Нещодавно у Маловисківській громаді відбулася подія , яку, безперечно, можна назвати резонансною – це відкриття Молодіжного простору MAN-002 , який буде діяти при Мануйлівському будинку культури, але його діяльність лише Мануйлівкою не обмежуватиметься.
Що це за молодіжна організація, як виникла ідея її створення , хто братиме в ній участь, які основні напрямки її роботи – про це ми говоримо з керівником Молодіжного простору та його ідейним натхненником Даніїлом Мироненком, який проживає в Мануйлівці,а навчається в ліцеї Кондратюка.
Треба зауважити, що особливим пріоритетом молодіжної політики в Україні нині є саме розвиток мережі молодіжних центрів та просторів європейського зразка, які, по своїй суті, є осередками практичної роботи з молоддю. Це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді тощо. Їх напрями роботи формуються відповідно до потреб та інтересів молодих людей конкретного населеного пункту.
Принциповим також є те, що молода людина, незважаючи на те, де вона живе – у столиці, великому місті чи селі – мала достатню кількість можливостей для розвитку та отримання знань і ставала конкурентоздатною в країні. – Даніїл, розкажи , будь ласка, як же виникла ідея створити Молодіжний простір у Мануйлівці?
- Активна молодь нашого села вже певний час збиралася на різні заходи та для проведення дозвілля у сільському будинку культури. Відбувалося, це, як правило, з п’ятниці по вихідні. А потім я натрапив на програму UPSHIFTвід ЮНІСЕФ. До речі, наш проект втілюється за підтримки Іспанського агентства з міжнародного співробітництва. Його зміст є відповідальністю учасників та не обов’язково відображає позицію ЮНІСЕФ та іспанського агентства з міжнародного співробітництва в галузі розвитку. Ця програма передбачала створення молодіжної команди, яка б працювала над вирішенням певної проблеми , що є актуальною для населеного пункту. Ми подали заявку, а у он-лайн форматі зустрілися з координаторами програми, які інструктували нас.
Нарешті надійшла відповідь, що ми пройшли! І з 3 по 6 листопада 2022 року наша команда , в якій, крім мене, ще Лілія Кошурко, Олександра Тріок, Сніжана Сухоребра поїхали на навчання до Кропивницького, яке проходило в бібліотеці імені Чижевського.
Ми розробили проект Молодіжного простору, який захистили перед експертами.
Приїхавши додому, ми перенесли наші напрацювання з плакатів на проектну заявку, розробили і подали бюджет, в якому передбачили все, що необхідно для обладнання Молодіжного простору. Вже у 2023 році нам виділили кошти , і ми придбали все необхідне.
Хочу, ще зазначити, що невдовзі після навчання нас запросили партнери з ЮНІСЕФ на зустріч з іноземною делигацією, яка відбувалася у Кропивницькому у ГО «Слов’янський культурний Центр «Задзеркалля». Захід був доволі цікавим, було виставлено чотири команди, кожна з яких представила свій проект. Ми ділилися враженнями, набували досвіду. Доречі, Лілія запросила делегацію відвідати наш простір в майбутньому.
Підтримано рішення Про звіт про виконання бюджету Маловисківської територіальної громади за 2022 рік. Прийнято рішення про внесення змін до бюджету Маловисківської територіальної громади на 2023 рік.
Також на сесії депутати підтримали рішення про внесення змін до Програми цивільного захисту Маловисківської міської територіальної громади на 2021-2025 роки та про затвердження Програми розвитку донорства крові та її компонентів у Маловисківській громаді на 2023-2025 роки.
Питання про затвердження Положення та структури загальної кількості працівників відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради знято з порядку денного для доопрацювання.
Прийнято рішення про безоплатну передачу майна з балансу відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради філія «Миролюбівська гімназія» Комунального закладу Маловисківська гімназія № 3 імені Г.Перебийноса на баланс відділу культури та туризму Маловисківської міської ради (Миролюбівський СБК).
Депутати також підтримали прийняття рішень по ряду земельних питань.
У порядок денний пленарного засідання було внесено питання з ініціативи депутата Маловисківської міської ради восьмого скликання Миколи Ніколенка про звернення до Президента України, Верховної Ради України по питанню повернення виплат військовослужбовцям ЗСУ. Звернення було підтримане депутатами міської ради.
Присутні на пленарному засіданні вшанували пам’ять загиблого військовослужбовця, маловищанина Миколи Олександровича Сипливого, 2000 року народження, який загинув 6 березня біля Богданівки Донецької області, в результаті зіткнення з протвником отримав поранення, несумісні з життям. Герою України - слава!