26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 01 жовтня 2020

           1 жовтня 2020 року – у другий день роботи найбільшої агропромислової виставка України – участь у її заходах взяли й представники Маловисківської об’єднаної територіальної громади. Делегацію учасників «AGROEXPO-2020» від Маловисківської ОТГ очолила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Алла Жовтило.

Опубліковано в Новини

          1 жовтня 2020 року відбулася попередня консультація та ознайомлення голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності Маловисківської міської ради Олександра Бровченка з електронною петицією «Парковка для дитячих візочків на території дитсадка «РОМАШКА» (авторка Марина Матковська), яка нещодавно набрала у встановленні терміни необхідну кількість голосів жителів громади. Наступний крок – розгляд та обговорення електронної петиції депутатами міськради на засіданні цієї постійної комісії з подальшим внесенням на чергову сесію Маловисківської міської ради. Тож, як бачимо, інструменти участі – в дії!

Опубліковано в Новини

          Представниці Громадської організації молодих освітян «ДієVO» взяли на себе роль детективів і в рамках Дистанційної дослідницької програми для молоді ОТГ “Детективи громади”, яка є частиною проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» в рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), дослідили діяльність місцевих депутатів та функціонал офіційного сайту Маловисківської міської ради. 

          Відповідно до  Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутати місцевої ради повинні відвідувати сесії, проводити прийоми громадян, звітувати перед виборцями та працювати в постійних депутатських комісіях. Ми провели моніторинг діяльності депутатів Маловисківської міської ради за 2019 рік та другий квартал 2020 року для того, щоб проаналізувати діяльність депутатів Маловисківської міської ради та визначити, як відповідально ставляться до своїх обов'язків обранці громади.

          Ми не оцінювали якість прийнятих рішень нашою радою. Але ми упорядкували чіткі цифри та факти, які говорять про важливі аспекти  роботи депутатів нашої громади. 

          Моніторинг проводився за 3-ма напрямками: аналіз відвідування депутатами сесій місцевої ради, здійснення особистого прийому громадян та звітування за рік перед виборцями.

          Аналіз діяльності депутатів базувався на положеннях, визначених Законом України “Про статус депутатів місцевих рад” та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Інформацію про вказані напрямки було взято з відкритих джерел, а також отримано у відповідь на інформаційний запит до Маловисківської міської ради.

           Депутатський корпус Маловисківської міської ради налічує 26 осіб, із них 20 депутатів чоловічої статі, 6 депутаток жіночої, у відсотковому співвідношенні виходить 76,9% ділиться на чоловіків і 23,1 на жінок. Депутатів у віці до 34 років включно – чотири особи. Згідно цих даних можемо зробити висновок, що серед депутатського складу Маловисківської міської ради лишається актуальним питання гендерної рівності, а також  питання щодо залучення молоді до прийняття рішень.

          Протягом 2019 року відбулося 12 пленарних засідань, в середньому, на яких були присутні 18 депутатів із 26.  Не пропустили жодного засідання – троє депутатів, а саме - Лахтай М. М, Ніколаєва О. М, Постолюк Л. А. Варто відмітити, що є і такі депутати, які відвідали лише 2 сесії із 12.

          Щодо звітності депутатів перед виборцями: згідно запиту від ГО «ДієVO»  до  Маловисківської міської ради - секретар ради Постолюк Л. А надала таку інформацію: «Протягом 2019 року строки публічного звіту депутатів місцевої ради визначені не були.  Оголошення про проведення звітів за 2019 рік розміщувалися депутатами на дошках оголошень та в соціальній мережі «Фейсбук». Звіти, які були заплановані на І половину 2020 року, були скасовані із–за введення карантинних обмежень з березня 2020 року, в зв’язку з чим депутати були змушені обмежитися публікацією звітів на офіційному сайті міської ради. (На сайті розміщено 24 (із 26) копії письмових звітів депутатів, інформація розташована у рубриці      Міська рада → Депутатський корпус, ознайомитися із звітами можна за посиланням: https://www.mviskarada.gov.ua/rada/reports-of-deputies). Графік проведення звітів у 2020 році радою ще не визначений. Питання про затвердження строків звітування буде винесено на чергову сесію міської ради».

            Враховуючи ситуацію зі звітністю депутатів Маловисківської міської ради  акцентуємо увагу на тому, що звіти — це діалог депутатів із тими, хто делегував їм право ухвалювати рішення від імені громади. Це зворотній зв’язок  представників влади з її першоджерелом — народом, і водночас — оцінка  рівня довіри людей до влади. І, зрештою, це дуже важливий важіль, який повинен бути стимулом для вдосконалення депутатської діяльності.

