26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 25 травня 2021

          25 травня в сесійній залі Маловисківської міської ради міський голова Юрій Гульдас провів робочу зустріч з делегацією Льотної академії Національного авіаційного університету на чолі з начальником ЛА НАУ, нашим земляком Олександром Чумаком.

          В ході спілкування були обговорені питання стратегічного партнерства керівництв Маловисківської міської ради та льотної академії в галузях освіти та туризму, намічені плани подальшої взаємовигідної співпраці щодо розвитку території громади та функціонування цього престижного не лише на теренах Кіровоградщини, а й далеко за її межами вузу, сплановано спільні заходи тощо. По закінченні зустрічі міський голова Юрій Гульдас подарував на згадку брендовані сувеніри Маловисківської  громади та щойно віддруковану книгу поезій нашого відомого земляка Володимира Бровченка «Мала Виска. Степова книга», присвячених нашому краю.

          В зустрічі взяли участь секретар ради Леся Постолюк, керуючий справами виконавчого комітету Людмила Линник, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Алла Жовтило, заступник начальника академії з навчальної науково-методичної та виховної роботи Михайло Сорока та інші.

Опубліковано в Новини

      Уряд України ініціював вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну і заклав відповідну норму в законопроєкт. Через це муніципалітети можуть втратити 2,4 млрд грн, а справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не може запровадити.

Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет. І запропонований механізм не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів.

Громади стурбовані такою ініціативою, адже знову їх шлях до спроможності ставатиме важчим – в результаті децентралізаційної реформи суттєво посилено видаткове навантаження на місцеве самоврядування.

Як зазначає Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну: «Не думаю, що тютюнові кампанії будуть підтримувати таку ініціативу. Сьогодні вони мають на своєму боці всі громади, які борються з нелегальним обігом сигарет, бо отримають акциз с легально проданих цигарок. У разі якщо муніципальну владу позбавлять місцевого акцизу з тютюну, то їй простіше буде підтримати ініціативи про жорсткі обмеження продажу тютюнових виробів на території громад. Хто тоді програє більше виробники, ретейл, Мінфін? Думаю питання риторичне – всі».

Крім того, Олександр Слобожан заявив на своїй сторінці у Facebook, що Кабмін збирається закласти бомбу під стосунки центру та регіонів. Адже 12 травня уряд ухвалив проект змін до Податкового кодексу, яким збираються передати збір цього податку з роздрібної торгівлі до оптовиків/виробників тютюнових виробів.

 «В результаті і держава може не отримати гроші, і місцеві бюджети втратять відчутні для себе надходження. Минулого року від акцизу на роздрібну торгівлю тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 2,4 млрд грн. В цьому планується 2,9 млрд грн. Для держбюджету – це копійки, а на місцях – великі кошти!», – написав Слобожан.

Закликаємо народних депутатів, які представляють і захищають інтереси Кіровоградщини, продемонструвати позицію з підтримки громад та не допустити вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу на тютюн.

За інформацією Кіровоградського  РВ АМУ

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Травень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні Новини