26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 07 травня 2021

П'ятниця, 07 травня 2021 10:49

Хай буде пам’ять незгасима

   8-9 травня День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захищаврідну землю. Це День пам’яті полеглих у цій війні, часточка великої данини-пошани полеглим і живим ветеранам.

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.

У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб.

Маловисківщина була окупована нацистськими загарбниками з 31 липня 1941 року по 14 березня 1944 року. У роки IIсвітової війни  Маловисківщина була двічі полем жорстоких боїв. У дні оборони на її околицях чинили героїчний опір ворогові підрозділи 6-ї і 12-ї армій, 223-ї стрілецької дивізії, військові льотчики. Вдруге жорстокі бої розгорнулися з 5 по 10 січня 1944 р., коли бойові підрозділи 8-го Олександрійського мехкорпусу ввірвалися в розташування німецьких військ, знищили ворожий аеродром, багато бойової техніки. 13 березня 1944 р. війська 2-го Укр. фронту, 5 гвард. армії, частини 214-ї стрілецької  дивізії (командир  генерал Жуков Г.М., 780-го стрілецького полку (полк. Юдін С.В.) звільняли місто Малу Виску від нацистської окупації. Маловисківщина була повністю звільнена 13-14 березня 1944 року.

       Кількість загиблих воїнів при звільненні Маловисківщини – біля 800 чол., більше 30 братських могил. Більше 10 тисяч жителів колишнього Маловисківського району брали участь у військових діях, більше 5 тис. не повернулися з війни.

П’ятеронаших земляків стали Героями Радянського Союзу (Велігін Петро Володимирович, Жердій Євген Миколайович, Орлов Олександр Гнатович, Науменко Степен Іванович, Сухомлин Іван Мусійович, троє -  повними кавалерами ордена Слави (Катана Іван Антонович, Горбенко Дмитро Пилипович, Ларін Володимир Сергійович).

Ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємось та складаємо шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Низький уклін, вічна пам'ять і слава визволителям!

Опубліковано в Новини

  29 квітня цього року  Маловисківська міська рада  направила  для участі  у конкурсі «Наша громада»  проєкт «Туристичний кластер - маєток Кудашевих».

У березні  2021 року телеканалами ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) оголошено конкурс місцевих проєктів «Наша громада».

Головна його мета - підтримати активні та дієві громади, розповісти на національному рівні про місцеві досягнення і зміни у селах та малих містах, показати успішні ініціативи та фінансово підтримати обрану громаду у реалізації проєкту.

Учасниками конкурсу стануть дієві громади, які прагнуть розвивати на місцях освіту, медицину, комунальну сферу, підприємництво, культуру, туризм. До участі запрошуються активні громади України з населенням до 70 тис.

Маловисківська міська рада також підготувала та подала на конкурс проєкт під назвою «Туристичний кластер – маєток Кудашевих», так як, проєкт  є продовженням низки попередніх проєктів, розроблених та реалізованих міською радою і громадськими організаціями,  та  відповідає Стратегії розвитку Маловисківської громади.https://otg.fakty.com.ua/,  https://otg.fakty.com.ua/communities/maloviskivska-gromada

Умовами  передбачено чотири етапи конкурсного відбору, в результаті до фіналу увійдуть 26 громад, з яких переможницею стане 1 громада.

Громада-переможниця отримає не лише соціальний капітал та медійність, але і грошовий приз у розмірі 500 тис.грн на реалізацію проєкту.

Маловисківська міська рада стала учасником даного проєкту, успішно пройшовши перший етап конкурсу.

Хто визначає громаду-переможницю?

Оцінювання проєктів буде проводитися експертним журі. Але на результат конкурсу також впливатиме підтримка мешканцями громади-конкурсанта шляхом голосування через  сайт.

Проголосувати  та підтримати проєкт нашої громади можна на другому етапі конкурсу      з 10 травня по 31 травня  ц.р., про що буде повідомлено в наступних інформаціях.

Впевнені, що жителі нашої громади підтримають та проголосують за проєкт  «Туристичний кластер – маєток Кудашевих» в конкурсі «Наша громада».

 

Опубліковано в Новини

    7 травня  2021 року в сесійній залі Маловисківської міської ради відбулося  засідання  Організаційного  комітету  конкурсу міні-проектів «Майбутнє громади в наших руках».  Проведено  підрахунок кількості голосів на електронній платформі системи  голосування «Громадський проект»,  і за результатами голосування визначено переможців конкурсу міні-проектів «Майбутнє громади в наших руках»  у  2021 році.

     Зважаючи на те, що конкурс міні – проектів «Майбутнє громади в наших руках» проходив в умовах карантинних обмеженьголосування здійснювалося виключно на електронній платформі. Громада також дружно підтримала розробників активним голосуванням, в порівнянні з минулим роком на 31,3 %  мешканців проголосувало  більше.  Вдячні усім небайдужим, хто підтримав розробників проектів та допоміг стати їх проєкти переможними.

         Так, загалом на сайті Маловисківської міської ради через платформу «Громадський проект» проголосували 365 маловищан,віддавши 514 голосів ( відповідно до Положення конкурсу  голосувати можна за два проекти).       

В категорії проектів «Великі»- 300,0тис грн. переміг проект «Хутір козака Никодима», ГО «Простір ідей, керівник проекту –  Коваленко Інна Борисівна, набравши 138голосів.

В категорії проектів «Малі» - 75,0 тис. грн  визначилися чотири переможці:

 

- проект « STREETWORKOUТ» -ініціативна група «Райдужний світ», керівник  Кушнієнко Ірина Володимирівна, набравши  139 голосів;

- проект  «Веселий дворик у селі Лозуватка» -ініціативна група с.Лозуватка, керівник проєкту Ківенко Наталія Вікторівна, набравши  129 голосів;

- проект «Парково-меморіальний сквер  пам’яті  на місці старого кладовища  в  центрі  міста», ГО «Простір ідей», керівник проекту Кудря Ірина Василівна, набравши 64 голоси;

- «Сад  майбутнього» ,  ініціативна  група с.Олександрівка,  керівник проекту  Матвієнко  Руслана  Володимирівна, набравши 19 голосів.    

   Всі бажаючі за посиланнями можуть ознайомитися з наступними документами:

   Протокол засідання організаційного комітету конкурсу міні- проектів «Майбутнє громади в наших руках» Маловисківської міської ради в 2021 році

     Результати голосування в ході проведення  конкурсу мін-проектів «Майбутнє громади в наших руках» у 2021 році

     Перелік проектів переможців в рамках конкурсу «Майбутнє громади в наших руках» у 2021 році

         Про етапи втілення та відкриття об’єктів будівництва, передбачених проектами-переможцями читайте на сайті Маловисківської міської ради та в групі Маловисківської міської ради в соціальній мережі Фейсбук.

 

 
Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Травень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні Новини