26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Вівторок, 28 грудня 2021 14:36

ОБЕРЕЖНО, СНІГОВІ ЗАМЕТИ!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

          На території України снігові замети бувають щорічно протягом грудня-лютого і найчастіше спостерігаються в лісостеповій та степовій зонах. У зв’язку з випаданням великої кількості снігу, заметілей, снігопадів  утворюються снігові замети, які виникають, як правило, раптово і сягають 20-30 мм, іноді 40-70 мм. Сильні снігопади і заметілі найчастіше носять надзвичайний характер і можуть тривати від 16 до 24 годин або декілька днів.

          Негативний вплив цих явищ призводить до різкого погіршення видимості, припинення транспортного сполучення як внутрішнього, так і міжміського. Випадіння снігу з дощем за зниженої температури повітря і буревію створює умови для зледеніння електромереж, ліній зв’язку, контактних мереж електротранспорту, покрівель будівель, що нерідко спричиняє їх руйнування.

          З оголошенням штормового попередження – необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити вдома необхідний запас продуктів (води, палива), герметизувати житлові приміщення, щоб  зберегти тепло і зменшити витрати палива.

          Якщо негода заскочила вас на дорозі, не варто долати снігові замети. Зупиніться, укрийте двигун з боку радіатора і встановіть автомобіль двигуном у навітряну сторону.

          Періодично виходьте з автомобіля розчищати сніг (не занесений снігом автомобіль — гарний орієнтир для пошукової групи). Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. І слідкувати, щоб вихлопну трубу не забивало снігом — тоді вихлопні гази не підуть у кабіну (кузов, салон) і не буде загрози отруєння.

         Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль, як укриття. Ні в якому разі не можна залишати автомобіль у сильний снігопад (хуртовину) тому що орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

         Водіям слід мати в автомобілях снігову лопату, по можливості цепи проти ковзання на ведучі колеса, трос, запас води, термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі та достатній запас пального.

         У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості корми і воду для тварин.

         Треба пам’ятати – дотримання правил поведінки дозволяє зменшити травмування людей, сільськогосподарських тварин і матеріальних цінностей.

 

Громадяни, будьте пильні та обережні! Бережіть своє життя та здоров’я. Дотримуйтесь правил безпеки при снігових заметах.

Читали 1069 разів

Архів Новин

« Травень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Останні Новини