26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 28 січня 2019

          Маловисківська ОТГ – перша в області утворена об’єднана територіальна громада, яка три роки поспіль на практиці демонструє успішні приклади впровадження реформи децентралізації. Перший за півстоліття ремонт водогону у Паліївці, реконструкція та ремонти закладів  освіти, оновлення вуличного освітлення та капітальні ремонти доріг, започаткування двох масштабних фестивалів («Авіафест» та «Дорога до миру»), залучення недержавних коштів та участь у міжнародних проектах – всі ці  досягнення зробили громаду відомою далеко за межами області. Але, ще багато чого необхідно зробити: покращити, збудувати, реконструювати чи відновити, аби поліпшити якість життя мешканців громади. На це потрібні ресурси і їх пошук з боку міської ради проводиться в режимі «нон-стоп».

           Прикро, але факт: протягом 2016 – 2018 років Маловисківська ОТГ недоотримала близько 7,5 мільйона гривень ПДФО від установ розташованих на території громади. Факти недоплати суми ПДФО міською радою виявлено наприкінці лютого 2018 року, що підтверджено витягами з порталу Е-дата, який є офіційним державним  інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, такими установами:

          - Територіальний центр соціального обслуговування населення Маловисківського району; 
          - відділ освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА;
          - НКП «Маловисківська центральна районна лікарня»; 

          -  КНП «Маловисківський центр первинної медико-санітарної допомоги». 

          «Усі ці установи розташовані у місті Мала Виска, в яких працюють мешканці громади, на благо яких ми і намагаємося покращити якісні показники життя, створюючи їм комфортні умови проживання на території ОТГ, - зазначає Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, - При цьому замість того аби поповнювати бюджет міської ради їх податки сплачуються на рахунки сільських рад, які не увійшли до складу ОТГ. 7,5 мільйона гривень для нас величезна сума, яка дозволила б реалізувати низку важливих соціальних проектів. Для порівняння: на ремонт дитячого садочку «Чебурашка» було витрачено близько 1,6 млн.грн.,  на капітальний ремонт дороги між Малою Вискою та Паліївкою – 1,5 млн.грн.. Тож не складно зрозуміти скільки б ми могли зробити  на користь громади соціальних проектів, отримавши фінансовий ресурс у 7,5 мільйона гривень».

          Після виявлення фактів несплати ПДФО адміністрація Маловисківської міської ради розпочала «перемовини» із керівництвом РДА та керівниками структурних підрозділів РДА,- боржників ПДФО. Перші листи із констатацією фактів недоплати було спрямовано у лютому 2018 року. 

          У відповіді на звернення керівництво Маловисківської РДА,  спираючись на Бюджетний Кодекс, констатувало: «перерахування коштів з податків фізичних осіб проведено відповідно до чинного законодавства України».

          Цікавий факт, що після повідомлень боржників про факт недоплати ПДФО, з липня 2018 року керівники даних установ розпочали процес перереєстрації установ на інші юридичні адреси (підстава – розпорядження Маловисківської РДА), при цьому незмінюючи фактичного місцезнаходження. Так, Територіальний центр соціального обслуговування,   відділ освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА, КНП «Маловисківський центр первинної медико-санітарної допомоги» перереєстрували місцезнаходження юридичних осіб в с.Велика Виска, а КНП «Маловисківську районну лікарню» - в с.Оникієво, яке розташоване за 30 кілометрів від їх фактичного місцезнаходження.  
           «Ми відслідковували ситуацію. Всі факти, які на наше переконання, обмежують право громади на отримання ПДФО  було викладено у окремих листах-зверненнях до органів ДФС, Прокуратури Кіровоградської області, Управління захисту економіки в Кіровоградській області. Адже виявлені факти – це пряме порушення ст. 64   Бюджетного Кодексу, де чітко передбачено,  що ПДФО, який сплачується податковим агентом-юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом), зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням цього податкового агента в обсягах податку, нарахованого на виплачені фізособі доходи,  - так коментує ситуацію спеціаліст-юрист Маловисківської міської ради Тетяна Захватихата, і додає, - Крім цього підпунктом 168.4.3 п. 168.4. ст. 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

          Наразі Маловисківська міська рада звернулась до Господарського суду Кіровоградської області аби в судовому порядку повернути кошти, що сприятимуть соціально-економічному розвитку території та її мешканців. 

Людмила ЛИННИК,

керуючий справами (секретар) виконкому

Маловисківської міської ради

Опубліковано в Новини

          - йшла мова на традиційній щопонеділковій нараді при Маловисківському міському голові, яку Юрій Гульдас провів 28 січня.

          Перед початком наради секретар міської ради Леся Постолюк та староста Олександрівського старостинського округу Олександр Кашпуровський поінформували присутніх про поїздки на навчальні семінари в Києві, які проводилися там Інститутом Політичної Освіти в рамках програми ДОБРЕ.

          Одним з основних питань, з якого і розпочалася нарада, було прогортання вулиць та провулків не лише Малої Виски, й всіх населених пунктів громади, включаючи й шляхи до них. Про роботу в цьому напрямку розповів керівник КП «Мала Виска МКП» Володимир Лисенко.

           Про проблемні питання в закладах освіти в громаді розповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту Алла Шпак. Міського голову Ю. Гульдаса зокрема цікавила інформація про захворювання школярів на застудні та інфекційні хвороби (скажімо, на кір), а також відвідування дітьми навчальних закладів як під час снігопадів, так і нині.

           Про проблеми, які нині є, а також про роботу за тиждень, розповіли керівники навчальних закладів громади та сільські старости. Так, наприклад у ДНЗ «Ромашка» необхідно встановити пожежну сигналізацію, в «Чебурашці» вирішити питання відведення конденсату з витяжок, а в Паліївському НВК встановити витяжку на кухні шкільної їдальні.

          Крім того міський голова цікавився роботою спортивних секцій, зокрема боксу, та говорив за необхідності поповнити арсенал спортінвентарю для занять вихованців секції.

           Начальник відділу культури та туризму Юлія Рижикова розповіла про участь в заходах, присвячених Дню Соборності України та підготовку до заходів, приурочених до Дня Пам’яті Героїв Крут та 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану – Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

           Наостанок Юрій Гульдас звернув увагу присутніх, що на центральній площі міста встановлений і віднедавна функціонує ЛЕД - екран нині поки що в тестовому режимі. Але всім бажаючим варто долучитися до популяризації нашого міста, а тому надати відзняті і змонтовані відеоролики про Малу Виску, навчальні заклади та інші установи для демонстрації їх на цьому екрані. І маловищанам і гостям міста це буде цікаво.

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Останні Новини