26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Середа, 05 червня 2024 18:11

«ВІДПОВІДЬ НА ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТАМ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ, ЯКІ З'ЯВИЛИСЯ НА ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 30 травня 2024 року»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

    Публікуємо на сайті міської  ради  «ВІДПОВІДЬ НА ЗВЕРНЕННЯ  ДЕПУТАТАМ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ, ЯКІ  З'ЯВИЛИСЯ НА ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 30 травня 2024 року», яка надійшла до міської ради 4 червня ц.р. з вимогою від депутатів – підписантів  про її оприлюднення на офіційному сайті міської ради. Це  - реакція депутатів на опубліковане 30 травня  спільне звернення мене, як міського голови, та депутатів, які прийшли на пленарне засідання 30 травня, яке так і не відбулося в зв’язку з відсутністю кворуму, про  необхідність  відновлення роботи ради  та проведення засідань постійних комісій та пленарних засідань. Щодо фактів, викладених у даному зверненні від депутатів міської ради восьмого  скликання, які не з’явилися на пленарне засідання 30 травня,   зауважу, - сприймаю  це  як, власне,  їх спробу виправдатися  та перекласти свою відповідальність на  міського голову, секретаря ради, та тих депутатів, які прийшли на сесію, та намагання пояснити причини того  чого ними в черговий раз  заблоковано роботу міської ради.

Від себе зауважу, що рада працює згідно Регламенту та  річного  плану роботи, якими передбачено проведення пленарних засідань у останній четвер кожного місяця. Відповідно для цього  міським головою видається розпорядження про скликання чергової сесії  у визначений чинним  законодавством  термін та повідомляється перелік питань, які вносяться на розгляд ради. Думка про те, що розпорядження  про скликання сесії не може визначати проведення пленарних засідань в один день, достатньо суб’єктивна. Проєкти рішень, які вносяться на розгляд, як і рішення ради,   завжди оприлюднюються на сайті, що забезпечує відкритість і прозорість роботи ради,  - можна пересвідчитися, переглянувши сайт Маловисківської міської ради.

Для того, щоб закрити пленарне засідання 53-ї чергової сесії, яке  розпочалося  25 квітня, було видано розпорядження міського голови про продовження пленарного засідання 2  травня. Явка депутатів 2 травня  -  десять з двадцяти шести, що, звісно, не давало змоги провести пленарне засідання. Мною, як міським головою,  було прийнято рішення об’єднати два пленарні засідання, щоб  закінчити 53 – у сесію та провести 54 – у, в один день. Вважав це оптимальним для організації свого робочого часу, як міського голови,  для апарату ради,  і  для  депутатів, які, дійсно працюють на громадських засадах, і,  для участі у роботі  органів  ради,   залишають  свої справи. При чому багато хто з  депутатів мають  приїхати з інших населених пунктів до Малої Виски, так  як проживають і працюють за її межами. Керувався виключно принципом економії ресурсів, тим більше, що питань з 53-ї сесії залишилося небагато і попередньо вони майже усі були узгоджені з депутатами, які їх розглядали на постійних комісіях. Про те, що це стане проблемою навіть не здогадувався.

Роботу постійних комісій міської ради коментувати не буду –  у Законах   України  та Регламенті  міської  ради  все чітко прописано, мені додати нічого.

Але про  роботу постійної комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою (голова комісії Ніколенко М.В.) зазначу, що  з початку поточного року її засідання проводяться з використанням інформаційного ресурсу «Феодал». Відповідно до умов договору  між міською радою та  розробником  цього програмного забезпечення  міській раді, як користувачу, забороняється  передавати логін та пароль доступу до інформаційного ресурсу «Феодал» іншим особам, що чітко прописано у договорі.

Під час підготовки та засідання постійної комісії, депутати мають можливість отримувати повну інформацію,  сформовану інформаційним ресурсом «Феодал». У разі звернення депутатам Маловисківської міської ради організовується робоче місце в приміщенні міської ради, про що повідомлялося голову постійної комісії Ніколенка М.В. та  усіх депутатів.

Крім того, у разі необхідності, працівниками відділу земельних відносин може надаватися мешканцям Маловисківської міської територіальної громади інформація,  сформована за допомогою інформаційного ресурсу «Феодал», що не містить особистих персональних даних і стосується безпосередньо заявника для врегулювання земельного питання.

Використання інформаційного ресурсу «Феодал» при підготовці засідань постійних комісій Регламентом Маловисківської міської ради та Положенням про постійні комісії не передбачено і не  є перешкодою для здійснення повноважень депутатам міської ради.

Стосовно підвищення заробітної плати апарату міської ради, про яке згадується у зверненні - так це питання є актуальним. Рішення щодо підвищення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування врегульовано на рівні держави відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 року №484. Постанова зобовязу в обов’язковому порядку переглянути посадові оклади і, відповідно, нарахування до посадовиз окладів, працівників міської ради.  Тому виникла потреба у додаткових коштах на заробітну плату для усунення можливого виникнення заборгованості, що було передбачено у проєкті рішення про бюджет, яке внесено на розгляд чергової 54 ї сесії. 

Хочу наголосити, що при формуванні бюджету на 2024 рік таких змін передбачено не було, бо розрахунок проводився до підвищення окладів, що передбачено постановою КМУ від 30 квітня 2024 року №484, тобто у грудні 2023 року, коли обраховувся бюджет громади на 2024 рік,  ми не могли передбачити це підвищення. Тому на сьогодні  сформованого фонду оплати праці, передбаченого в бюджеті громади на 2024 рік,  недостатньо для повного розрахунку по виплаті заробітної платипрацівникам міської ради. В проєкті рішень на 54-ту сесії дійсно винесено питання про збільшення кошторисних призначень органів місцевого самоврядування, яке виникло в зв’язку зі змінами до  постанови  №268.

Взагалі, зарплата Маловисківського міського голови є  однією з найнижчих в нашій області і в Україні,  так, як і загалом,  працівників апарату міської ради.  І це – факт,  який  можна перевірити переглянувши  наші  щорічні декларації за 2023 рік. Тому спекулювати на питаннях заробітної плати працівників міської ради вважаю недоречним.

Щодо затягування затвердження Порядку денного секретарем ради Лесею Постолюк, яка головувала на засіданні 53ї сесії, - взяв з неї пояснення, де вона пояснила, що діяла згідно Регламенту. Бажаючі це перевірити можуть переглянути запис пленарного засідання 53ї сесії міської ради і зробити власні висновки.

Депутати фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Володимир Діордіца, Дмитро Терновий, Віктор Ткаченко та депутатка від політичної партії «Наш край» Інна Коваленко, які згадуються у тексті депутатського звернення,  зможуть особисто надати  свої відповіді  на факти, де їх згадують колеги – депутати, під час пленарного засідання чергової сесії у відведений Регламентом час.

Отже, сподіваюся, що в найближчий час депутати міської ради зберуться у  достатній  кількості, щоб забезпечити  повноважність  ради приймати рішення,  і ми продовжимо спільну  роботу  задля наших мешканців, які, обравши нас до місцевої ради,  наділили  нас відповідними повноваженнями і  довірили нам  разом  - міському голові, депутатам, виконавчому комітету - здійснювати владні повноваження на підзвітній території.  

 

З повагою, міський голова Юрій ГУЛЬДАС

Читали 451 разів Останнє редагування Середа, 05 червня 2024 18:14

Архів Новин

« Липень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні Новини