26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Вівторок, 19 січня 2021 15:05

НА ЗУСТРІЧІ З КЕРІВНИКАМИ НОВОУКРАЇНСЬКОГО РАЙОНУ РОЗГЛЯДАЛИСЯ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ РЕОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕДИЦИНИ І КУЛЬТУРИ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

          19 січня 2021 року в колишній сесійній залі Маловисківської районної ради відбулася робоча зустріч керівників Новоукраїнської райдержадміністрації Віталія Пастушенка та Новоукраїнської районної ради Олександра Небоги з головою Маловисківської РДА Ігорем Гребенюком, очільниками громад, які утворилися на території колишнього Маловисківського району (крім голови Смолінської ОТГ), їх заступниками, керівниками медичних установ – Маловисківської центральної районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги – та керівником Маловисківського  РБК. Метою зустрічі у такому форматі було визначено вирішення питання передачі закладів медицини первинної та вторинної ланки колишнього Маловисківського району та районного Будинку культури.

          За словами Віталія Пастушенка, нині ці заклади медицини та культури не передані на баланс громад, а район, згідно чинного законодавства, не може їх фінансувати. Ця проблема викликає стурбованість у керівництва району. Відтак необхідно  розробити покроковий план подолання проблемної ситуації. Про стан справ і проблеми первинної ланки медицини розповіла головний лікар ЦПМСД Ольга Левченко. На її думку, прийняти на баланс і фінансувати медичні заклади первинної медичної допомоги (амбулаторії і ФАПи), які знаходяться на територіях громад, мають самі ж громади. І для цього необхідно передбачити кошти в бюджеті. Так, скажімо, Маловисківська міська ради для цього передбачила в бюджеті на 2021 рік 912 тис. грн., Злинська сільська рада – 500 тис. грн. Якщо інші дві громади не зроблять того ж, керівництво ЦПМСД буде змушене на тих територіях скоротити мережу медзакладів.

          Вистачає проблем і у Центральної районної лікарні – про них говорив головний лікар медичного закладу Костянтин Чурпій. Вирішення цих проблем керівництво лікарні оцінює в 12,7 млн. грн. Сюди входить фінансування енергоносіїв, комунальних послуг, безкоштовних медикаментів, пенсій пільговикам-медикам, фінансування паталого-анатомічної служби, медкомісій військовозобов’язаних тощо. Однак, якщо брати до уваги захищені статті, ця сума скоротиться більше ніж удвічі. А якщо врахувати, що згідно рішення Новоукраїнської районної ради ЦРЛ передається всім чотирьом громадам колишнього Маловисківського району, поділена сума до фінансування буде підйомною для всіх територій і ділитимуться між бюджетами громад в залежності від кількості населення цих територій.

          В  ході обговорення учасники зустрічі домовилися, що для оптимальної роботи медичного закладу і кращого обслуговування і надання медичних послуг населенню громад необхідно підписати договір про міжмуніципальне співробітництво і фінансувати ЦРЛ (чи як прозвучало від Віталія Пастушенка, Маловисківську мужмуніципальну лікарню) пропорційними до кількості населення частками. Підбиваючи підсумки «медичної теми» було визначено терміни та умови зустрічі керівників територій та лікарні з наступним обговоренням та підписанням договору про міжмуніципальне співробітництво, яким регламентуватимуться всі аспекти роботи, в тому числі й фінансування.

          Якщо у медичних питаннях учасники наради знайшли спільну мову, то цього не скажеш про подальшу долю районного Будинку культури. Своїми думками щодо цього – а вони були досить різновекторними - поділилися керівник РБК Любов Левченко, міський голова Юрій Гульдас, Мар’янівський сільський голова Андрій Флоря, голова Новоукраїнської районної ради Олександр Небога, депутати Новоукраїнської районної ради Олександр Бакалінський та Людмила Линник, секретар Маловисківської міської ради Леся Постолюк, начальник відділу культури та туризму міської ради Юлія Рижикова. Обговорення питання про передачу Будинку культури разом з установами, які там працюють, йшло досить емоційно. Втім підбиваючи підсумок «культурного питання» Віталій Пастушенко зазначив, що нині треба зробити паузу і відкласти його розгляд на період вивчення всіх нюансів справи, а потім зібратися всім сторонам (включаючи орендарів приміщення РБК), обговорити  і узгодити всі сторони з представниками всіх громад і вже далі вирішувати, як бути. Таку зустріч заплановано провести наступного тижня, попередньо вивчивши рекомендації Міністерства культури України щодо передачі закладів культури з районної у комунальну власність громад.

          На завершення зустрічі, підсумовуючи захід, голова райдержадміністрації Віталій Пастушенко наголосив на необхідності спільного вирішення спірних питань, а також пообіцяв сприяння у питаннях збільшення надходжень до місцевих бюджетів, адже від цього залежить і розвиток всього Новоукраїнського району.

          Маловисківський міський голова Юрій Гульдас висловив готовність до співпраці та участі в роботі нарад з керівниками територіальних громад з проблемних питань медичної галузі та культури, проведення яких планується найближчим часом.

 

Читали 889 разів Останнє редагування Вівторок, 19 січня 2021 15:14

Архів Новин

« Березень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні Новини