26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 15 січня 2020

          Проект «Туристичний кластер «Маєток Кудашевих» - інновація економічного розвитку Маловисківської ОТГ», підготовлений працівниками виконкому міськради в рамках співпраці з Програмою ДОБРЕ, передбачає залучення позабюджетних коштів для розвитку громади та отримання міжнародної технічної допомоги у сумі понад 1,2 млн. грн.

          Цей проект відповідає Стратегії розвитку Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади, включає у себе різні стратегічні напрямки: розвиток місцевих ініціатив, зокрема підприємницьких, влаштуванням нових зелених зон на території громади, природоохоронні заходи, покращення якості надання послуг, а ще – збереженням  об’єктів історичної спадщини місцевого значення, звернення уваги на історію рідного краю та відомих постатей минулого – уродженців Маловисківщини, які внесли значний внесок у розвиток  наукових та технічних знань.

          На даний час парк біля колишнього маєтку Кудашевих на річці Вись у Малій  Висці активно розбудовується. Міський голова Юрій Гульдас, який є ініціатором  та  натхненником  даного проекту, зазначає, що  парк Кудашевих   у  недалекій  перспективі  має стати   не просто  новою  рекреаційною зоною у  Маловисківській  громаді, не  звичайним   місцем для сімейного відпочинку (на зразок вже існуючого   міського парку культури та відпочинку). Завдання, яке ставить  перед собою та своєю командою  очільник громади  набагато складніше. ПАРК КУДАШЕВИХ (робоча назва проекту) має втілити у собі усі сучасні потреби мешканців, особливо дітей та молоді, та забезпечувати активне змістовне дозвілля. У майбутньому для тих, хто полюбляє рухатися у парку пропонується влаштувати велодоріжки, роллердром. Для тих, хто полюбляє спілкування – альтанки та паркові лави. Для дітвори – доповнити існуючий дитячий ігровий майданчик. При цьому, місцева влада виходить з того, що при влаштуванні громадського простору треба дотримуватися  ряду норм для  забезпечення безпеки  та враховувати побажання  мешканців громади.

          Для того, щоб ПАРК КУДАШЕВИХ став дійсно сучасною рекреаційною зоною, яка б задовольняла попит наших мешканців Програмою ДОБРЕ було залучено консультантів з розробки проектів громадського  простору Богдана Синько, консультанта з планування громадських просторів, ландшафтний архітектор, та Юлію Огаренко, консультантку з планування громадських просторів, фасилітаторку, які провели робочу зустріч з мешканцями Маловисківської громади та намагалися з’ясувати, як мешканці громади вбачають  влаштовану зону громадського простору.

          Під час робочої зустрічі 16 грудня консультанти разом з активом громади провели оцінку теперішнього стану території парку маєтку Кудашевих, обговорили позитивні сторони та наявні проблеми локації, а також потенційні загрози для втілення проекту з облаштування парку.

          З результатами  оцінки  можна ознайомитися за посиланням.

          Запрошуємо небайдужих мешканців громади до співпраці. Якщо після ознайомлення з матеріалами звіту про робочу зустріч 16 грудня у Вас виникнуть додаткові ідеї/пропозиції щодо бачення парку-громадського простору, надсилайте пропозиції консультантці програми DOBRE Юлії Огаренко  (лист на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) до 31-го січня 2020 року.

          Робота над створенням проекту ПАРКУ КУДАШЕВИХ триває.

Опубліковано в Новини

          14 січня в Малій Висці побувала делегація Програми DOBRE міжнародної організації Глобал Ком’юнітіз (Global Communities)на чолі з її керівником Беррі Рідом. В складі делегації гостей також були регіональний менеджер Програми Андрій Нагорний, програмний спеціаліст Програми DOBRE Вікторія Зубкова, редактор обласної газети «Кіровоградська правда» Любов Попович, координатор з комунікацій УКМЦ – DOBRE Оксана Якуніна, журналісти всеукраїнських та обласних засобів масової інформації.

          Метою візиту була презентація проектів: вдосконалення послуги водопостачання  «Питна вода понад усе» та стратегічних пріоритетів «Артплатформа – створення культурного та комунікативного простору».

          Оскільки зустріч відбулася у святковий день – на Старий Новий рік, на Василя – шановних гостей на центральній площі Малої Виски зустрів, як і годиться, Маловисківський міський голова Юрій Гульдас з колективом працівників виконавчого комітету та структурних підрозділів Маловисківської міської ради, а працівники відділу культури та туризму (керівник Юлія Рижикова) щедрівками та колядками привітали всіх, даючи можливість відчути красу та колорит українських зимових свят. А молодші учасники художньої самодіяльності – вихованці Маловисківської дитячої школи мистецтв (керівник Леся Король) представили на сцені, придбаній для Маловисківської ОТГ завдяки Програмі DOBRE, святково-віншувальну програму, демонструючи позитив виступів на такій великому мистецькому майданчику. Все, що відбувалося на площі, транслювалося на інформаційному LED-екрані, придбаного роком раніше завдяки сприянню Програми DOBRE. Закінчився захід на площі спільною світлиною.

         Далі гостей запросили до сесійної зали Маловисківської міської ради, де відбулася пленарна частина зустрічі. Секретар міської ради Леся Постолюк провела презентацію реалізованих та тих, що в процесі реалізації, проектів Програми DOBRE, а журналісти отримали вичерпну інформацію стосовно цих проектів.

          Під час практичного ознайомлення з результатами реалізації послуги поліпшення водопостачання у місті гості та працівники міськради  побували на кількох свердловинах, де встановлено енергоощадне обладнання, поспілкувалися з жителями Малої Виски. Крім того було проведено ознайомлювальну екскурсію до Маловисківського ДЮЦ «Вись», де функціонує група з короткотривалим перебуванням дітей дошкільного віку, міської міської ЗШ№3 та прибережної рекреаційної зони біля маєтку Кудашевих.

 

          ДОВІДКОВО: Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) − це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

 

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Останні Новини