26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 03 квітня 2023

    До недавнього часу дитсадок «Ромашка» був на простої. З початком російської агресії проти України цей дитячий заклад призупинив роботу, оскільки Маловисківська громада прийняла внутрішньо переміщених осіб з територій , де велися бойові дії і вони проживали у закладі, де згодом було створено Центр компактного проживання ВПО.

 За словами завідуючої дитсадком Ольги Капустері   працівники дитсадка в цей час займалися волонтерською роботою – для потреб фронту тут виготовляли вареники, пельмені, голубці, інші страви, в цьому плані співпрацювали з ПТУ № 16 Малої  Виски та з секретарем міської ради Лесею Постолюк.

 У той  час усі стали єдиною командою, яка допомагала ЗСУ, своїм захисникам. Так, староста Миролюбівського старостинського округу Наталя Ткаченко організувала підвіз продуктів, які потім роздавали внутрішньо переміщеним особам.

. У жовтні  2022 року  у дитсадку за заявами батьків була створена група з короткотривалим перебуванням дітей старшого віку 5-6 років без харчування.

 А далі , враховуючи бажання батьків та  у виникненні постало питання про відновлення роботи дитячого закладу, це рішення було підтримане депутатами міської ради.

 І ось 3 квітня  «Ромашка» відновила свою роботу, оскільки частині внутрішньо переміщених осіб було надане житло, частина виїхала в інші міста.     Заклад почав повноцінно функціонувати – створено 5 груп, організовано харчування,за списком дитсадок відвідуватиме 94 дитини.

 Робота  дитсадка повністю налагоджена.

Опубліковано в Новини

   Нещодавно в Україні  відзначали Міжнародні Дні театру та поезії.  У Маловисківській громаді у березні проходили поетичні та театральні заходи  у Малій Висці, у клубних закладах та бібліотеках на територіях старостинських округів.

 А 1 квітня у міському будинку культури  відбувся спільний  поетично-театральний захід, що став своєрідним підсумком і звітом мистецьких подій у громаді. Перед початком заходу усі присутні  - а це були учасники свята  та глядачі  - відвідали виставку «Театральна Маловисківщина», де прослухали цікаву розповідь наукового співробітника музею історії Маловисківщини імені О.Ковтуна Юлії Вавілової про славне минуле Маловисківського театру, визнаних театралів Маловисківщини.

 Практично усі території працівники культури та творча молодь з Малої Виски , селища Вишневого ,  Паліївського,  Миролюбівського, Олександрівського,  Мануйлівського , Лозуватського  Старостинських округів, який був представлений Лозуваткою і Диминим, Маловисківської мистецької школи представили свої творчі програми, що були різноманітними і багатожанровими.

Усіх учасників свята привітала начальник відділу культури та туризму міської ради Юлія Рижикова, яка прочитала поезію Ліни Костенко.

До уваги глядачів були представлені уривки з відомих п’єс українських класиків, патріотичні вірші та пісні , гуморески, авторські поезії, хореографічні композиції. Хочеться відзначити хорошу підготовку до заходу, майстерність, яку продемонстрували театрали, співаки, танцюристи, адже у глядачів кожен виступ викликав захоплення, позитивні емоції а іноді – і сльози на очах.

 Захід показав, що наша громада багата талантами і поряд з уже відомими і досвідченими підростають і юні.

Також було висловлено  щиру подяку корифеям театрального аматорського мистецтва Малої Виски, які стояли у першоджерел, які не один рік поспіль радували мешканців міста яскравими постановками та вдалими ролями.