26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 10 січня 2019

     Відповідно до Указу Президента України від 6.12.2018р. №412/2018 «Про додаткові заходи щодо забезпечення реформи із децентралізації», 10 січня 2019 року в сесійній залі міської ради відбулося засідання робочої групи з підготовки Плану перспективного розвитку Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки.

    Голова робочої групи Секретар Маловисківської міської ради Леся Постолюк і поінформувала присутніх про проекти розвитку громади, які планується реалізувати протягом трьох наступних років.

    В ході роботи члени робочої групи визначилися з пропозиціями і внесли їх до проекту Плану перспективного розвитку Маловисківської ОТГ на 2019-2021 роки як першочергові об’єкти, які будуть реалізовуватися протягом трьох років.

    Цей документ розробляється з урахуванням пріоритетів, стратегічних цілей, проектів регіонального розвитку, визначених Стратегією регіонального розвитку області до 2020 року та Стратегії розвитку Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області  на 2017 – 2025 роки

    Очікуваний результат реалізації  перспективного Плану розвитку Маловисківської ОТГ – зміцнення спроможності та ефективності Маловисківської міської ради як органу місцевого самоврядування; забезпечення  сталого  розвитку  території  Маловисківської ОТГ з урахуванням  Стратегії регіонального розвитку Кіровоградської області; запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку території  ОТГ.

    Сформований документ буде покладений в основу проекту рішення, який буде внесений на розгляд чергової сесії міської ради.

 

    З презентацією Плану перспективного розвитку Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки можна ознайомитися тут:

 

Опубліковано в Новини

          Нині представниками Програми «U-LEAD з Європою» в 665 об’єднаних територіальних громадах, серед яких і Маловисківська  ОТГ, проводиться широкомасштабне опитування щодо інвестицій для місцевого економічного розвитку.

          У четвер 10 січня в сесійній залі Маловисківської міської ради міський голова Юрій Гульдас зустрівся з представником Київського міжнародного інституту  соціологічного опитування Світланою Гаглоєвою та радником з питань регіонального розвитку Кіровоградського ВП Центр розвитку місцевого самоврядування Денисом Абрамовим.

           Під час зустрічі пройшло обговорення нагальності проведення цього заходу Програми «U-LEAD з Європою», в ході якого міський голова Ю.Гульдас підписав відповідну інформаційну анкету.

           Як зазначили гості, в ході опитування в громадах буде сформована інформація про пріоритети інвестицій в місцеву інфраструктуру,  стан розвитку приватного сектору в ОТГ, а також про заходи щодо створення об’єднаними територіальними громадами сприятливих умов для місцевого розвитку.  Результати  опитування дадуть загальне відображення теперішньої ситуації в ОТГ по всій Україні. Сукупні дані по кожному сектору сприятимуть ефективнішому прийняттю рішень на підставі фактів на національному рівні, в той час як органи місцевого самоврядування матимуть стимул визначити, вдосконалити та впровадити відповідні заходи.

           Результати дослідження стануть основою всеосяжного звіту, який, як очікується, буде завершено у травні 2019 року. Важливо, що результати опитування стануть джерелом інформації для U-LEAD у її подальшій діяльності для формування пропозицій щодо підтримки ОТГ.

          Опитування  проводитися спільно з Київським Міжнародним Інститутом Соціології (КМІС) .

Опубліковано в Новини

    Хто має право вступати в шлюб?

    Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

    А у окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

     Хто проводить цю процедуру?

    Одруження або, як правильніше казати з правової точки зору, державна реєстрація шлюбу здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

    Яка процедура подачі документів?

    Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу, потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС. При цьому немає жодного значення, де зареєстровані закохані, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.

    Крім того, заяву про державну реєстрацію шлюбу можна подати в сучасних офісах європейського зразка  «Open Space», які надають послуги у сфері ДРАЦС. За ініціативи Мін’юсту такі офіси працюють по всій Україні. Безпосередньо в Кропивницькому центр діє в приміщенні Фортечного районного відділу ДРАЦС за адресою вул. Космонавта Попова, 26.

    Які документи потрібні?

    Заява за встановленою формою.

    Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою лише паспорти. У разі, коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то, окрім паспортного документа іноземця, необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

    Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу; рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили; свідоцтво про смерть одного з подружжя; висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

    Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи  мають бути належним чином засвідчені. Це може бути консульська легалізація або апостиль.

    Які ще формальності мають бути дотриманими?

    За загальним правилом після подачі заяви про реєстрацію шлюбу майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

    Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя.

    У випадку, якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу ДРАЦС може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці. 

