26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 22 лютого 2022

          УКРИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ Є НАЙБІЛЬШ НАДІЙНИМ СПОСОБОМ ЗАХИСТУ ВІД ВПЛИВУ НЕБЕЗПЕЧНИХ ФАКТОРІВ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ВНАСЛІДОК НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, ВОЄННИХ ДІЙ АБО ТЕРОРИСТИЧНИХ АКТІВ.

 

           Заповнення захисних споруд здійснюється по сигналу оповіщення «УВАГА ВСІМ!».

 

          При підготовці до укриття в захисні споруди кожен громадянин повинен узяти з собою:

 •      одяг;
 •      засоби індивідуального захисту;
 •      запас медикаментів;
 •      запас води та продуктів харчування на 2 доби.

     При собі необхідно мати документи:

 •      паспорт;
 •      військовий квиток;
 •      трудову книжку, пенсійне посвідчення;
 •      свідоцтво про народження дітей.

         У приміщеннях для громадян норми площі на одну людину 0,5м2 при двохярусному розташуванні і 0,4м2 - при трьохярусному. Нижній ярус призначений для сидіння людей, а верхні поверхи для відпочинку.

 

НАСЕЛЕННЯ, ЩО УКРИВАЄТЬСЯ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ ЗОБОВ’ЯЗАНЕ:

 

 •      швидко та без метушні зайняти вказані місця в приміщенні захисної споруди;
 •      виконувати правила поведінки, усі розпорядження старших групи;
 •      підтримувати чистоту та порядок у приміщеннях захисних споруд;
 •      утримувати в готовності засоби індивідуального захисту;
 •      дотримуватися правил техніки безпеки.

 

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ:

 

Приносити легкозаймисті речовини або речовини із сильним запахом, громіздкі речі, приводити домашніх тварин, шуміти, палити, запалювати свічки, гасові лампи.

 

         Також детальніше про цивільний захист населення можна дізнатись на сайті управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Кіровоградської обласної державної адміністрації  за посиланням http://ucz.kr-admin.gov.ua/  та на сайті Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області за посиланням https://kr.nmc.dsns.gov.ua/

 

З переліком бобосховищ, розташованих на території населених пунктів Маловисківської міської територіальної громади можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ

Опубліковано в Новини

“УВАГА ВСІМ!” – це головний сигнал цивільного захисту.

 

         ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: гучний переривчастий звук сирени означає «Увага всім!» Таким чином органи цивільного захисту повідомляють громадян про небезпеку в разі виникнення реальної загрози життю та здоров’ю людей через надзвичайну ситуацію у мирний час та в особливий період. Для цього застосовуються технічні засоби територіальної системи централізованого оповіщення та каналів телерадіомовлення. Увімкнені електричні сирени дублюються протяжними гудками інших звукових пристроїв підприємств та транспортних засобів.

         Що потрібно робити, почувши сигнал «Увага всім!»? Негайно увімкнути радіо-, телеканали та вислухати повідомлення. Інформація буде передаватись протягом 5 хвилин. Зосередьтесь і не панікуйте! Звернення органів цивільного захисту міститиме інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкцію щодо негайних дій населення.

         На кожний випадок надзвичайних ситуацій управлінням (відділом) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення готуються варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.

         Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.).

         Вислухавши це повідомлення кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

          Повідомлення управління (відділу) з питань НС та ЦЗН міста (району), включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та її масштаби; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т.д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.

         ЗМІСТ КОЖНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ буде залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення міста чи району та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Опубліковано в Новини
 •      по можливості дізнатися, де знаходиться найближче укриття та перевірити стан підвального приміщення;
 •      перевірити наявність аварійного виходу;
 •      зробити запас питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання;
 •      перевірити в аптечці засоби надання медичної допомоги та подумати, які ліки можуть знадобитися протягом тривалого часу.

          Також рекомендовано:

 •      підготувати засоби пожежогасіння;
 •      подумати про альтернативні засоби освітлення приміщення у разі відключення енергопостачання;
 •      підготувати засоби для приготування їжі у разі відсутності газу та електропостачання;
 •      зібрати найнеобхідніші речі та документи на випадок екстреної евакуації або переходу в укриття.

          Крім того, рятувальники рекомендують подбати про справність авто та запас палива для своєчасної евакуації з небезпечного району, а також подумати про альтернативний обігрів житла на випадок відключення централізованого опалення.

Опубліковано в Новини
Вівторок, 22 лютого 2022 12:20

ОБЕРЕЖНО, ТОНКА КРИГА!

Правила поведінки на льоду

         Лід може підвести нас і восени, і взимку, а особливо – навесні. Ці заходи дозволять знизити ризик від небезпеки на льоду. Запам'ятайте їх:

         Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

         Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

     - лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

     - тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

     - обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший;

     - тонкий лід і там, де б'ють джерела, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

     - особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

          Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.

         Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.– це небезпечно.

         Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.

         Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними п'ять метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду.

         Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

         Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

          Зверніть увагу,  що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:

     не пробивайте поруч багато лунок;

     не збирайтеся великими групами на одному місці;

     не пробивайте лунки на переправах;

     не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

     завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

     тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

         Якщо ви провалилися на льоду річки або озера:

         Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою.   Дійте рішуче і не лякайтеся. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

         Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

         Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу.   Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.

         Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

         Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

         Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!

 

Олександр ГРАФЕНЮК,

спеціаліст з цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки міської ради

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Лютий 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            

Останні Новини