26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 02 лютого 2023

   1 лютого на території Маловисківської територіальної громади  з робочим візитом побував голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга. Він, зокрема, побував на станції переливання крові.

 Як зазначив голова обласної ради, приміщення станції переливання крові, якому вже майже 40 років  потребує ремонту. Це важливий медичний об’єкт критичної інфраструктури, який обслуговує не лише Маловисківську територіальну громаду, а й  весь район  та інші сусідні території. С.Шульга зауважив, що потрібно також оновити обладнання медичного закладу. Він запевнив медпрацівників, що в області робитимуть все можливе для створення комфорту для донорів, місія яких є дуже важливою і цінною.

   Своїми враженнями від візиту голови обласної ради також поділився головний лікар станції переливання крові Микола Крикуненко . Дійсно , приміщення потребує ремонту, зокрема даху. Працівники станції роблять своїми руками поточні ремонти, але капітальний ремонт потрібен.

 На станції переливання крові намагаються організувати всі умови для донорів, зокрема, харчування, і виконання всіх пільг, для них передбачених.

 Головний лікар відзначає співпрацю з Маловисківською міською територіальною громадою, де, за його словами, до потреб станції переливання крові прислухаються, на це є сподівання і в майбутньому.     

Опубліковано в Новини

    Ще  30 років тому , почувши діагноз – онкологія , більшість з нас його вважала вироком . Сьогодні подібні хвороби успішно лікуються і перш за все - у нашій Маловисківській громаді – у  КНП «Маловисківська лікарня».

 Яке значення має профілактика онкологічних хвороб та проходження профоглядів? Які є фактори ризику хвороби та які супутні захворювання можуть викликати онкологію?     Де краще лікуватись  і коли лікування буде найбільш ефективним?  На ці та інші теми наша розмова напередодні Всесвітнього  Дня  боротьби проти раку з головним лікарем КНП «Маловисківська лікарня» Костянтином Леонідовичем  Чурпієм.

-  На     сьогодні онкологічний діагноз – це не вирок. І це навіть не на рівні  обласного онкодиспансеру , а і на рівні нашої Маловисківської лікарні.   З упевненістю скажу, що  сьогодні  в нашому хірургічному відділенні ми успішно оперуємо онкологічні пухлини і - наголошую – досить часто на пізніх стадіях. І маємо хороші результати – п’ятирічна виживаємість  у нас на такому ж рівні, як і загалом по Україні.    

 Якщо   раніше були певні проблеми з обстеженнями, то сьогодні їх абсолютно немає. Нині   у Маловисківській лікарні    є всі умови для проведення найсучасніших обстежень.

 Візьмемо, для прикладу, шлунок.  Ми маємо сучасний фібро - гастроскоп, за допомогою якого обстежуємо шлунок.  Наш фіброгастроскоп з фотофіксацією.  Тобто, після обстеження  залишається знімок   і лікарі вже без хворого можуть його детально розглянути, а також після лікування - порівняти картину захворювання. Це дає  можливість дуже точно діагностувати захворювання і успішно його лікувати.

 Багатьом, думаю, буде цікаво дізнатись, що за направленням сімейного лікаря таке обстеження проводиться  безкоштовно. Цю послугу оплачує НСЗУ. Потужності маємо в 2-3 рази більші, ніж ми обстежуємо зараз. Наприклад, в 2022 році ми обстежили 376 осіб, а можемо - 1,500.

Або, наприклад, товстий кишківник. Ми маємо всі умови для дуже точного діагностування патологій цього органа. Це рентген та ректороманоскопія, які дають встановити точний діагноз і без колоноскопії. Тобто, за порівняно невеликі кошти, а за направленням сімейного лікаря –  після певного віку і безкоштовно, діагностувати патологію кишківника ми можемо у нас, в Маловисківській  лікарні.

Що стосується раку молочної залози, то для його діагностики у нас є термографія. Цей вид обстеження коштує копійки, але має перевагу перед іншими тим, що цей діагностичний апарат не опромінює жінку. Є всі можливості і для діагностики інших патологій жіночої сфери. Але медиків тривожить той факт, що упала діагностування  цих патологій, тобто - збільшилася кількість занедбаних випадків і смертність відповідно. З кожним роком зменшується і кількість флюорографічних обстежень, хоча цей вид діагностичних досліджень у нас залишається безкоштовним. А між тим флюорографія дає змогу виявити не лише рак легень, а й туберкульо , з яким ситуація нині в Україні дуже серйозна. Окрім  флюорографії, у нас є сучасний рентген з томосинтезом за допомогою якого ми маємо можливість «читати» легені, як книгу. З усього сказаного можна зробити висновок, що у нашій Маловисківській лікарні є і сучасна апаратура,  і відповідний персонал,  для своєчасного виявлення і успішного лікування онкохвороб. Важливо одне – своєчасно звернутися і обстежитися.  

           - Які причини виникнення онкології?  Чому   буває так, що людина, яка веде здоровий спосіб життя  і хворіє на рак, а  інша, маючи, наприклад, шкідливі звички,   доживає без хвороб до похилого віку?   

-  На появу і розвиток цього захворювання впливає багато різних чинників – екологічна ситуація, неякісна забруднена вода, стреси, спадковість, опірність організму, що у кожного індивідуальне. Паління в багатьох випадках викликає рак – як ротової порожнини, так і інших органів.  Це отрута, і той , хто палить – поступово вбиває себе і своє здоров’я.

 Тим не менше,    захворіти може  кожен. Тому дуже важливо раз на рік пройти повне обстеження, адже усім відомо, що профілактика значно дешевша, аніж лікування хвороби, тим більше - на запущених стадіях.   На таких оглядах ми можемо виявити не лише онкологічні патології, а й супутні захворювання, які можуть стати фоном для розвитку онкології – серцево-судинні, цукровий діабет та інші. Ми підкажемо  людині, як побудувати своє життя так, щоб ризик захворіти зменшити до мінімуму.

  •  Дехто не йде до лікаря, пояснюючи таку поведінку своїм похилим віком -  які шанси вилікуватися у людей літнього віку?
  •  Практично такі, як і молодих, при умові  своєчасного звернення.  Ще велике значення мають супутні хвороби.  Тому при появі перших ознак нездужання треба звертатись в лікарню. Ще раз наголошую – у нас є всі можливості для обстеження і своєчасного виявлення патології. Тож, перш, ніж звертатися в обласні медичні заклади, приходьте у свою лікарню, підтримуйте медицину, яка є на нашій території, щоб в майбутньому жителі громади мали можливість лікуватися у себе вдома, а не їхати кудись і витрачати немалі кошти. І будьте здорові!
Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Лютий 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Останні Новини