8 травня 2022 року, в Україні, як і увсьому світі, відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертвДругої світової війни. Цього року Україна вшановує пам'ять жертв Другої світової в умовах повномасштабної війни, яку розпочала росія.
Сьогодні, 8 травня, біляПам’ятника - Братської могили радянських воїнів в Малій Висці– центрі Маловисківськоїгромади, традиційно горить Вічний вогонь. Покладання квітів представниками місцевої влади до могили загиблих радянських воїнів, які полягли в боях з нацистами, що відбувалися на території Малої Виски,на жаль, проходило під звуки сирен повітряної тривоги.
У це важко повірити, але російські діти й онуки борців з нацизмом через 77 років після закінчення найкривавішої бійні 20 століття, яка забрала життя більше 80 млн. людей, розв’язали повномасштабну війну в центрі Європи. Крім цього, рфсистемно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня. Сьогодні влада росіїповодиться як руйнівник системи міжнародних відносин, заснованої державами-переможцями Другої світової війни. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х.
Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни. Друга світова війна стала результатом приходу до влади та змови антигуманних режимів – нацистського та радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав, свобод і життя людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху загарбницьких амбіцій, злочинів та військової агресії. Минуло вісім десятиліть – і Європа знову опинилася на порозі глобальної війни. Сьогодні європейська спільнота має змогу опиратися на отримані в часи Другої світової гіркий досвід та історичні уроки.
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) як у складі Червоної армії, так й армій західних союзників і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів. Ми добре знаємо ціну війни та несвободи, тому сьогодні боремося за мир і свободу.
Друга світова війна закінчилась зусиллями дипломатії, але виграна вона була сміливими воїнами та зброєю. Сьогодні, коли росіябез оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну, засуджену всім світом незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу. Українці із зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на створення нової, більш справедливої світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру. Але умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-яких держав.
Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!
В тексті повідомлення використані матеріалиУкраїнського інституту національної пам’яті