26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Середа, 07 березня 2018 07:57

Як Маловисківська громада допомагає активній молоді розвиватися, щоб змінити свою громаду на краще

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

  27 лютого – 2 березня 2018 року працювалап’ятиденна  молодіжна школа «DOBRE-LID: лідерство, ідеї, демократія» для молодіжних лідерів з громад-партнерів програми Агентства США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Напередодні організатори відібрали на конкурсній основі 60 молодих активістів (із 232) з об’єднаних територіальних громад Кіровоградської, Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Херсонської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, які отримали можливість розкрити свій лідерський потенціал та змінити життя своїх громад на краще. За результатами поданих заяв  було відібрано для участі в молодіжній школі лідерства  від Маловисківської ОТГ  вчителя Маловисківської гімназії Віру Шуліму.

Відкривали школу вітальними словами Олександр Ярема (заступника Міністра молоді і спорту України), Томас Вайт (керівник Офісу демократії і врядування USAID/Україна), Беррі Рід (керівник програми USAID DOBRE), Лоренс Хелд (керівник програми USAID «ВзаємоДія!» SACCI).

Молодіжна школа поєднала в собі навчання та корисні розваги. Учасники прослухали лекції про місцеве самоврядування,  дизайн-мислення, критичне мислення, основи презентаційних навичок, тестували  симуляційну гру -  робота місцевого самоврядування DOBREукраїнської ОТГ. А також у вільний від навчання час учили танець «Бачата», знайомилися з іграми «Антикорупційна мафія» (SACCI), «Що? Де? Коли?», «Alias». За всім, що відбувалося,слідкувала медіа-команда.

На закритті школи кожен учасник представляв свій проект. Журі відібрали 6 найвдаліших, які підтримають фінансово. В інших учасників також буде можливість доопрацювати ідеї і представити їх на розгляд.

Особисто я отримала надзвичайно великий досвід. Спробувала себе в ролі депутата і вже по-іншому ставлюся до їх діяльності. Також училася разом з іншими готувати проекти рішень, упевнено йти до поставлених цілей. У цьому нам завжди допомагало «золоте правило» - Учити, щоб знати; знати, щоб уміти; уміти, щоб творити майбутнє!

Молодь Маловисківської ОТГ повинна бути успішною. Для того, щоб змінити життя на краще спочатку потрібно навчитися, як це робити, саморозвиватися та обмінюватися інноваційними ідеями.

 МОЛОДЬ будьте активними, рішучими, беріть участь у подібних заходах. АКТИВНА молодь – сильна КРАЇНА!

 

Учасник молодіжної                                      Віра Шуліма

 школи  лідерства 

Читали 327 разів

Архів Новин

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні Новини