26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Четвер, 21 лютого 2019 14:33

ПЕРСПЕКТИВА – ЗА ОСББ… Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

          5 вересня 2018 року за № 712  набрала чинності Постанова  Кабінету  Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком».

          Цей документ визначає порядок надання послуги з управління багатоквартирним будинком, що здійснюється управителем на підставі договору. Власникам квартир  (співвласникам будинку) надано право самим обирати управителя багатоквартирним будинком. Якщо співвласники багатоквартирного будинку не приймуть рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком буде здійснюватись управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом міської ради.

          Нині функції з управління багатоквартирними будинками виконує КП «Мала Виска ЖЕД». Згідно договору про надання послуг з утримання будинків і споруд, ремонтні роботи в них проводяться виконавцем і фінансуються за рахунок плати мешканцями за цю послугу, розмір якої визначається за тарифами, розрахованими відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових  територій і затвердженими органами місцевого самоврядування. Але в тариф на утримання будинків проведення капітального ремонту в багатоквартирних будинках не входить.

          Закон України «Про житлово-комунальні послуги»  передбачає, що за результатами технічного огляду будинку, управитель інформує співвласників багатоквартирного будинку про необхідність капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку. Співвласники  багатоквартирного будинку мають  накопичувати кошти, що надходять як внески на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, які використовуються виключно за цільовим призначенням,  на окремий  банківський рахунок, що відкриває управитель, де  виконує та виступає замовником робіт з капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку. Крім цього, співвласники будинку можуть самостійно проводить капітальний ремонт, без участі ЖЕД.

           КП «Мала Виска ЖЕД» виконує функції з управління багатоквартирними будинками і рекомендує власникам квартир (співвласникам будинків) активізуватися щодо вибору форми управління в своїх будинках, в  яких мешканці зможуть встановити власні тарифи і розумно витрачати кошти на ремонти і утримання будинків. Нині ж у нас є три житлові будинки, які мають усі необхідні документи і реквізити ОСББ. Варто довести справу до логічного завершення – прийти в КП «Мала Виска ЖЕД» і підписати акт прийому-передачі будинку від ЖЕД. І далі – господарювати на власний розсуд, залучаючи кошти як власні, так і інвесторів (цікаво, що іноземні фонди, які сприяють розвитку ОСББ, набагато краще співпрацюють з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, а ніж з комунальними підприємствами).

              Без сумніву, коли мешканці відчують, що стан будинку залежить від них, що за порядок у під’їздах чи на прилеглій території відповідає не хтось, а вони самі, - лише тоді буде лад і порядок.     

 

Марія Чмихун,

начальник КП «Мала Виска ЖЕД»

 

 
Читали 712 разів

Архів Новин

« Березень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Останні Новини