    Рішення про таке відкладення може бути оскаржене в судовому порядку.

    Чи обов’язково одружуватись у приміщенні ДРАЦСу?  

    За загальним правилом шлюб реєструється у приміщенні органу ДРАЦС, проте, за заявою наречених реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу ДРАЦС.

    Ми вирішили  відійти від старих радянських норм та спростити життя українців. Ще у 2016 році Мін’юст запустив пілотний проект «Шлюб за добу». Нині усі бажаючі можуть одружитися навіть у той самий день, коли були подані документи.

    Крім того, перевагами   цього проекту є:

 •     реєстрація шлюбу в місці, обраному жінкою та чоловіком;
 •     відсутність необхідності звернення в ДРАЦС;
 •     залучення до організації реєстрації шлюбу  інших суб'єктів господарювання.

    З моменту запуску в рамках пілотного проекту станом на кінець грудня 2018 року було проведено 52 445 реєстрацій шлюбів.

    Як скористатися цією послугою?

    Щоб зареєструвати шлюб за спрощеною процедурою в рамках проекту Мін’юсту «Шлюб за добу», необхідно звернутися до одного з організаторів. Їх ви можете знайти за такими адресами:

 1. Кіровоградський обласний художній музей (вул. Велика Перспективна, 60, м. Кропивницький);
 2. Кіровоградська обласна філармонія (вул. Кавалерійська, 8, м. Кропивницький);
 3. Комунальний заклад «Палац урочистих подій» (пр. Соборний, 50, м. Олександрія).

    Після цього закоханим залишиться зробити лише кілька простих кроків:

 1. Обрати організатора;
 2. Обрати бажану дату та час;
 3. Пред’явити паспорти та за необхідності інші документи;
 4. Підписати відповідний договір;
 5. З’явитися у обраний час та місце і одружитись.

    Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?

Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України.

Безпосередньо на Кіровоградщині зареєструвати стосунки за пришвидшеною процедурою можна в Кропивницькому та Олександрії. Адреси організаторів зазначені вище.

Щоб дізнатися детальнішу інформацію, можна звернутися до відділів державної реєстрації актів цивільного стану:

    1.  Кропивницький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Адреса: пров. Декабристів, 10, м. Кропивницький.

Телефон: (0522) 22-48-26; (0522) 22-59-46.

    2.  Олександрійський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Адреса: вул. 6-го грудня, 138, м. Олександрія.

Телефон: (0235) 7-69-03.

 

    Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст!

 

Опубліковано в Новини

   

    У Кіровоградській області впродовж минулого року офіційно зареєстрували свої стосунки 4 403 закоханих пари, з них 536 надали перевагу одруженню за пришвидшеною процедурою в рамках проекту «Шлюб за добу».Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

    За словами посадовця, із кожним місяцем сервіс реєстрації стосунків за скороченим варіантом набирає серед наречених все більшої популярності.

    «Безпосередньо на Кіровоградщині проект почав діяти ще наприкінці березня 2017 року. За цей час у ньому встигли взяти участь 806 пар. І, до речі, тільки шість із них розірвали свої стосунки. Ще раз відзначу, що одружитися в будь-який зручний момент можуть усі бажаючі. Для цього необхідно обрати організатора (у Кропивницькому організацією весільних церемоній займається обласний художній музей або обласна філармонія, а в Олександрії – місцевий палац урочистих подій), пред’явити паспорти та за необхідності інші документи, заключити договір і завітати на власне весілля», – розповів Вадим Гуцул.

    Факт підвищення попиту на шлюби за скороченою процедурою підтверджує і науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи обласного художнього музею Леся Нестройна, яка особисто проводить церемонії для закоханих: «Популярність сервісу зростає, а це свідчить про те, що все більше людей хоче якомога скоріше отримати документи про реєстрацію стосунків і не витрачати час на даремне 30-денне очікування. Одружуються різні за віком пари. Трапляються і зовсім юні наречені, і люди похилого віку. Останніх, до речі, часто до подібного кроку підштовхують онуки».

    Нагадаємо: наразі одружитися за пришвидшеною процедурою на Кіровоградщині можна лише в Кропивницькому та Олександрії. Щоб дізнатися детальнішу інформацію, слід звернутися до відділів державної реєстрації актів цивільного стану:

    1. Кропивницький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Адреса: пров. Декабристів, 10, м. Кропивницький.

Телефон: (0522) 22-48-26; (0522) 22-59-46.

   2.  Олександрійський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Адреса: вул. 6-го грудня, 138, м. Олександрія.

Телефон: (0235) 7-69-03.

Опубліковано в Новини

Архів Новин

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Останні Новини