26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Понеділок, 26 грудня 2022 08:34

Хай 2023 рік принесе Україні Перемогу щастя і стабільність

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

   Традиційну понеділкову нараду міський голова Юрій Гульдас розпочав  темою допомоги внутрішньо переміщеним особам, які зараз проживають на території Маловисківської громади. Завдання посадовців, працівників старостатів, соціальних працівників відвідати людей цієї категорії, з’ясувати умови їх проживання та їх потреби, допомогти оформити належні їм виплати тощо. Необхідно, щоб всі внутрішньо переміщені особи отримали гуманітарну допомогу, яку виділяють міжнародні гуманітарні фонди та держава. Це люди, які опинилися в складних життєвих обставинах, іноді – взагалі втратили свої домівки і статки, бачили жахіття війни, тому до них треба бути уважними і ставитись з розумінням.

 Продовжується грейдерування та підсипання вулиць у Малій  Висці -   зокрема,  Космонавтів та  Сухомлина, та у Паліївці працівниками КП «Мала Виска МКП». Також проводиться санітарна обрізка дерев, пониження крони  та видалення старих насаджень.

Обрізки дерев, як дрова, розприділяються  згідно списків, для потреб внутрішньо переміщених осіб та Пункту незламності у м.Мала Виска.

Нарешті оптимістичні новини у працівників КП «Мала Виска Водоканал» – на вихідні, 24 – 25 грудня ц.р.,  практично у всіх користувачів водопровідної мережі громади  була вода. Хоча були й проблеми – порив на вулиці Містечковій та несправності з каналізацією, які, в основному, були усунуті. Триває  і робота з боржниками за водопостачання.

Дуже добре, що керівники агроформувань на територіях населених пунктів громади  подбали про подарунки для дітей до свята Святого Миколая. Так,  керівник СФГ «Гульдас» Тетяна Гульдас надала подарунки від господарства статусним діткам в с.Паліївці, дітям учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, для школи та дитсадка. Отримали паліївські діти подарунки також від керівника СФГ «Паліївське», депутата міської ради Миколи Ніколенка.

Реалії сьогоднішніх днів такі, що подекуди в селах вже не залишилося точок роздрібної  торгівлі продуктами та товарами першої необхідності, так, як , наприклад, у с.Первомайському. Певний час у село їздив приватний підприємець, торгував продуктами, наразі первомайці залишились без магазину.  За словами старости Первомайського старостату Наталі Тупаленко, тепер працівники старостату, соціальні працівники, вона особисто беруть списки необхідних товарів та ліків у жителів села, щоб закупити все необхідне для тих, хто не може чи не має можливості добратись до Малої Виски самостійно. Вихід один – допомагати один одному, і всім, хто цього потребує.

Що стосується освітньої галузі, то,  за інформацією начальника відділу освіти, молоді та спорту виконкому міської ради Анни Гончарової, придбано за рахунок допомоги ЮНІСЕФ новий котел для Маловисківської гімназії №3. Котел буде встановлено у січні, коли учні навчального закладу перебуватимуть на канікулах.

Також за підтримки міжнародного фонду ЮНІСЕФ освітня галузь Маловисківської громади отримала хромбуки.

 Наразі продовжується тенденція сезонних захворювань серед населення, хоч випадків коронавірусу вже поменшало, у тому числі – складних, адже вироблено колективний імунітет, свою справу зробили і щеплення.  Однак почастішали випадки вірусних простудних захворювань серед внутрішньо переміщених осіб у Центрах компактного проживання ВПО. Як зазначив головний лікар КНП «Маловисківська лікарня» Костянтин Чурпій, всі вони мають право  на обслуговування сімейними лікарями, а також бажано пройти флюорографічне обстеження, так як ситуація з захворюванням на туберкульоз  в Україні  громади складна.

Підсумовуючи останню в цьому році понеділкову нараду, міський голова Юрій Гульдас зазначив, що рік, який минає – 2022 – був дуже тяжким для всієї   України, адже розпочалися і тривають бойові дії, зруйновано міста і села, гинуть військовослужбовці і цивільне населення – чиїсь сини, доньки,  батьки, сестри, брати, наречені… Міський голова побажав усім присутнім миру в новому році і обов’язково Перемоги, адже лише вона принесе щасливе і спокійне життя в Україні,  а значить - у кожній громаді і кожній сім’ї.

Читали 271 разів

Архів Новин

« Квітень 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Останні Новини