Версія для друку
Понеділок, 11 квітня 2016 10:40

Польські експерти поділилися досвідом децентралізації з маловищанами

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

На запрошення і за сприяння Офісу Реформ, 8-9 квітня 2016 року  до Маловисківської об’єднаної територіальної громади завітали польські експерти та консультанти: Павел Прокоп – голова правління Фундації менеджерських ініціатив, радник міського голови Любліна з питань транскордонної співпраці, Мірослав Скурка – директор програми «Study Touts to Poland» та Богдан Юрчук – консультант Фундації менеджерських ініціатив. Метою дводенного візиту було зібрання необхідної інформації для написання Стратегії розвитку об’єднаної громади – збір та уточнення первинної інформації у сферах: суспільство, освіта, інфраструктура, економічна активність, культура, якість життя.

 

    

В рамках проекту «Українська адміністрація майбутнього», що фінансується за кошти урядів Польщі та Канади, проводиться опрацювання Стратегій розвитку для 22 об’єднаних громад України. Наша громада не є виключенням.

Стратегічний план розвитку громади – це документ, який визначає розвиток території на тривалий період (понад 5 років) та є новим в місцевому управлінні. Він визначає план розвитку громади, виходячи з конкретних проблем її мешканців. Особливістю стратегічного плану розвитку є також безпосередня участь мешканців у її розробці, а у подальшому і реалізації. Система стратегічного планування вже позитивно зарекомендувала себе в Європі, зокрема в Польській республіці. З тонкощами розробки такої стратегії поділився з маловищанами радник мера міста Любліна (Польська республіка) пан Павел Прокоп.
Мирослав Скурка зосередив свою увагу на питаннях підвищення громадської активності мешканців та практичне застосування місцевих ініціатив у роботі місцевих органів влади, що є, однозначно, одним з найефективніших засобів управління територією. Влада і громада мають працювати спільно – тільки це є запорукою успішного розвитку території.

   

Підсумовуючи візит Голова Правління Фундації Менеджерських Ініціатив, радник міського голови Любліна з питань транскордонної співпраці Павел Прокоп зазначив: «Рівень ініціативності та  самоорганізації у Маловисківській ОТГ один з найкращих серед відвіданих  експертами 22 ОТГ  України. Фактично, громадськість у співпраці із органами місцевого самоврядування самі підготували  більшу частину пунктів плану Стратегічного розвитку. Нам залишилось опрацювати почуте, з урахування того, що Стратегія розробляється не на рік чи два, а десятиліття. Тож деякі актуальні  проблеми сьогодення, можуть втратити свою актуальність.  Головне  визначити основні напрямки та зосередитись на перевагах, які в подальшому могли б допомогти громаді залучати приватних інвесторів та недержавні Європейські фонди для розвитку громади».

   

   

Це тільки перший крок у співпраці  із польськими експертам. Після напрацювання плану, у майбутньому, актив громади запросять до Любліна для узгодження  нюансів і ознайомлення з успішними практиками  роботи польських  колег. 

Орієнтовно у вересні 2016 року, наша, Маловисківська ОТГ отримає  повноцінну  Стратегію розвитку громади.
 
Власні напрацювання.
 

 

Читали 1310 разів Останнє редагування Понеділок, 11 квітня 2016 12:09