26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Четвер, 16 травня 2024 05:24

16 травня – День вишиванки

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

      Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки.Цього року це - 16 травня.

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст. Проте, зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися.

      Раніше вишивали лише  жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Це ремесло матері передавали своїм донькам, а бабусі - онучкам.

Вишивка хрестиком є найпопулярнішим швом, який використовують не лише у вишиванках, але й у інших вишитих виробах. Найчастіше хрестиком виконували елементи рослинного та геометричного характеру.

    Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом,  став Іван Франко. Саме він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. В такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.

    У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними.

  Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зареєстрована у 2011 році у місті Рівне. У День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України.

  Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. А, наприклад, вишиванки чорного кольору у давнину одягали винятково чоловіки. Сині вишиті сорочки було прийнято одягати жінкам, що вже не планували народжувати, або ж маленьким дівчаткам.

   Орнаменти вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні.

    Вишиванка ще з давніх давен супроводжувала український народ і була для ньогосимволом нескореності й того, що вони є українцями.

    Із початком російської агресії в Криму та на Сході українська вишита сорочка стала символом української сили, ознакою сміливості. Нині вишиванка об’єднує дуже різних українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона -  сучасназброяпроти ворога.

    Дуже важливо усвідомлено носити вишиту сорочку, адже значення вишиванки надзвичайно  глибоким. Вона є символом української нескореності, свободи, солідарності з українцями-іноземцями, які цього дня також одягають вишиті сорочки, аби висловити свою підтримку, що вони на українськомубоців протистоянні з РФ.

    Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них свою душу, а українські воїни одягатимуть їх — Україна непереможна!

 

У публікації використані матеріали з мережі Інтернет

Читали 215 разів

Архів Новин

« Червень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Останні Новини