26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 13 березня 2019

   Спілка “Громадські ініціативи України” – виконавець проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні”, який впроваджується у рамках програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує місцеві громадські організації, ініціативні групи та молодіжні ради з громад-партнерів програми DOBRE у Кіровоградській області (Бобринецька ОТГ, Маловисківська ОТГ, Новоукраїнська ОТГ, Смолінська ОТГ, Компаніївська ОТГ, Помічнянська ОТГ, Новопразька ОТГ, Дмитрівська ОТГ) подати заявки на участь у конкурсі проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад».

Мета конкурсу. Активізація мешканців громад та залучення їх до прийняття рішень і реалізації розвиткових ініціатив у громадах – необхідна складова як посилення спроможності громад, так і успіху реформи децентралізації в цілому. За час роботи у партнерстві з програмою DOBRE у громадах з’явилися місцеві організації та ініціативні групи, які пройшли навчання, отримали консультаційну підтримку і стали здатні розробити і втілити ідеї, що відповідають потребам громади і мають потенціал залучити мешканців до вирішення важливих життєвих питань у громадах. У 2018 році місцеві громадські організації та ініціативні групи виконали проекти, які принесли громадам нові простори для спілкування та креативних проектів, започаткували нові практики: сортування твердих побутових відходів, соціальні послуги, заняття спортом, фестивалі для промоції громад, місцеві ЗМІ та навчальні центри. Проект «Місцеві ініціативи для розвитку громад» має на меті підтримати організації та ініціативні групи у 2019 році, давши їм можливість реалізувати ще більше корисних для громади ініціатив, які співпадають пріоритетами, включеними до стратегій розвитку громад, розроблених спільно з програмою DOBRE. У процесі впровадження цих ініціатив виконавці зможуть підвищити свої навички виконання проектів та посилити свою організаційну спроможність.

Завдання конкурсу– активізувати місцеві об’єднання громадян, місцеві громадські організації, молодіжні та ініціативні групи; надати можливість мешканцям громад розвинути творчий потенціал і взяти на себе відповідальність за принесення позитивних перетворень, показати конкретні і видимі результати згуртованої роботи мешканців громад.

Напрямки проектної діяльності. Запропоновані ініціативи повинні чітко відповідати напрямкам розвитку громади, включеним до стратегій громад, розроблених у співпраці з програмою DOBRE, і бути спрямованими на залучення мешканців до розвитку громад, активізацію тих груп, які дотепер були менш активними. Важливими елементами проектів повинні бути оцінювання потреб в тих чи тих ініціативах, колегіальне і демократичне прийняття рішення про проект, участь мешканців у плануванні та впровадженні проектів.

Проектна діяльність може включати, але не обмежуватись, такими темами:

 • Згуртування громади та активізація мешканців на користь громади;
 • Започаткування в громаді нових соціальних практик та послуг;
 • Створення або облаштування громадських просторів (окрім фінансування ремонтно-будівельних робіт та робіт з благоустрою за кошти гранту);
 • Захист довкілля та розвиток екологічного мислення;
 • Туристичні ініціативи (включно зі спрямованими на започаткування туристичного бізнесу та розвитку туризму в громаді);
 • Нові ЗМІ для громади (навчання + створення медіа-продукту);
 • Розроблення і створення унікального продукту громади;
 • Інформаційно-просвітницькі кампанії, включно із тими, що допомагають краще знати свою громаду і представляти її іншим;
 • Культурні проекти та ініціативи для творчої самореалізації;
 • Зустрічі з успішними людьми;
 • Освіта для дорослих.

Заявки можуть подавати зареєстровані місцеві громадські організації та об’єднання громадян, ініціативні групи громад, включно із молодіжними організаціями чи радами, з громад-партнерів програми DOBRE. Кожен заявник може подати один і більше проектів, але отримати підтримку для реалізації лише одного з них.

До конкурсу допускаються проекти, які будуть реалізовуватися кількома організаціями, а також проекти міжмуніципального співробітництва.

