26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Головне управління Держгеокадастру в Кіровоградській області

Шановні мешканці!

 

         Повідомляємо, що відповідно до договору ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області на території Маловисківської територіальної громади Новоукраїнського району Кіровоградської області проводитимуться роботи з державної інвентаризації земель лісогосподарського призначення державної власності.

         Підставою здійснення заходу є Земельний кодекс України, закони України «Про землеустрій», «Про державний земельний кадастр» та інші нормативні документи.

         Мета проведення заходів з інвентаризації: здійснення державної реєстрації земельних ділянок для наповнення Державного земельного кадастру відомостями про них.

         Нагадуємо, що реєстрація земельних ділянок в Державному земельному кадастрі забезпечує гарантування захисту права власності (користування) на землю.

 

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області

 

До уваги розробників документації із землеустрою, землевласників та землекористувачів!

Відповідно до частини другої статті 106 Земельного кодексу України (у редакції Земельного кодексу України від 17.03.2021) види межових знаків і порядок відновлення меж визначалися центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин.

Законом України від 28 квітня 2021 року № 1423-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (переважна більшість норм цього Закону набрала чинності 27.05.2021) статтю 106 Земельного кодексу України викладено в новій редакції та встановлено загальне правило, за яким спосіб закріплення спільних меж між земельними ділянками визначається за згодою власників таких земельних ділянок. Витрати на встановлення спільних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними. Межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рівчаки, стіни, паркани, огорожа, шляхові споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, камені, інші споруди і рубежі), що збігаються із межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній. Межові знаки на водних об’єктах не встановлюються.

Тобто станом на сьогодні центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, не визначаються види межових знаків і порядок відновлення меж.

Тому наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 серпня 2021 року № 127 «Про визнання такими, що втратив чинність, наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 № 376», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 31 серпня 2021 року № 1142/36764, визнається таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 № 376 «Про затвердження Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 червня 2010 року за № 391/17686 (зі змінами).

 

ПресслужбаГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

 

Фахівці ГУ Держгеокадастру уКіровоградської області наголошують на безумовному виконанні Закону України щодо планування використання земель

За даними Головногоуправління Держгеокадастру у Кіровоградській області станом на 30.01.2021 року загальна кількість документації із землеустрою та оцінки земель, яка внесена до електронного реєстру Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель,становив 400 903 примірники документації, в тому числі місцевого фонду – 400 689.

 

З початку 2021 року в системі електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК ПРОФ 3»зареєстровано 3315 електронних примірників документацій із землеустрою та оцінки земель.

ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області звертається до усіх суб’єктів підприємницької діяльності у сфері земельних відносин щодо необхідності щоденного наповненням місцевого фонду документації із землеустроюнеобхідними матеріалами.  База даних фонду відкрита та знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Держгеокадастру.

  • Проведення даного напрямку роботи на сьогодні є актуальним. Усі суб’єкти підприємницької діяльності – землевпорядники мають безумовно виконувати положення ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» від 17.06.2020 №711-ІХ. Адже створення та функціонування Державного фонду документації із землеустрою оптимізує роботу фахівців у сфері земельних відносин, спрощує облік землевпорядної документації, вдосконалює порядок надання відомостей із електронного реєстру. Також документація із землеустрою Державного фонду використовується у діяльності органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

 Довідково.

Відповідно до Положення про Державний фонд документації із землеустрою згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 року № 1553 залежно від виду документації та рівня проведення землеустрою, розробники документації із землеустрою зобов’язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації  із землеустрою.

 

 

Земельну ділянку вартістю понад 17 млн грнповернуто державі

Державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області за поданням Новоукраїнськоїокружної прокуратури проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства під час використання угідь земельних ділянок, що розташовані за межами Фурманівськоїсільської ради Новоукраїнськогорайону.

Під час перевірки виявлено, що сільськогосподарське підприємствов порушення умов договору оренди використовувало земельну ділянку – пасовище площею майже 25,5 гадля вирощування сільськогосподарських культур, зокрема гороху, кукурудзи та соняшника. Відповідно до статті 55 Кодексу України про адміністративні правопорушення нарахованоштраф у сумі 255 грн. Матеріали перевірки були передані до прокуратури з метою подальшого реагування.

У результаті вжиття вказаних заходів прокурорського реагування, рішенням господарського суду Кіровоградської області задоволено позовні вимоги прокурора та розірвано договір оренди землі, укладений між Головним управління Держгеокадастру у Кіровоградській області й даним сільгосппідприємством. Судом встановлено, що така діяльність призводить до погіршення якості та виснаження земельної ділянки, як наслідок – може стати причиною неможливостіїї використання для визначених законодавством цілей. Отже, земельну ділянку повернуто державі,їївартість становить понад 17 млнгривень.

 

 

ПресслужбаГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

 

Майже 2,4мільйона гривеньотримали бюджети Кіровоградщини від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва за Іпівріччя2021року

 

Упродовж січня-червняупорядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів Кіровоградської області надійшло 2,36 млн гривень. Зних до обласного бюджету надійшло 592,08 тис. грн.

На цей час на спеціальних рахунках місцевих рад накопичені надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв на майже 30 млн грн (з урахуванням минулих періодів).

Найбільші суми акумульовані на рахунках Петрівської(12,2 млн грн), Новомиргородської(8,46 млн грн),  Гайворонської (2,24 млн грн), Кропивницької (2 млн грн) місцевих радКіровоградщини.

Використано 19,1 тис. грн на заходи з виготовлення технічної документації пронормативнугрошовуоцінку земель населених пунктів Кропивницького району.

      

Довідково.

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарськогота лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарськихта лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проєктівземлеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштівна інші цілі заборонено.

 

ПресслужбаГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

Міський Голова