26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 11 січня 2022

Вівторок, 11 січня 2022 07:00

УВАГА: НА ДОРОГАХ ОЖЕЛЕДИЦЯ!

          Зима часто дивує нас погодними сюрпризами з нестабільним температурним режимом від морозів до відлиги, що створює для людини значну небезпеку травмувань на слизькому тротуарі. Будьте обережними, коли виходите на вулицю у період ожеледиці.

Як можна зменшити ризик травмувань під час ожеледиці?

           Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння на слизькій поверхні, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

          Людям похилого віку в такі дні без крайньої потреби краще не виходити з будинку, або слід зачекати, доки по обмерзлому тротуару не розкидають пісок, та триматися саме цих ділянок дороги. У цей період не соромтесь брати палицю з гумовим наконечником або шипом.

          Пам’ятайте, що під час ожеледиці краще підбирати взуття з підошвами з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.

          Не обтяжуйте руки сумками, а якщо в цьому є необхідність, виберіть сумку, яку можна носити через плече.

          В ожеледицю забезпечте прогулянки вагітних жінок супроводженням.

          Не тримайте руки в кишенях, оскільки це збільшує можливість отримання тяжких травм при падінні, зокрема, переломів.

          Обходьте металеві кришки люків. Зазвичай, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатись, що збільшує ризик травмувань.

          Під час ожеледиці не мандруйте вулицями в нетверезому стані. Це підвищує ризик травмування, до того ж, у стані сп’яніння людина не така чутлива до болю і при наявності травми своєчасно не звертається до лікаря, що завдає  згодом додаткових проблем та неприємностей.

          Не ходіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо, оскільки при падінні пішохід може не лише травмуватися, а й потрапити під колеса автомобіля, ящко авто занесло на тротуар.

          Не перебігайте проїжджу частину дороги. Пам’ятайте, що на слизькій дорозі значно збільшується гальмівний шлях автомобіля, що рухається,  і падіння перед ним може призвести до загибелі або каліцтва.

          При порушенні рівноваги швидко присядьте, це збільшить шанс утриматися на ногах або, принаймні, зменшить висоту падіння та ризик травмування.

          У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться вбік, оскільки при обертанні зменшується сила удару.

          Якщо через деякий час після падіння ви відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, виявили на тілі набряки  -  терміново зверніться до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

          Дотримуйтеся цих простих правил, щоб зимова погода не зіпсувала ваших планів та не завдала шкоди вашому здоров'ю.

Олександр ГРАФЕНЮК,

спеціаліст з цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки міської ради

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Січень 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні Новини