Бюджет проектів.Максимальний розмір підтримки для проектів з однієї громади першої та другої когорт – еквівалент 5000 доларів США, а для проектів з громад третьої когорти – еквівалент 3000 доларів США. У разі відсутності якісних заявок, які відповідають усім критеріям, може бути прийняте рішення про нефінансування жодного проекту з громади. Заявник повинен надати власний внесок у виконання проекту у розмірі 10% від загального бюджету проекту. Власний внесок може бути як у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими мешканцями. У проекті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 30% (комунальні, зарплата координатора проекту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).

Тривалість проектів– до 4-ох з половиною місяців для громад 1-2 когорти (1 червня – 15 жовтня 2019 року), і до 3-ох місяців для громад 3-ої когорти (1 липня – 30 вересня 2019 року).

Відбір проектів.Проектні заявки розглядатиме конкурсна комісія, до складу якої входитимуть представники Спілки “Громадські ініціативи України”, експерти партнерських організацій, програмні спеціалісти DOBRE. Фіналістів погоджуватимуть відповідальні особи програми DOBRE.

Критерії оцінки:

 • Обґрунтованість потреби проекту (0-5);
 • Відповідність стратегії громади (0-3);
 • Кількість людей, які залучені до планування і впровадження проекту (0-3);
 • Залучення до реалізації проекту мешканців різних населених пунктів у громаді (0-3);
 • Інклюзивність прийняття рішення про проект (0-3);
 • Конкретні результати проекту (0-3);
 • Довгостроковий вплив на громаду (0-3);
 • Потенціал проектної команди (0-3);
 • Реалістичний робочий план (0-3);
 • Раціональне використання коштів (0-3);
 • Попередній досвід впровадження громадських ініціатив (0-3);
 • Спроможність організації чи ініціативної групи – бал ARC;
 • Використання наявних механізмів участі громадян буде перевагою (3 бали).

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені форми заявки і бюджету , а також документи, які підтверджують власний внесок. Заявки (у форматі Word і Exel (для бюджету) та відскановані у форматі PDF) приймаються на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з темою листа “Конкурс проектів_НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ_НАЗВА ОТГ”

Заявки від громад 1-2-ої когорт приймаються до 23 год. 59 хв. 10 квітня 2019 року.

Заявки від громад 3-ої когорти приймаються до 23 год. 59 хв. 24 квітня 2019 року.

Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном +38 (095) 720-43-63. Контактна особа – Сергій Ткаченко.

 

Опубліковано в Новини

          У середу 13 березня 2019 року в Малій Висці відбулися урочиста хода та церемонія покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам, приурочені 75-ій річниці визволення міста від нацистських загарбників. В заходах взяли участь Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, голова Маловисківської райдержадміністрації Павло Сорока, військовий комісар Маловисківського районного військового комісаріату майор Олександр Бут, заступники керівників міста та району, працівники підприємств, установ та організацій Маловисківщини, учасники АТО, громадськість та учнівська молодь міста, представники громадських організацій, ветерани війни та праці.

          Вів урочисту частину заходу учасник бойових дій на території інших держав Станіслав Пуцик, який зачитав присутнім власні поетичні твори, присвячені місту, городянам, пам’ятному та переможному березню 1944 року.

           Учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам і хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на фронтах  Другої світової війни та працівників тилу у воєнні роки, а також тих, хто загинув при звільненні Маловисківщини.

Опубліковано в Новини
Середа, 13 березня 2019 05:07

З ЮВІЛЕЄМ, КОЛЕГО!

          Виконавчий комітет та колектив працівників Маловисківської міської ради щиро вітає старосту Олександрівського старостинського округу

КАШПУРОВСЬКОГО

Олександра Миколайовича

з 50-річчям!

          У цей святковий день бажаємо Вам міцного здоров’я, професійних успіхів, життєвої наснаги, витримки, виваженості і відданого служіння на благо жителів території, особистих творчих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі!

          Нехай здійсняться усі заповітні мрії, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив! Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння. Хай доля збагачує    Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

          Нехай Вас ніколи не покидають оптимізм, удача, стійкість духу в нелегкому повсякденному житті, а професійний досвід буде надійним поводирем у складних справах в ім’я процвітання та розвитку нашої громади. 

З повагою

Юрій ГУЛЬДАС,

Маловисківський міський голова

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Березень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Останні Новини