26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net
Неділя, 10 лютого 2019 10:38

МАЛОВИСКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЮРІЙ ГУЛЬДАС ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ДУХОВЕНСТВА ТА ЖИТЕЛЯМИ ГРОМАДИ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

          У п’ятницю 8 лютого 2019 року у сесійній залі Маловисківської міської ради за ініціативою міського голови Юрія Гульдаса відбулася зустріч у форматі «круглого столу», на яку запрошувалися настоятелі православних храмів, що нині діють на території населених пунктів Маловисківської об’єднаної територіальної громади, освітяни-історики, депутати міської та районної рад, громадські активісти. Мета зустрічі – обговорення останніх подій в духовному та церковному житті українців, зокрема надання Україні Томосу про автокефалію Православної Церкви України, перспективи співіснування на території Маловисківської ОТГ різних релігійних громад тощо.

          На жаль, в силу різних причин, не всі із запрошених змогли взяти участь у зустрічі – чомусь панотці-настоятелі храмів Української Православної Церкви, що належать до московського патріархату не прийшли на зустріч у визначений час. Натомість надали листа, у якому закликали міську владу дотримуватися чинного законодавства в питаннях релігії та церкви…

          Ті ж, хто завітав на зустріч, змогли конструктивно поспілкуватися та відкрито взяти участь в діалозі, отримавши відповіді на питання, що їх цікавили.

          Почав розмову Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, який зазначив, що отримання Україною Томосу є історичною подією для українського народу, бо він є ще одним актом незалежності України. Коли розпочалася російська агресія в Україні, прибічниками «руского міру» в Криму і на Донбасі стали панотці і віряни церков Московського патріархату. Тому в Паліївці й розпочалося будівництво храму, який належить тепер до Київського патріархату. Нині у зв’язку з отриманням Томосу і створенням Православної Церкви України розпочався  процес переходу церковних громад, які раніше визнавали єдність із московським патріархатом.

          Цю тему продовжила громадський активіст та вчитель історії Маловисківської гімназії Олена Мазур, яка насамперед подякувала міському голові за ініціативу зібрання у такому форматі та розповіла історичні факти про хрещення Русі князем Володимиром, роль християнства в подальшому в розвитку України як держави і як та коли Україна потрапила під московський патріархат.

          Своїми думками з цього приводу поділилися настоятелі храмів: Української православної церкви Київського Патріархату (с. Олександрівка) о. Василь (Безручко), Преподобної Єлезавети (с.Паліївка) о. Віктор (Чухрій) та Української автокефальної православної церкви (с. Паліївки) о. Олег (Коваленко).

          Про події в духовному та церковному житті українців та їх роль у вихованні підростаючого покоління справжніми патріотами України висловили своє бачення директори Маловисківської гімназії і вчителі історії Валерій Онипсенко і ЗШ № 4 Інна Коваленко та вчитель історії ЗШ №3 Олена Бакалінська.

          На думку депутата Маловисківської районної ради Миколи Стегаря, вірян, які відвідували б храми Київского патріархату було б більше, якби організувати щонеділі підвіз автобусом де люди помолилися, послухали б проповідь і цим же автобусом повернулися додому.

          Своїми думками з приводу зустрічі та подій у державі поділилися перший заступник міського голови Олександр Бакалінський, заступник міського голови Алла Жовтило та завідувач методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту виконкому міськради В’ячеслав Мільчуцький.

          Наостанок, підбивши підсумки розмови – діалог тривав майже три години і минув, як кажуть, на одному подихові – було вирішено організувати в громаді випуск бюлетеню на релігійну і духовну тематику та роботу недільних шкіл, панотці отримали запрошення для проведення зустрічей з учнями навчальних закладів громади для спілкування на духовні теми. А керівництво Маловисківської міської ради закликало усіх при вирішенні питань між церквами на території громади до толерантності та виваженості, аби зберегти мир і спокій у громаді.

Читали 547 разів Останнє редагування Неділя, 10 лютого 2019 10:48

Архів Новин

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Останні Новини