26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 16 травня 2022

  Згідно статистичних даних на 01.01.2022 року на Маловисківщинізареєстровано–274 пасіки в яких налічується 12375бджолосімей . які проводять опилення ентомольфільнихкультур підвищуючи врожаї та приносячи цілющі продукти (мед ,віск, квітковий пилок та інш.) тому зприходом весняно-польових робіт підчас яких аграріями застосовуються пестицидита агрохімікати, слід вжити дієвих заходів щодо попередженнята виключення випадків отруєння бджіл засобами захисту рослин(пестицидами  або агрохімікатами). Для створенняумов і сприяння розвитку бджільництва та вжиття заходів щодо охорони бджіл з збереженням їх генотипів набув чинностіНаказ Міністерства розвитку економіки, торгівліта сільського господарства

України від19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питанняу сфері бджільництва» який висвітлює нові підходи(норми) щодо реєстрації пасікта їх переміщення, видачі ветеринарно-санітарногопаспорта на пасіку, попередженнята встановлення фактів масового отруєння бджіл, інформування аграріямипро застосування пестицидівта агрохімікатів, визначено завданнята повноваження постійних комісій, запроваджено єдиний типовийАкт встановленняфакту отруєння бджіл. Згідно оновлених вимог адміністрація господарств зобов’язанане пізніше ніжза три добидо початку обробкичерез засоби масової інформації(радіо,місцева газета,телебачення, а також сільськіта міськіради) оповіщати про кожне застосування засобів захисту рослин..В повідомленняхпро застосуванняЗЗР сповіщатидату обробки, назвупрепарату, ступінь істрок дії токсичностіпрепарату. Всі роботи зпестицидами і агрохімікатами проводитив ранкові(до 10) і вечірні(18-22) годинипри мінімальних висхідних повітрянихпотоках, при цьомуне порушувати санітарного розриву від населених пунктів,тваринницьких комплексів,,водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні500 м, при штанговому -300 м. Проводити обприскування авіаційнимметодом також тількив ранковіта вечірні години,при швидкості руху повітря,щоне перевищує3-4 м\с. При цьомуне порушуватизону санітарного розриву: 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік; 2 км від водоймищ,відкритих джерел водопостачання,місць випасу свійських тварин,заповідників,національних парків; 1 км населених пунктів,тваринницькихферм ,птахоферм,садів,виноградників.

Не допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів підчас масового льоту бджіл. Використовуватине токсичні або слаботоксичнідля медоносної бджоли інсектициди.

Суворо дотримуватись регламентів застосуванняв навколишньому середовищі токсичнихдля бджіл речовин. При використанні високотоксичнихдля бджіл піретроїдних інсектицидів паралельно застосовувати репеленти,що забезпечать збереження життя робочих бджіл  на період токсичної дії інсектициду.

Обмежувати застосування мікрокапсульованих препаративних форм,бо бувають випадки,коли бджоли збирають капсули і відносять їхдо вуликів,депрепарат ,поступово виділяючи діючу речовину,отруюєвсю бджолину сім`ю.   

Застосовувати  у сільськомута лісовому господарстві,на присадибних ділянках тільки ті пестициди і агрохімікати,що пройшли державну реєстрацію і включенів Перелік препаратів,дозволених тількидля наземного застосуванняв Україні.

Щоб  звестидо мінімуму негативний вплив отрутохімікатівна все живе,їх необхідно використовуватив мінімальних кількостях,зберігатив безпечному місці й суворо дотримуватися інструкції. По можливості ліпше використовувати низькотоксичні пестициди. 

. Порушення законодавства аграріямив галузі бджільництва тягнеза собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно ззаконами України.

    Слід зазначити, що провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на замовникові хімобробок. Значну відповідальність несуть й власники пасік. Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих органах самоврядування. Кочівля бджіл на медозбір і запилення здійснюється на підставі ветеринарно-санітарних правил, згідно з якими фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. Розміщення пасік на ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.

    З метою обліку пасікта здійснення лікувально-профілактичних заходівна кожну пасікуповинен видаватися ветеринарно-санітарнийпаспорт. У ньому повиннібути відображеніхарактеристика пасіки, її ветеринарно-санітарнийстан, епізоотична ситуація, дані лабораторних дослідженьта результати проведених лікувально-профілактичних заходів. Після отримання повідомленняпро майбутню хімічну обробку бджолярповинен до їїпочатку вивезти пасікув безпечне місце або ізолювати виліт бджіл з вуликав залежності від застосованогопрепарату після закінченнястроку детоксикації рослин відкривають льоткиу          1-2 сім`ях, якщо протягом2-3 годин льоту ознаки отруєнняу бджілне проявляються,відкривають льоткиу всіх сім`ях.  

 

Маловисківське управління Держпродспоживслужбинаполягає на дотриманні правил та проявів взаємоповаги один до одного. Це є запорукою плідної співпраці сільгосппідприємств та пасічників, що несе користь обом сторонам

та є запорукою збереження тваринного та рослинного світу.

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Травень 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Останні Новини