26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 10 березня 2020

Вівторок, 10 березня 2020 14:24

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КОРОНАВІРУСУ

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАПОБІГАННЮ КОРОНАВІРУСУ.

        Коронавірус поширюється декількома шляхами: від тварини до людини, від людини до людини (респіраторно). Він провокує в інфікованих людей розвиток пневмонії. Як і у разі з будь-яким іншим вірусом, у зоні ризику перебувають люди похилого віку (особливо з хворобою Паркінсона, цирозом печінки або цукровим діабетом) і люди зі слабким імунітетом, а також молодь.

        Симптоми коронавірусу з Китаю схожі з симптомами застуди: кашель, нежить, біль у горлі та головний біль, утруднення дихання, лихоманка. Ускладненням вірусу є пневмонія і відмова нирок. Інкубаційний період – від 2 до 14 днів.

        Щоб уберегти себе від вірусу необхідно дотримуватись звичайних

                                                       заходів:

- не торкатися руками обличчя – носу, роту, очей;

- ретельно мити руки з милом чи обробляти антисептичними засобами;

- під час кашлю та чихання прикривати рот та ніс серветкою чи згином ліктя;

- ретельно готувати їжу, особливо м'ясо та яйця, оскільки короно вірус (як і багато інших інфекцій) може розповсюджуватися через недостатньо термічно оброблену їжу;

- уникати контактів з особами, які хворі на грип чи застуду;

- уникати безпосереднього контакту з дикими та свійськими тваринами;

- при використанні масок та засобів захисту слідкувати за тим, що вони щільно прилягали до обличчя, закриваючи ніс та рот.

 

          В випадку наявності симптомів гострого вірусного захворювання рекомендуємо:

- якнайшвидше звернутися до лікаря або викликати бригаду екстреної медичної допомоги;

-   не займатися самолікуванням;

- обов’язково повідомити лікарям про відвідування Китайської Народної республіки, або однієї з країн, де реєструються випадки коронавірусу;

- надати медичному працівникові інформацію про контакт з людиною з підтвердженим або ймовірно інфікованим коронавірусом COVID – 19.

 

 

Пам’ятка про самоізоляцію

 

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

  • Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.
  • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
  • Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.
  • Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

 

Маловисківське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

 

Опубліковано в Новини

          Відповідно до розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 06 березня 2020 року №211-р з метою мінімізації ризиків поширення корона вірусу в Україні та зважаючи на актуальність погіршення епідеміологічної ситуації в Україні на Кіровоградщині обмежено проведення масових заходів на період з 09 березня до 01 квітня 2020 року.

Опубліковано в Новини
Вівторок, 10 березня 2020 13:18

ОГОЛОШЕННЯ!

          11 березня 2020 року о 10.00 у сесійній залі Маловисківської міської ради відбудеться презентація «Дослідження громадської думки щодо оцінки індикаторів громад – учасниць програми ДОБРЕ». В ході проведення заходу будуть розглянуті наступні питання:

  • ключові індикатори та загальна оцінка стану справ у Маловисківській ОТГ;
  • знання, задоволеність та доступ до інформації про місцеві послуги;
  • довіра до місцевих інституцій;
  • залучення жителів до прийняття рішень, інші питання.

          Презентацію проведе програмний спеціаліст програми ДОБРЕ Вікторія Зубкова.

          Запрошуємо представників громадських організацій та депутатів міської ради долучитися до заходу.

 

     #ДОБРЕ

Опубліковано в Новини

          10 березня 2020 року в Малій Висці відбулися заходи, приурочені 206-й річниці народження Тараса Шевченка, в яких взяли участь Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, керівники та працівники структурних підрозділів виконавчого комітету Маловисківської міської ради, працівники підприємств, установ, організацій громади, громадські активісти, учасники АТО, працівники районного військового комісаріату, учнівська молодь загальноосвітніх навчальних закладів Малої Виски.

           До підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві в мікрорайоні «ВИСЬ» учасники заходів поклали квіти, а голова міської ветеранської організації Станіслав Пуцик прочитав поетичні рядки, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку. А в актовій залі Маловисківської дитячої школи мистецтв відбувся літературно-мистецький захід на тему «Родинне дерево Тараса Шевченка», в якому взяли участь викладачі та вихованці дитячої школи мистецтв (керівник Леся Король) та хореографічний колектив «Веселка» (керівник Валентина Покуц). В ході проведення заходу присутні здійснили екскурс по сторінках історії родоводу Великого Кобзаря, дізналися про його родичів та нащадків, які нині мешкають, як в Україні, так і в усіх куточках світу, прослухали музичні твори на слова Т.Г.Шевченка, переглянули уривок із п’єси, поставленої за поемою Т.Г.Шевченка «Наймичка», який підготували вихованці класу театрального мистецтва ДШМ (керівник Вероніка Слуцька).

          Завершився захід виконанням хором дитячої школи мистецтв (керівник Марина Данілова) Шевченківського «Заповіту», який присутні в залі слухали стоячи.

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Березень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Останні Новини