26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 21 січня 2021

     Головним управлінням ДПС в області, з метою  формування  невірного тлумачення питань тлумачення питань щодо запровадження програмних РРО та класичних РРО  суб’єктами господарювання,  які обрали спрощену систему оподаткування ,  розроблено  роз’яснювальні матеріали.

Пропонуємо Вам   розглянути  роз’яснювальні  матеріали  за посиланням щодо змін у законодавстві, якими  встановлюються  вимоги   до  застосування РРО з 1 січня 2020 року.

Опубліковано в Новини

          21 січня 2021 року в рамках підготовки до пленарного засідання четвертої сесії Маловисківської міської ради, проведення якого заплановане на 28 січня 2021 року, відбулися засідання постійних комісій міськради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою (в роботі взяли участь депутати Микола Васильович Ніколенко, Дмитро Володимирович Кудоя, Володимир Анатолійович Діордіца, Зінаїда Володимирівна Мамедова та Василь Васильович Щербак) і з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (працювали депутати Олександр Васильович Ніколенко, Наталка Олександрівна Беспалова, Вадим Іванович Чуйко та Наталія Миколаївна Маркова.

          В ході їх проведення було обговорено ряд проектів рішень та винесено їх на розгляд депутатів на пленарне засідання сесії.

Опубліковано в Новини

        Маловисківська міська рада повідомляє, що 15 січня 2021 року розпочалася деклараційна кампанія-2021 – громадяни мають обов’язково подати декларацію про майновий стан і доходи, якщо ними отримано протягом 2020 року такі доходи: від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі, якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари (одноосібники) (пп. 165.1.24 ст. 165 ПКУ). Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік всі зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2021 року.

          Відповідно до ст. 67 Конституції України, сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, - це обов’язок кожного громадянина нашої держави.

Варто нагадати, що відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків до контролюючого органу за своєю податковою адресою. Граничні строки подання для фізичних осіб-підприємців у нинішньому році – до 10.02.2021 року.

Відповідно до ст. 269 та ст. 270 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Пунктом 286.2 ст. 286 ПКУ визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

          Для обрахування плати за землю всім юридичним особам треба звернутися до працівників відділу земельних відносин Маловисківської міської ради, надавши при цьому реєстр (відомості про наявність земельних ділянок) земельних ділянок, які перебувають в обробітку сільгосппідприємств. Розмір податку за землю або орендної плати обраховується згідно ставок земельного податку або орендної плати затверджених Маловисківською міською радою в залежності від нормативно-грошової оцінки (НГО) землі. Про її розмір можна дізнатись на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру або безпосередньо звернувшись до відділу в Маловисківському   районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

          З рішенням про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на території Маловисківської міської ради та встановленням розміру орендної плати за земельні ділянки можна ознайомитись на офіційному сайті Маловисківської міської ради за посиланням: https://mviskarada.gov.ua/Decision-of-the-city-council-of-the-7th-convocation в розділі «Мала Виска – Рішення міської ради – Рішення 68-ї сесії 7-го скликання». Цим рішенням передбачено розмір орендної плати за земельні  ділянки сільськогосподарського  призначення, що перебувають в комунальній власності з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, для ведення фермерського господарства, для ведення городництва площею більше 1,0 га - 12% від нормативної грошової  оцінки землі. За земельні ділянки, які використовуються громадянами для городництва, площею до 1,0 га ставка орендної плати становить 3% від НГО землі. За земельні ділянки несільськогосподарського призначення, які використовуються громадянами, фізичними особами-підприємцями, юридичними особами для ведення підприємницької діяльності, в комерційних цілях (магазини, аптеки та інше) з цільовим призначенням (КВЦПЗ В. 03.07), ставка орендної плати становить 12% від НГО землі. Тому на виконання даного рішення орендарям вищевказаних земельних ділянок Маловисківською міською радою буде надіслано Листи-повідомлення та проекти Додаткових угод до Договорів оренди земель комунальної власності з метою приведення їх в відповідність.

Ігор ЦИБУЛЬСЬКИЙ,

начальник відділу земельних відносин

виконавчого комітету Маловисківської міської ради

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Січень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Останні Новини