26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
П'ятниця, 26 квітня 2019 12:12

Освітяни Маловисківської громади 16-19 квітня 2019 року взяли участь у навчальній поїздці для громад-партнерів DOBRE у сфері організації ефективної системи освіти та покращення навчального процесу в громадах

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

    З 16 по 19 квітня 2019 року відбулася навчальна поїздка до Львівської області  для громад- партнерів DOBREМаловисківської та Бобринецької ОТГ з Кіровоградської області - у сфері організації ефективної системи освіти та покращення навчального процесу в громадах . Делегація складалася з представників органів місцевої влади та освітян у складі 24-х осіб.

В рамках навчання відбулося багато заходів з вивчення досвіду інших громад, спрямованих на подальше впровадження новітніх ідей на місцях. Програма була досить насичена і надзвичайно цікава.

Учасники навчання відвідали заклади освіти Львова та області :

 - Львівську ЗОШ «Дивосвіт» з поглибленим вивченням англійської мови , де ознайомились з напрямками організації навчання за програмою  «Лицем до дитини» , інтегрованими навчальними темами , методикою KLANZA(презентували досвід Анна Байковська, директор школи, Оксана Ганик, вчитель початкових класів);
- «Школу вільних та небайдужих»  м. Львів, в якій було представлено принципи роботи школи, цінності , на яких базується школа; сучасні методики та нестандартні підходи до навчання (презентували роботу Ольга Гісь, директор з навчання, автор навчальних програм та серії посібників з математики та розвитку продуктивного мислення учнів; Олесь Пограничний, операційний директор школи);

- Підгородецьку ЗОШ І-ІІІ ст. в гірському селі Підгородці Сколівського району , де заклад освіти  виступає осередком розвитку громади, налагоджує ефективне партнерство з батьками, громадськими організаціями («Батьківська кав’ярня», діалог поколінь), активно долучається до співпраці з волонтерами Корпусу Миру – літні табори з англійської мови, залучає для розвитку закладу та громади додаткові зовнішні ресурси методом краудфандингу , приймає участь в конкурсах проектів, мікропроектів з обласного бюджету. Зустріч з директоркою цієї школи – школи з  «власною душею» – Ольгою Прецель, стала непересічною подією.Директор -професіонал, інноватор, вчитель математики,прекрасна людина. ЇЇ слова проникли глибоко в серце кожного; досвід колективу, який вона очолює, є вражаючий і заслуговує на наслідування.

- НВК «СЗШ – ліцей» І-ІІІ ст. при ЛНУ ім.І.Франка в селі Козьова Сколівського району, в якій вивчали використання методики змішаних уроків (blendedlearning), пройшли майстер-клас за методикою SСRUM , ознайомились з плануванням розвитку школи , запровадженням змін у сільській школі(презентувала досвід Оксана Клепуц, директор НВК).

Також  учасники взяли участь уміні-тренінгу  «Формувальне оцінювання:чому варто? Як воно розвиває громадянські компетентності», який провела досвідчений тренер проекту «Демократична школа», заступник директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пані Мирослава Товкало.

Цікавою родзинкою навчального візиту стало відвідування міста-фортеці на скелях «Тустань» (с. Урич Сколівського району).У якості гіда виступила заступник директора Підгородецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель географії пані Наталя Лавришин).

В ході візиту учасники отримали масу позитивних вражень та багато корисної інформації щодо практик ефективної організації освіти завдяки насиченій , змістовній програмі , яку було підготовлено та організовано на дуже високому професійному рівні консультантом Програми DOBREз освіти Олегом Процаком. Крім того, пан Олег надав учасникам порадник з «Самооцінювання роботи школи»  та окремо анкети з нього у форматі doc(з можливістю редагування).  Ці матеріали можна використовувати для планування розвитку школи.  Співпраця, обмін корисною інформацією, досвідом буде продовжена і надалі. Дякуємо за таку можливість!

   Проведення навчальноговізиту для представниківгромад з Кіровоградської області - партнерів Програми DOBREстало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного озвитку (USAID).

Що взяли з собою із цієї навчальної подорожі? Досвід, який нам було презентовано, надзвичайно корисний. Але, імпонує головна ідея, яка була озвучена в одному із закладів освіти: Не існує магічної сили, яка має нам щось дати. Давати – історія приречена провал! Ми маємо «взяти» самі і створити можливість «взяти» учням. Сьогодні в Україні є два фронти – схід і освіта! Зараз в освіті, та й у житті, найважливіше – «осідлати хвилю»!!!

 

Валентина Гетьманець,

методист відділу освіти, молоді та спорту

виконкому міської ради

Читали 569 разів

Архів Новин

« Серпень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні Новини