26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 21 лютого 2020

          У п’ятницю 21 лютого 2020 року в сесійній залі Маловисківської міської ради відбулося громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади). В заході взяли участь депутати Маловисківської міської ради, керівники підприємств, установ та організацій, структурних підрозділів міськради, представники громадських організацій громади, учасники АТО та інші.

           З проектом змін до Основного Закону України, запропонованого до обговорення, присутніх ознайомила секретар міської ради Леся Постолюк. Також вона поінформувала про напрацювання членів Асоціації міст України стосовно змін альтернативних до президентських пропозицій. Кожен учасник обговорення висловив свою думку стосовно запропонованих змін та своє бачення щодо їх покращення. Втім, практично одноголосно учасники громадського обговорення висловилися за те, що цей проект ЗУ «Про внесення змін до Конституції України» потребує доопрацювання з метою забезпечення демократичних засад місцевого самоврядування.

Опубліковано в Новини

          Небажання багатьох роботодавців належно реагувати на законні вимоги найманих працівників та дотримуватися норм чинного трудового законодавства призводить до нагромадження проблем, а бажання вирішити їх раптом, водночас призводить до значного загострення стану соціально-трудових відносин, численних порушень прав та інтересів працівників і, як результат, маємо застосування найманими працівниками стихійних акцій соціального протесту.

          Саме тому, з метою упорядкування процесу розв’язання трудових конфліктів Президентом України відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» було утворено Національну службу посередництва і примирення (далі - НСПП) основними завданнями якої є сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному урегулюванню.

          Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області (далі - Відділення) є структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення, який вирішує такі завдання на території відповідного району у взаємодії з органами місцевого самоврядування.

          Пріоритетним напрямком діяльності Відділення є запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Саме виконання цього завдання у взаємодії з органами місцевого самоврядування забезпечує соціальний мир і стабільність у сфері праці.  

           Заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів включають: виявлення підприємств, установ, організацій, де ускладнення стану соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів);  прогнозування розвитку ситуації і розробки на основі прогнозу напрямків стабілізації; проведення упереджувальних примирно-переговорних процедур, спрямованих на своєчасне усунення причин можливого виникнення колективних трудових спорів та ін.

           Як показує практика, основними причинами виникнення трудових спорів є численні порушення законодавства про працю, не виконання колективних договорів і угод, низький рівень знань трудового законодавства та правової культури.

           Жоден колективний трудовий спір не є типовим, а отже, не існує однакових підходів до їх вирішення, тому Відділення завжди здійснює детальний аналіз конфліктної ситуації, визначає предмет спору, сторони спору, вивчає їх повноваження, перевіряє законність формування та затвердження вимог найманих працівників.

           Взаємодія з сторонами соціально-трудових відносин, організаціями профспілок та роботодавців, органами місцевого самоврядування сприяє подоланню недовіри між сторонами трудових конфліктів, створенню атмосфери партнерства, співпраці, схиляє сторони до конструктивного діалогу.

          Практика Відділення вказує на те, що тільки у взаємодії з органами місцевого самоврядування можна досягти реального покращення стану соціально-трудових відносин у відповідному районі Кіровоградської області.

           Саме тому, Відділення відкрите до активної взаємодії та завжди готове надати необхідну правову допомогу, консультації і відповідні рекомендації.

 

          З метою отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися у відділення НСПП в Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка 64/53, кім.204;  тел./факс (0522) 320434, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., WEB-сайт: http://nspp.gov.ua;

веб-сторінка: http://kr-admin.gov.ua/start.php?q=NSPP/nspp.html.

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Останні Новини