористичною.
Відповідно до Закону релігійні організації, пов’язані з РПЦ, повинні вийти з її складу. Для цього їм надаються широкі можливості в межахчітко прописаної процедури. Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) забезпечує дослідження, яке встановлює наявність чи відсутність входження тієї чи іншої релігійної організації в Україні до складу РПЦ. У разі якщо факт такого входження встановлено, ДЕСС надсилаєдо цієї релігійної організації припис. Наприклад, представники релігійної організації входять до керівних органів РПЦ (Синоду, Архієрейського Собору, Синодальних комісій, Міжсоборної присутності). У такому разі припис міститиме вимогу вийти зі складу цих органів і надати відповідні докази. Відтак, положенняЗакону про недопущення діяльності релігійних організацій, афілійованих з РПЦ, до цієї релігійної організації не застосовуватиметься.
Релігієзнавча експертиза, здійснення якої на початку 2023 року забезпечила ДЕСС, встановила, що Українська православна церква (далі — УПЦ) є частиною РПЦ. Чи означає це, що заборона діяльності РПЦ тягне за собоюавтоматичну заборону діяльності УПЦ?
Ні, не означає. У Законі чітко визначено, що в Україні заборонена діяльність РПЦ,яка є іноземною релігійноюорганізацією, чий центр знаходиться в країні-агресорі,та яка зареєстрована відповідно до законодавства іноземної держави. До релігійних організацій, афілійованих із РПЦ, застосовуватиметься описана вище процедура. Тобто, після отримання припису, вони повинні будуть вийти зі складу РПЦ.
У разі якщо релігійна організація відмовиться виконати припис, ДЕСС матимеправо звернутися до суду. Йсуд —і тільки суд, як це має бути в демократичному суспільстві — вирішуватиме питання про припинення цієї релігійної організації.
Деякі коментатори наполягають на тому, що Закон означає фактичну заборону УПЦ, тому що ця Церква не зможе виконати щонайменше одну його вимогу. Зокрема,Закон визначає, що ознакою афіліації релігійної організації з РПЦ є згадка у Статуті РПЦ про входження УПЦ до її складу. Внесення змін до Статуту РПЦ знаходиться поза межамиконтролю УПЦ, як наголошують такі коментатори, а Московський патріархат навряд чи погодиться на те, щоби виключити цю згадку зі своїх статутних документів.
Однак такі коментарі виходять з неуважного прочитання Закону. У ньому чітко встановлено, що відповідне положення не застосовується,у разі якщо особи, які входять до керівних органів РПЦ, публічно заявляють про свій вихід з її керівних органів і розривають зв’язок із цією Церквою.
1 червня 2023 року, відповідаючи на запит ієрархів УПЦ щодо заходів, які можна вжити, щоб їх не вважали частиною РПЦ, ДЕСС у своєму листі,серед іншого, зазначилатаке:
оприлюднити офіційний документ органу церковної влади або особи (осіб), уповноважених говорити від імені УПЦ, про вихід УПЦ з усіма її єпархіями, синодальними установами, благочиннями, монастирями, духовними навчальними закладами, братствами, сестринствами, парафіями та місіями зі складу РПЦ;
архієреям та клірикам УПЦ, які входять до складу єпископату РПЦ, її Синоду, синодальних установ, комісій Міжсоборної присутності, надіслати заяви про вихід з них і оприлюднити ці заяви;
офіційно повідомити помісні православні церкви про вихід УПЦ зі складу РПЦ.
Україна не вимагає від УПЦ ані зрадити віровчення православної церкви, ані змінити літургійні,богословські практики чи мову богослужіння, ані перейти на інший літургійний календар. Єдина вимога, на якій наполягає Закон, —вийти зі складу РПЦ, яка є учасником у війні проти України.
Понад те, історії відомо, як в Массачусетсі, Пенсильваніята в інших американських колоніях було прийнято акти, де молитва за британський парламент і короля Великобританії оголошувалася зрадою батьківщини. Примітно, що Англіканська церква, яка діяла на той час у США, визнала за необхідне перейменуватися на Протестантську єпископальну церкву в Сполучних Штатах Америки. У такий спосіб вона підкреслила, що розриває зв’язки з церквою, яка була бастіоном ворога.
Слід визнати, що українська влада має не менше підстав для обмеження підривної діяльності РПЦ на території України, ніж прийнята урядами Австрії, Бельгії, Нідерландів, Данії та Франції заборона на носіння бурки угромадських місцях або заборона на будівництво мінаретів у Швейцарії.
Таким чином Закон переслідує легітимну мету недопущення підривної діяльності РПЦ на території України.
РПЦстала найзапеклішим ворогом не лише української державності, але й релігійної свободи. З моменту російського вторгнення в Україну у 2014 році, РПЦ виправдала вбивства близько 50 священиків, богословів і пасторів, деякі з яких були знайдені в богослужбових облаченнях. Окупанти повністю або частково зруйнували понад 630 культових споруд і місць поклоніння. Вони закривають молитовні будинки, переслідують віруючих і катують релігійних лідерів. Фактично на тимчасово окупованих територіях вільно може діяти лише РПЦ. Багато міст, наприклад, Мелітополь, Бердянськ,зіштовхнулисяз тим, що РПЦ захопила культові споруди та молитовні будинки, насильно вигнавши з них законних власників.
До того ж, Закон є необхідним для демократичного суспільства, оскільки захищає конституційний лад, громадську безпеку та основоположні свободи; досягає мети у найменш обтяжливий спосіб, оскільки слідує демократичній процедурі, а також не накладає тягаря на совість віруючих. Адже підпорядкування Московському патріархату не є складовою вчення православної церкви.
