26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Четвер, 12 березня 2020 05:27

В МАЛОВИСКІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ «ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ ЩОДО ОЦІНКИ ІНДИКАТОРІВ – ГРОМАД УЧАСНИЦЬ ПРОГРАМИ DOBRE, МАЛОВИСКІВСЬКА МІСЬКА РАДА (КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ)»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

          11 березня ц.р. в сесійній залі Маловисківської міської ради програмним  спеціалістом  Програми DOBRE Вікторією Зубковою  проведено презентацію «Дослідження громадської думки щодо оцінки індикаторів – громад учасниць Програми DOBRE,  Маловисківська міська рада (Кіровоградська область)». Захід відбувався відкрито та публічно, про  проведення  результатів соціологічного дослідження  громадської думки  напередодні було  розміщено  повідомлення на сайті Маловисківської міської ради та на сторінці у соцмережі ФБ  для  якнайширшого  залучення до заходу мешканців нашої громади, які  мають бажання отримати неупереджену  інформацію про діяльність міської ради Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади, як органу місцевого самоврядування  від незалежних експертів.

          Презентація проводилася  для присутніх працівників апарату міської ради, виконкому та самостійних структурних підрозділів та комунальних підприємств. До участі у заході також були запрошені та долучилися депутати міської ради 7 скликання, представники місцевих громадських організацій та місцеві активісти.

          Дослідження громадської думки на території Маловисківської міської ради, результати якого презентовані 11 березня,   проводилося на замовлення   Програми DOBRE. За результатами соціологічного дослідження, що проведено консалтинговою  компанією  Ipsos Group S.A , яка спеціалізується на   дослідженнях  світового ринку (штаб-квартира компанії знаходиться в Парижі, Франція,  але підрозділи компанії  присутні в різних країнах,  включаючи Україну) було сформовано ключові індикатори та загальна оцінка стану справ у громаді.

          Ці ключові індикатори  дослідження включали у себе такі позиції:

  • Знання, задоволеність та доступ до інформації про місцеві послуги;
  • Джерела інформації про діяльність місцевої влади;
  • Підтримка реформи децентралізації;
  • Впевненість і довіра до органів місцевого самоврядування;
  • Довіра до місцевих інституцій – виконкому , структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради;
  • Залученість жителів громади  до прийняття рішень;
  • Бюджетний процес у громаді;
  • Поширеність корупції серед посадових осіб та працівників місцевого самоврядування.

          Соціологічне дослідження проводилося через персональні інтерв’ю (опитування) вдома у респондентів (у  мешканців усіх населених пунктів Маловисківської громади ) з використанням планшету (CAPI). Вік учасників опитування – від 15років і старші. Вибір опитуваних  - стратифікована вибірка з випадковим відбором респондента на останньому етапі (тих, кого опитували, визначала спеціальна комп’ютерна програма). Представниками компанії  Ipsos було опитано  383 мешканці, опитування проводилося  у  травні - червні  і серпні - вересні 2019 року.

          Результати опитування місцевих мешканців показали, що:

          Задоволеність  послугами  мешканців  Маловисківської ОТГ становлять 44% (при середньому показнику серед громад 1,2 когорти – учасниць Програми DOBRE 43%), що становить зростання в порівнянні з 2018 роком, коли проводилося останнє соціологічне дослідження, на 11%;

          Обізнаність жителів громади про доступ до інформації про послуги, які надаються міською радою становить 29% (при середньому показнику серед громад 1,2 когорти – учасниць Програми DOBRE 55%), даний показник  понизився на 9% в порівнянні з 2018 роком; 

          Впевненість мешканців громади у ефективному розпорядженні коштами місцевого бюджету становить 50 % (при середньому показнику серед громад 1,2 когорти – учасниць Програми DOBRE  39%), даний показник  зріс  на 21% в порівнянні з 2018 роком;  до речі, найбільш поширеним джерелом інформації про послуги, які надаються в ОТГ є розповіді знайомих людей – 83% мешканців вказали на це, дізнаються про життя у громаді через відвідування сайту міської ради 23% з числа опитаних, та з соціальних мереж – 14 % опитуваних жителів нашої громади;

          Впевненість громадян у тому, що бюджетний процес у Маловисківській громаді  є транспарентним та інклюзивним ( транспарентність – відкритість  бюджетної  інформації, стану та ефективності бюджетного нагляду, стану громадської участі у бюджетному процесі,  інклюзивність бюджету – рівень адаптації людей до економічних змін) становить 13% (при середньому показнику серед громад 1,2 когорти – учасниць Програми DOBRE  14%), даний показник  зріс  на 9% в порівнянні з 2018 роком; 

          Задоволеність місцевими мешканцями  заходами місцевої влади для залучення громадян до місцевого самоврядування становить 16% (при середньому показнику серед громад 1,2 когорти – учасниць Програми DOBRE  12%), даний показник  зріс  на 6% в порівнянні з 2018 роком; 

          Про ефективність  в громаді наявних  дієвих механізмів  залучення молоді до місцевого самоврядування засвідчили 45 % опитаних жителів громади (при середньому показнику серед громад 1,2 когорти – учасниць Програми DOBRE  29%), даний показник  зріс  на 24% в порівнянні з 2018 роком.

          Аналізуючи результати соціологічного дослідження громадської думки,  учасники заходу зійшлися на тому, що в цілому робота міської ради, як органу місцевого самоврядування, проводиться на належному рівні, показники індикаторів в більшості випадків вищі ніж середні показники серед громад 1 та 2 когорти учасниць Програми DOBRE. Але при цьому особливої уваги потребує удосконалення роботи міської ради  в  плані інформування мешканців про послуги, які надаються для жителів громади та удосконалення комунікації з мешканцями населених пунктів Маловисківської ОТГ. Це завдання, яке необхідно вирішити службовцям міської ради в короткі терміни.

          В цілому, презентація дослідження громадської думки мешканців Маловисківської громади показала місцевій раді її якість роботи в системі надання послуг, допомогла  визначити  першочергові завдання на найближчий час та на перспективу. Адже в умовах, а орган місцевого самоврядування повинен  адекватно реагувати на сучасні виклики та  ефективно вирішувати усі питання місцевого значення, задовольняючи  тим самим життєво необхідні потреби територіальної громади.

          Ознайомитися з презентацією можна тут.

 

# Програми DOBRE 

# DOBRE 

Читали 867 разів Останнє редагування Четвер, 12 березня 2020 07:01

Архів Новин

« Червень 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні Новини