26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 26 квітня 2019

    З 16 по 19 квітня 2019 року відбулася навчальна поїздка до Львівської області  для громад- партнерів DOBREМаловисківської та Бобринецької ОТГ з Кіровоградської області - у сфері організації ефективної системи освіти та покращення навчального процесу в громадах . Делегація складалася з представників органів місцевої влади та освітян у складі 24-х осіб.

В рамках навчання відбулося багато заходів з вивчення досвіду інших громад, спрямованих на подальше впровадження новітніх ідей на місцях. Програма була досить насичена і надзвичайно цікава.

Учасники навчання відвідали заклади освіти Львова та області :

 - Львівську ЗОШ «Дивосвіт» з поглибленим вивченням англійської мови , де ознайомились з напрямками організації навчання за програмою  «Лицем до дитини» , інтегрованими навчальними темами , методикою KLANZA(презентували досвід Анна Байковська, директор школи, Оксана Ганик, вчитель початкових класів);
- «Школу вільних та небайдужих»  м. Львів, в якій було представлено принципи роботи школи, цінності , на яких базується школа; сучасні методики та нестандартні підходи до навчання (презентували роботу Ольга Гісь, директор з навчання, автор навчальних програм та серії посібників з математики та розвитку продуктивного мислення учнів; Олесь Пограничний, операційний директор школи);

- Підгородецьку ЗОШ І-ІІІ ст. в гірському селі Підгородці Сколівського району , де заклад освіти  виступає осередком розвитку громади, налагоджує ефективне партнерство з батьками, громадськими організаціями («Батьківська кав’ярня», діалог поколінь), активно долучається до співпраці з волонтерами Корпусу Миру – літні табори з англійської мови, залучає для розвитку закладу та громади додаткові зовнішні ресурси методом краудфандингу , приймає участь в конкурсах проектів, мікропроектів з обласного бюджету. Зустріч з директоркою цієї школи – школи з  «власною душею» – Ольгою Прецель, стала непересічною подією.Директор -професіонал, інноватор, вчитель математики,прекрасна людина. ЇЇ слова проникли глибоко в серце кожного; досвід колективу, який вона очолює, є вражаючий і заслуговує на наслідування.

- НВК «СЗШ – ліцей» І-ІІІ ст. при ЛНУ ім.І.Франка в селі Козьова Сколівського району, в якій вивчали використання методики змішаних уроків (blendedlearning), пройшли майстер-клас за методикою SСRUM , ознайомились з плануванням розвитку школи , запровадженням змін у сільській школі(презентувала досвід Оксана Клепуц, директор НВК).

Також  учасники взяли участь уміні-тренінгу  «Формувальне оцінювання:чому варто? Як воно розвиває громадянські компетентності», який провела досвідчений тренер проекту «Демократична школа», заступник директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пані Мирослава Товкало.

Цікавою родзинкою навчального візиту стало відвідування міста-фортеці на скелях «Тустань» (с. Урич Сколівського району).У якості гіда виступила заступник директора Підгородецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель географії пані Наталя Лавришин).

В ході візиту учасники отримали масу позитивних вражень та багато корисної інформації щодо практик ефективної організації освіти завдяки насиченій , змістовній програмі , яку було підготовлено та організовано на дуже високому професійному рівні консультантом Програми DOBREз освіти Олегом Процаком. Крім того, пан Олег надав учасникам порадник з «Самооцінювання роботи школи»  та окремо анкети з нього у форматі doc(з можливістю редагування).  Ці матеріали можна використовувати для планування розвитку школи.  Співпраця, обмін корисною інформацією, досвідом буде продовжена і надалі. Дякуємо за таку можливість!

   Проведення навчальноговізиту для представниківгромад з Кіровоградської області - партнерів Програми DOBREстало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного озвитку (USAID).

Що взяли з собою із цієї навчальної подорожі? Досвід, який нам було презентовано, надзвичайно корисний. Але, імпонує головна ідея, яка була озвучена в одному із закладів освіти: Не існує магічної сили, яка має нам щось дати. Давати – історія приречена провал! Ми маємо «взяти» самі і створити можливість «взяти» учням. Сьогодні в Україні є два фронти – схід і освіта! Зараз в освіті, та й у житті, найважливіше – «осідлати хвилю»!!!

 

Валентина Гетьманець,

методист відділу освіти, молоді та спорту

виконкому міської ради

Опубліковано в Новини

          Нещодавно комунальники громади розпочали роботи щодо бетонування тротуарної доріжки по вул. Велігіна в Малій Висці. Чимало маловищан і гостей міста зраділи цьому, адже не доведеться ходити по проїжджій частині. Та й на вигляд виходить гарно і презентабельно. Втім, як виявилося, це не надовго… Адже в місті знайшлися такі люди, які вирішили рухатися до Європи по… щойно забетонованій доріжці… І обмежувальні стрічки, як виявляється, цьому не перепона… Тож комунальникам довелося усувати результати таких походеньок – сліди від черевиків, коліс велосипеда, візка та ін. Хоча, зовнішній вигляд доріжки це дещо псує…

           А для тих, хто ходить цією доріжкою, комунальники нагадують, щоб пильнували за обмежувальними стрічками, і справно розмежовували те, де закінчується тверде покриття і починається щойно залитий і бетон, який ще не застиг. Адже від всіх нас залежить в яких умовах ми будемо жити…

Опубліковано в Новини

     26 квітня 2019 року минає 33 роки, як сталася наймаштабніша у світі  техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській АЕС. Чимало українців – в тому числі й наших земляків – були задіяні на ліквідації наслідків цієї аварії. Надання державного статусу ліквідатора кожному з них ще раз нагадує суспільству про відповідальність перед чорнобильцями, людми що відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам`ять про солдатів атомного фронту.

    Низько схиляю голову перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняюся тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов`язок перед рідною землею і рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших держав. Міська влада нині робить все можливе, щоб Герої Чорнобиля відчували постійну увагу, підтримку і турботу, щоб було забезпечено створення всіх умов на місцевому та державному рівнях для їхньої соціальної і медичної реабілітації, вирішені життєво важливі питання.

      Щиросердно дякую чорнобильцям за їхній подвиг, бажаю здоров’я, благополуччя та довгих років життя!

З повагою

Юрій ГУЛЬДАС,

Маловисківський міський голова

Опубліковано в Новини

          У четвер 25 квітня 2019 року у сесійній залі Маловисківської міської ради під головуванням міського голови Юрія Гульдаса відбулося пленарне засідання 53-ї сесії Маловисківської міської ради. На порядок денний виносилося десять основних та блок земельних питань.

          В ході роботи депутати міськради затвердили звіт  про виконання міського бюджету за І квартал 2019 року, внесли зміни до рішення від 18 грудня  2018 року № 1297 «Про міський бюджет  на 2019 рік», до програми «Призовник – 2019», Програми розвитку фізичної культури та спорту серед мешканців Маловисківської громади на 2018  – 2020 роки, підтримали запровадження інформаційних систем «Реєстр адрес Маловисківської об’єднаної  територіальної громади» і «Реєстр майна Маловисківської об’єднаної  територіальної громади» та  затвердили Положення про ці реєстри. Крім того було передано на баланс відділу виконкому міської ради комплекс будівель маєтку Кудашевих за адресою м. Мала  Виска, вул. Київська, 2 та затверджено Положення про резервний фонд місцевого бюджету Маловисківської  міської ради.

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Квітень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Останні Новини