Закон не спрямований на заборону будь-якої церкви в Україні. Але він не допускає підпорядкування релігійних організацій України центрам, які спрямованіна знищення української державності, культури, ідентичності. Відзначимо, що зв’язки з центрами в країні-агресорі, уже розірвали Старообрядницька церква, а такожІстинно-Православна церква.
Україна пишалася і пишається досягненнями усфері релігійної свободи. У неї не було ані заборонених церков, ані зачинених храмів. Російське вторгнення, в якому РПЦ взяла активну участь,змусило нашу країну захистити себе від зловживання і маніпуляції релігією з боку держави-агресора.
Так, 11 квітня 2024 року Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (далі — ВРЦРО) заявила, що жодна організація —світська або релігійна, —центр якої знаходиться в державі-агресорі, не може діяти в Україні. 16 серпня 2024 року під часзустрічі з Президентом України члени ВРЦРО підтвердили свою позицію йпідтримали курс Президента на духовну незалежність країни. Водночас вони підкреслили, що навіть в умовах жорстокої кровопролитної війни в Україні пошановується релігійна свобода, яка не зазнає утисків.
Цю позицію підтверджують і соціологічні опитування. Так, згідно з дослідженнями Центру Разумкова, більшість респондентів відповіли, що в Україні існує свобода совісті. Також, майже 60% опитаних заявили, що відносини між віруючими різних конфесій є нормальними, та лише 4% відповіли —що конфліктними.
Між тим, як зазначено в останньому звіті Pew Research Center, оприлюдненому5 березня 2024 року, показники України за індексом державних релігійних обмежень не лише кращі, порівняно із пострадянськими країнами, але й із шістьмазахідноєвропейськими демократіями.
Закон не є забороною УПЦ. Він лише не дозволяє підпорядкованість релігійних організацій на території України РПЦ, яка проголосила «священну війну»проти України.
25 жовтня 2024 року, у День української писемності та мови, відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національності єдності.
Початок радіодиктанту - 25 жовтня об 11:00.
Радіодиктант транслюватиметься на всіх платформах Суспільного — телебаченні, радіо та диджиталі:
Радіодиктант можна писати як вдома, так і в різних місцях. Щороку українські книгарні, заклади культури, освітні центри, підприємства та багато спільно долучаються до радіодиктанту та пишуть його разом. До цієї традиції долучаються й військові на сході та півдні країни.У 2024 році авторкою Радіодиктанту національної єдності стане Оксана Забужко,українська письменниця та есеїстка.
Радіодиктант — це те, що об'єднує усіх, а тому, де б ви не були, ви завжди можете долучитися до цієї традиції та відчути себе частиною великої спільноти.
Міністерство у справах ветеранів України на виконання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2024 рік здійснює організацію та забезпечення підготовки Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри ветеранів» у 2024 році з кросфіту та кіберспорту, які будуть проходити у два етапи - регіональний та фінальний.
Проведення фінального етапу змагань відбудеться з 6 по 8 грудня 2024 року у Києві.
До відбору для участі у всеукраїнських спортивних змаганнях «Ігри ветеранів» запрошуються особи, які брали участь у антитерористичній операції, для забезпечення оборони України , захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, з числа :
Подача документів від учасників для участі у Регіональному етапі здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми (анкети учасника) та подання підтверджуючих документів за посиланням:
Реєстрація триває з 9 по 27 жовтня.
Переглянути запис засідання можна за посиланням
Нашу громаду представляла команда міської ради у складі Лесі ПОСТОЛЮК, Галини ФЕДОРЕНКО та Лариси ПОХИЛА.
Протягом трьох днів команди громад працювали над розробкою проєктної пропозиції, яка, у подальшому, допоможе вирішити одну з проблем території за рахунок залучених грантових коштів.
Під час навчальної сесії команда нашої міської ради напрацювала та представила ідею проектної заявки «Наш виклик – чиста громада». Врахувавши актуальність питання поводження з твердими побутовими відходами, тривалість та усі складнощі вирішення цієї проблеми для усіх населених пунктів громади (яка, як з’ясувалося під час обговорення з експертами та учасниками заходу, також є у більшості громад), учасниці від Маловисківської громади зосередилися у роботі саме з цього напрямку.
Представлена ідея проєктної заявки, розроблена під час цього навчального заходу, містить пропозиції із запровадження ефективної системи управління у сфері поводження з твердими побутовими відходами на території Маловисківської міської територіальної громади, зокрема – збору, вивезення та запровадження сортування побутового сміття.
Участь у саме у проєкті «Спільне реагування для відновлення українських громад»,що реалізується Українським інститутом міжнародної політикиза підтримки USAID для нашої громади – це можливість підготовити якісну проєктну заявку в напрямку покращення благоустрою території. Адже невирішене питання у громаді поводження з ТПВ сьогодні напряму впливає на погіршення екологічної ситуації та має шкідливий вплив на здоров’я наших мешканців.
Команда Українського Інститу Міжнародної Політики (УІМП)/UkrainianInstituteforInternationalPolitics(UIIP)в рамках проєкту готова супроводжувати процес написання громадами, які були відібрані для участі, проєктних заявок, вони залучатимуть експертів для методичної допомоги громадам щодо посилення якості їх проєктів, а значить підвищення якості - проєкти громад зможуть зацікавити донора та одержати грант на їх втілення.
А також організатори проєкту «Спільне реагування для відновлення українських громад»взяли на себе ще одне складне завдання - сприяти громадам у пошуках донорів, які можуть профінансувати підготовлену громадами під час участі у «Спільне реагування для відновлення українських громад» власну проєктну заявку.
У кінці роботи цієї стратегічної сесії, під час підведення підсумків, організатори та учасники виявили готовність спільно працювати та побажали одне одному успіхів у підготовці успішних проєктів задля розвитку громад.
Робота Маловисківської міської ради в даному проєкті триває.