26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 12 березня 2021

          12 березня 2021 року в Малій Висці відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника загиблих воїнів, приурочене 77-й річниці визволення міста від нацистських окупантів. Учасники заходу Хвилиною Мовчання вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни, які захищали свободу та незалежність своєї Батьківщини.

          У заході взяли участь секретар міської ради Леся Постолюк, працівники відділів та структурних підрозділів міськради, учасники АТО та інші. У зв'язку з пандемією на коронавірус в Україні, урочистості відбулися з дотриманням протиепідеміологічних заходів і обмежень. 

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

          Маловисківщина була окупована нацистськими загарбниками з 31 липня 1941 року по 14 березня 1944 року. У роки II світової війни  Маловисківщина була двічі полем жорстоких боїв. У дні оборони на її околицях чинили героїчний опір ворогові підрозділи 6-ї і 12-ї армій, 223-ї стрілецької дивізії, військові льотчики. Вдруге жорстокі бої розгорнулися з 5 по 10 січня 1944 р., коли бойові підрозділи 8-го Олександрійського мехкорпусу ввірвалися в розташування німецьких військ, знищили ворожий аеродром, багато бойової техніки. 13 березня 1944 р. війська 2-го Українського фронту, 5 гвард. армії, частини 214-ї стрілецької  дивізії (командир - генерал Жуков Г.М.), 780-го стрілецького полку (полковник Юдін С.В.) звільняли місто від нацистської окупації. Маловисківщина була повністю звільнена 13-14 березня 1944 року.

          При звільненні загинули близько 800 воїнів, які поховані в більш ніж 30 братських могилах. Понад 10 тисяч жителів колишнього Маловисківського району брали участь у військових діях, більше 5 тис. не повернулися з війни.

          Дев'ять наших земляків (в межах колишнього Маловисківського району) стали Героями Радянського Союзу (Велігін Петро Володимирович, Жердій Євген Миколайович, Орлов Олександр Гнатович, Науменко Степен Іванович, Сухомлин Іван Мусійович, Кочерга Павло Євтихійович, Ригачин Микола Іванович, Литвиненко Трохим Опанасович), п’ять наших земляків стали повними кавалерами ордена Слави (Катана Іван Антонович, Горбенко Дмитро Пилипович, Ларін Володимир Сергійович, Мазарчук Лаврентій Федорович, Петрушенко Леонід Михайлович).

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 12 березня 2021 08:23

УВАГА! ПТАШИНИЙ ГРИП!

          У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці в Україні про що свідчать 10 зареєстрованих випадків захворювання на початку 2021 року у Київській (4), Херсонській (1) та сусідній з нашою Миколаївській (5) областях, відповідно рішення засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській обласній державній адміністрації від 31 січня 2020р. «Про посилення заходів щодо профілактики грипу птиці та інших інфекційних захворювань птиці на території Кіровоградської області» з метою недопущення поширення збудника грипу птиці Держпродслужба наголошує на посиленому контролі дотримання ветеринарно-санітарних правил при наданні місць для торгівлі живою птицею та продукцією птахівництва:

  • реалізацію живої птиці власник має право проводити при наявності ветеринарних документів (ветеринарне свідоцтво, ветеринарна довідка), де повинно бути вказано: стан здоров’я птиці, благополуччя господарства постачальника та регіону, де він знаходиться, щодо інфекційних хвороб птиці, данні про щеплення та результати проведених лабораторних досліджень птиці;
  • реалізацію м'яса птиці та продукції птахівництва допускати тільки при наявності експертних висновків лабораторії ветсанекспертизи;
  • після закінчення торгівлі територію щоденно дезинфікувати розчинами каустичної соди чи хлорного вапна.

 

Олександр КОВАЛЕНКО,

начальник Маловисківського управління Держпродспоживслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

 

Опубліковано в Новини

          11 березня 2021 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету   Маловисківської міської ради, яке провів міський голова Юрій Гульдас. На порядок денний засідання виносилося понад три десятки питань, які стосуються життєдіяльності Маловисківської міської територіальної громади.

          Членами виконкому було заслухано звіт про виконання бюджету ТГ за січень-лютий 2021 року, інформацію про стан охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою, затверджено План заходів щодо реалізації соціального проекту «Активні парки – локації здорової України», План заходів щодо створення належних умов для безпечного та якісного харчування дітей в закладах освіти міської ради на 2021 рік, План заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі на 2021 рік, План проведення спортивно-масових заходів на 2021 рік, плани та кошториси організаційних заходів до Дня Гумору, 35-річниці Чорнобильської трагедії,  Великодніх свят, заходів міської ради у березні 2021 року, Інструкцію з організації внутрішнього контролю в структурних підрозділах міської ради, надали мешканцям території матеріальну допомогу на лікування та особам, які уклали контракт із Збройними Силами України, пільги по відвідуванню закладів освіти жителям громади громади.

         Начальник КП «Мала Виска МКП» Володимир Лисенко поінформував про заходи щодо благоустрою території населених пунктів громади.

          По закінченню засідання виконкому міський голова Юрій Гульдас від імені виконавчого комітету та колективу міської ради привітав з Днем народження старосту Первомайського старостинського округу Наталію Тупаленко.

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Березень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні Новини