            У результаті моніторингу команда ГО «ДієVO» напрацювала пропозиції щодо удосконалення роботи депутатів Маловисківської міської ради:

 •            Запровадити навчання для депутатів щодо вдосконалення навичок ІКТ та володіння інструментами  візуалізації.
 •            Провести навчання з підвищення рівня використання соціальних мереж задля публічного звітування.
 •            Упорядкувати рубрику на сайті Маловисківської міської ради для висвітлення інформації про депутатів (додати фото, e-mail, робочий телефон, посилання на сторінки у соціальних мережах, графік прийому громадян, дата народження, освіта).
 •            Розробити графіки прийому громадян депутатами Маловисківської ОТГ та ввести в практику системні зустрічі з жителями громади.
 •           Депутатам підтримувати комунікацію з виборцями через місцеві ЗМІ, систематично інформувати про результати депутатської діяльності та публікувати звіти у газетах «Міські вісті» та «Маловисківські вісті». 

           Також, громадська організація молодих освітян “ДієVO” дослідила візуальне й змістовне наповнення сайту Маловисківської міської ради (Моніторинг сайту Маловисківської міської ради). 

          Аналіз здійснювали за такими параметрами:

 •           повнота рубрик:
 •           змістове наповнення;
 •           наявність популярної інформації для громадян ОТГ;
 •           доступність та легкість у користуванні;
 •           повнота і доступність інформації про депутатів на сайті громади.

            Сайт має вичерпну інформацію про громаду: наявні дані про стратегію розвитку, її паспорт, інформацію про бюджет, графік роботи міської ради, електронну і поштову адреси; на головній сторінці сайту є рядок пошуку інформації (але неможливо знайти інформацію по ключових словах). Тут можна дізнатись про структуру органів влади ОТГ: відомості про голову громади, структурні підрозділи, графіки прийому громадян, контактні номери телефонів (але відсутній опис обов'язків і повноважень голови, звітів про діяльність структурних підрозділів, ПІП і контакти відповідальної особи за комунікацію з громадськістю), розміщена часткова інформація про перелік послуг, які надають спеціалісти міської ради. Є можливість подати через сайт електронне звернення (але відсутня інформація про інші способи подачі звернень громадян, немає зразків документів для подання звернень та інформаційних запитів). Сайт містить положення про Е-петицію, про конкурс міні-проектів (але відсутні положення про громадські слухання, положення про загальні збори). Також можна віднайти інформацію про депутатський корпус і публічні звіти депутатів (але відсутні контакти і графіки особистого прийому громадян).

          У результаті моніторингу команда ГО «ДієVO» напрацювала пропозиції щодо удосконалення сайту Маловисківської міської ради:

 •           Адаптувати сайт для перегляду на смартфонах.
 •           Додати опис повноважень та обов'язків голови громади.
 •           Розширити способи запису на прийом – додати електронну та поштові адреси.
 •           Додати дані про відповідальну особу за комунікацію з громадскістю.
 •           Створити окремий розділ чи підрозділ "ПОЛОЖЕННЯ", де можна буде віднайти всі існуючі положення.
 •           Додати положення про громадські слухання та загальні збори.
 •           Додати відомості про депутатів міської ради: контакти, графіки і адреси особистого прийому громадян, інформацію про участь у постійних комісіях.
 •           Додати зразки документів необхідних для звернення громадян.

          Сайт – це не тільки візитівка громади, а й додатковий інструмент для комунікації між владою та місцевими жителями. Завдяки змістовному наповненню рубрик, зручній навігації –  користування  таким сайтом полегшить пошук інформації та сприятиме задоволенню інформаційних потреб читачів.

 

Матеріал підготували членкині ГО «ДієVO»: Віра Шуліма, Оксана Ценцура, Вікторія Румянцева, Марина Матковська  

 

Опубліковано в Новини

Дорогі наші ветерани, представники старшого покоління, люди поважного віку громади!

 

          Виконавчий комітет Маловисківської міської ради та я особисто вітаємо вас з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана.

          Ця дата – не нагадування про вік, а чудова можливість сказати теплі слова вдячності батькам, ветеранам війни, праці, пенсіонерам за вклад в розвиток нашого краю, за багаторічну добросовісну працю, доброту та мудрість.

           Піклування про людей поважного віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними нашого краю і держави.

          В цей день, я низько схиляю перед вами голову. Нехай завжди вас оточують увагою і піклуванням близькі люди, нехай тішать своїми успіхами діти, внуки та правнуки і нехай ніщо не засмучує ваші будні.  Довгих і щасливих вам років життя під мирною блакиттю неба! Добра вам, здоров’я, оптимізму і благополуччя!

 

З повагою

Юрій ГУЛЬДАС,

Маловисківський міський голова

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Жовтень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Останні Новини