26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Четвер, 12 січня 2023 11:47

Автор однієї з кращих пісень про Малу Виску живе поруч з нами

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

    Маловищанина Сергія Горжія  в місті знають як рок-музиканта, автора пісень та викладача Маловисківської мистецької школи. Сам Сергій позиціонує себе як скромну особистість, але в історії нашого краю він, безперечно, залишиться творцем неофіційного гімну нашого міста, адже  саме він написав  тепер відому усім в нашій громаді «Пісню про Малу Виску».

До музики хлопець прилучився, коли почав ходити займатись вокалом у вокальну студію до Петра Леонідовича Лойтри , яка діяла при будинку дитячої та юнацької творчості. Це був 1995 рік. Поряд знаходилася Маловисківська школа мистецтв,  і Сергій вирішив ще й туди записатись на танці.  А потім захопився грою на бандурі, займався грою на цьому інструменті у Дмитра Семеновича Карапути. У 2004 році за направленням пішов навчатись на мистецький факультет Кіровоградського  педагогічного університету по класу бандури. Працювати в Маловисківській школі мистецтв Сергій Горжій почав , ще навчаючись в університеті.

Сергій, якому завжди подобалася рок-музика, у 2007 році вирішив створити власний вокально-інструментальний ансамбль, якому дав назву «Креатив».       Тоді ж з’явилися перші спроби написати власну музику. Десь в році 2009 , як каже сам С.Горжій, йому трапився на очі вірш маловисківської поетеси Олени Заворотної. Надрукований він був у районній газеті «Маловисківські вісті». Сергій зробив собі вирізку - і відразу ж з’явилася мелодія. Але пісня , яка, як тепер ми вже знаємо, настільки відображає наші  настрої, думки, наше кредо, тоді, так би мовити, лягла на полицю. До тих пір, коли у місті проводився фестиваль аматорського відео «Окрилені мрією» до Дня  Конституції та Дня молоді за підтримки міського голови Юрія Гульдаса та начальника відділу культури та туризму міської ради Юлії Рижикової – Сергій став учасником конкурсу і отримав третє місце. А пісня, яку без перебільшення можна назвати неофіційним гімном Малої Виски, зачарувала усіх – своїм пафосом, патріотичним настроєм , урочистістю і піднесенням і одночасно висловила думки, надії і гордість за своє місто усіх нас. На цей твір було знято кліп, і свій зірковий час пісня отримала більш як через 10 років свого створення.

Нині Сергій передає свої знання, уміння вже молодому поколінню, він створив підлітковий гурт, основне направлення якого – українська автентична музика і пісня. Репертуар гурту -  про нинішні події, про боротьбу і переживання українського народу у боротьбі з російським агресором, про відродження українських традицій в музиці.

Як каже сам Сергій – він співає душею, відчувати музику, любити свою рідну пісню, своє мистецтво він вчить і своїх вихованців.

 А діти, в ці нелегкі часи тягнуться до творчості, ніби відчуваючи її важливість в період боротьби за свою країну, свою історію, своє майбутнє.

 
Читали 1065 разів

Архів Новин

« Січень 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Останні Новини