26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Неділя, 17 березня 2019 06:31

ЗНОВУ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ СУБСИДІЙ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

           У 2019 році запроваджено дві моделі виплати житлових субсидій у грошовій з 1 січня та готівковій з 1 березня.

Перша модель:  виплата житлової субсидії у грошовій формі

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій у грошовій формі» з 01 січня 2019 року житлова субсидія надається у грошовій формі.

          Житлову субсидію у грошовій формі отримають ті домогосподарства, які звернулися до органів соціального захисту населення з січня цього року  вперше.

          Обов’язковою умовою при зверненні з 01 січня 2019 року є зазначення в заяві номеру мобільного телефону.

          Органи соціального захисту населення призначають житлову субсидію та щоденно передають інформацію про її призначення Міністерству соціальної політики України.

          Міністерство соціальної політики перераховує кошти АТ «Ощадбанк», який визначений державним уповноваженим банком.

          АТ «Ощадбанк» перераховує кошти надавачам послуг та інформує SMS-повідомленням кожного  субсидіанта про те, скільки їм необхідно заплатити за житлово-комунальні послуги.

          Після закінчення опалювального сезону – у червні – всю суму невикористаних коштів субсидії в зв’язку з економним споживанням послуг буде перераховано на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ «Ощадбанк» (рахунок банк відкриє автоматично). Ці кошти отримувачі субсидії зможуть використати на власний розсуд.

Друга модель:  виплата  житлової субсидії готівкою

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  06 лютого 2019 року №62 запроваджується ще одна модель монетизації субсидії – з березня цього року кошти призначеної субсидії на житлово-комунальні послуги будуть виплачуватися безпосередньо її одержувачам.

          Всі, кому призначено субсидію з жовтня 2018 року, отримають у березні готівку для оплати житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року. А у квітні – кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за послуги спожиті у квітні.

          Кошти субсидії пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд України одночасно з пенсією згідно з планом-графіком виплати пенсій.

          Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через банки, зможуть зняти свою субсидію у банкоматі, ті хто отримують пенсію на пошті, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

          Отримувачам субсидії, які не є пенсіонерами, кошти будуть перераховані грошовим переказом через державний Ощадбанк.

          Тому тим, хто не є одержувачами пенсії, для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код.

          Ті громадяни, яким призначено субсидію з жовтня 2018 року починаючи з березня отримавши субсидію мають самостійно заплатити за житлово-комунальні послуги.

          Таким чином, будуть діяти паралельно дві моделі монетизації та за результатами аналізу їх ефективності Урядом буде прийняте рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

           Нагадаємо, щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий період. Тому усім  отримувачам субсидій потрібно обов’язково перездати документи для призначення житлової субсидії на новий період. Автоматичне перепризначення житлової субсидії стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році та не відноситься до тих категорій громадян, яким потрібно перездавати документи згідно Положення.

Тетяна ШПАК,

начальник відділу соціального захисту, праці та охорони здоров’я

виконавчого комітету Маловисківської міської ради

Читали 114 разів Останнє редагування Неділя, 17 березня 2019 06:41

Архів Новин

« Липень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні Новини