26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Четвер, 12 квітня 2018 17:38

Що обговорювалося 12 квітня ц.р. на семінарі по запровадженню інтегрованої системи соціального захисту населення на рівні Маловисківської ОТГ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

    12 квітня 2018 року в Маловисківській міській раді відбувся семінар,  на якому розглядалося питання про стан впровадження інтегрованої  системи  соціального захисту населення на рівні Маловисківської ОТГ, та проблемні питання, які виникають при її впровадженні.

З вступним словом до присутніх звернувся міський голова Гульдас Ю.Л., який зазначив, що пілотний проект з впровадження інтегрованої системи соціального захисту населення започатковано  в Маловисківській громаді – єдиній на Кіровоградщині. Це накладає певну відповідальність за роботу у ході  реалізації заходів по впровадженню проекту. Адже, від того, наскільки успішною складеться  практика надання соціальних послуг в Маловисківській громаді за принципом «єдиного вікна» за місцем проживання мешканців, такою буде і довіра людей до місцевої влади. Тому, соціальним послугам у громаді приділяється важлива увага. Спеціалісти міської ради намагаються організувати роботу так, щоб мешканці відчували зручність та якість отриманих соціальних послуг.  

Впровадження моделі адміністрування надання послуг з соціальної підтримки населенню, визначених  наказом Мінсоцполітики від 21.06.2017 року №1030 «Про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо надання послуг з соціальної підтримки», у Маловисківській громаді  у 2017 році відбувалось згідно з Методичними рекомендаціями, а також відповідно до  «дорожньої карти» з планом заходів, затверджених рішенням міської ради. Як результат були прийняті наступні рішення.

При виконавчому комітеті Маловисківської міської ради з 01.01.2018 року створено відділ соціального захисту населення, праці та охорони здоров’я, штатна чисельність 4 особи (рішення міської ради  від  21 грудня 2017 року № 815).

Також з 01.01.2018 року утворено віддалені робочі місця для надання послуг з соціальної підтримки населенню в трьох старостинських округах Маловисківської міської ради Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади ( рішення міської ради  від  21 грудня 2017 року  № 812).

Таким чином, в Маловисківській громаді організовано структурний підрозділ та створені відділені робочі місця в старостатах, на які покладено обов’язок проведення  системної роботи з прийому документів для  оформлення населенням різних видів державних допомог.

Прийняті у мешканців громади по місцю проживання документи на різні види державних допомог  тепер передаються у визначеному законодавством порядку до управління соціального захисту  населення райдержадміністрації, що передбачено Угодою про взаємодію між Маловисківською міською радою та УСЗН Маловисківської районної державної адміністрації у сфері надання послуг із соціальної підтримки населення від 08.01.2018 року.

           Доповідач Шпак Тетяна Миколаївна - начальник відділу соціального захисту населення, праці та охорони здоров’я, зупинилася на питаннях організації прийому документів для призначення всіх видів державної соціальної допомоги, житлової субсидії та пільг.

           Спеціаліст відділу, державний інспектор праці Береза Євгеній Юрійович розповів про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин та інспектування порушень стосовно законодавства про працю.

Директор КП Маловисківський «Центр надання соціальних послуг населенню» Хмара Іван Іванович зробив невеликий екскурс по організації надання соціальних послуг в Маловисківській громаді, зупинився на проблемах та шляхах їх вирішення.

З метою забезпечення правового захисту дітей в Маловисківській міській раді утворено Службу у справах сім’ї та дітей (штатна чисельність – 3 особи). Начальник служби у справах сім’ї та дітей Захватихата Павло Васильович  довів до відому присутніх порядок розгляду питань, пов’язанихіз соціально – правовим захистом неповнолітніх, Маловисківської міської ради, та ознайомив з повноваженнями, взятими міською радою в плані роботи із захисту прав дітей. Також Захватихата П.В. детально проаналізував  сімейно орієнтований  підхід  у соціальній роботі.

В ході обговорення проблемних питань  долучились завідувач сектору прийому громадян управління соціального захисту населення Маловисківської райдержадміністрації  Козубенко Тамара Миколаївна, заступник директора районного центру зайнятості Цяпкало Жанна Віталіївна, державний інспектор праці Волошин Раїса Валентинівна, старости Паліївського старостинського округу  Шамка Людмила Валеріївна та Первомайського старостинського округу Тупаленко Наталія Вікторівна.

В роботі семінару  та обговоренні питань порядку денного взяли участь Маловисківський міський голова Гульдас Юрій Леонідович, заступник міського голови Жовтило Алла Василівна та секретар міської ради Постолюк Леся Анатоліївна.

Таким чином, проаналізувавши стан впровадження моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населенню, учасники семінару дійшли висновку, на даний час у громаді створена структура  надання соціальних послуг  за принципом “єдиного вікна”,  яка визначена в залежності від загальної площі громади, кількості жителів та населених пунктів і старостатів.

Читали 512 разів Останнє редагування Четвер, 12 квітня 2018 17:48

Архів Новин

« Квітень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Останні Новини