26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
П'ятниця, 12 лютого 2021 08:23

УВАГА: ОЖЕЛЕДИЦЯ!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

          Зима часто дивує нас погодними сюрпризами з нестабільним температурним режимом від морозів до відлиги, що створює для людини значну небезпеку травмувань на слизькому тротуарі. Будьте обережними, коли виходите на вулицю у період ожеледиці.

Як можна зменшити ризик травмувань під час ожеледиці?

           Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння на слизькій поверхні, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

          Людям похилого віку в такі дні без крайньої потреби краще не виходити з будинку, або слід зачекати, доки по обмерзлому тротуару не розкидають пісок, та триматися саме цих ділянок дороги. У цей період не соромтесь брати палицю з гумовим наконечником або шипом.

          Пам’ятайте, що під час ожеледиці краще підбирати взуття з підошвами з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.

          Не обтяжуйте руки сумками, а якщо в цьому є необхідність, виберіть сумку, яку можна носити через плече.

          В ожеледицю забезпечте прогулянки вагітних жінок супроводженням.

          Не тримайте руки в кишенях, оскільки це збільшує можливість отримання тяжких травм при падінні, зокрема, переломів.

          Обходьте металеві кришки люків. Зазвичай, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатись, що збільшує ризик травмувань.

          Під час ожеледиці не мандруйте вулицями в нетверезому стані. Це підвищує ризик травмування, до того ж, у стані сп’яніння людина не така чутлива до болю і при наявності травми своєчасно не звертається до лікаря, що завдає  згодом додаткових проблем та неприємностей.

          Не ходіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо, оскільки при падінні пішохід може не лише травмуватися, а й потрапити під колеса автомобіля, ящко авто занесло на тротуар.

          Не перебігайте проїжджу частину дороги. Пам’ятайте, що на слизькій дорозі значно збільшується гальмівний шлях автомобіля, що рухається,  і падіння перед ним може призвести до загибелі або каліцтва.

          При порушенні рівноваги швидко присядьте, це збільшить шанс утриматися на ногах або, принаймні, зменшить висоту падіння та ризик травмування.

          У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться вбік, оскільки при обертанні зменшується сила удару.

          Якщо через деякий час після падіння ви відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, виявили на тілі набряки  -  терміново зверніться до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

          Дотримуйтеся цих простих правил, щоб зимова погода не зіпсувала ваших планів та не завдала шкоди вашому здоров'ю.

Читали 275 разів Останнє редагування П'ятниця, 12 лютого 2021 09:46

Архів Новин

« Липень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Останні Новини