26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Фільтрувати матеріали за датою: Неділя, 08 травня 2022

    8 травня 2022 року,  в Україні, як і увсьому світі, відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертвДругої світової війни. Цього року   Україна вшановує пам'ять  жертв Другої світової  в умовах повномасштабної війни, яку розпочала росія.

Сьогодні,  8 травня, біляПам’ятника -  Братської могили радянських воїнів в Малій Висці– центрі Маловисківськоїгромади,   традиційно горить Вічний вогонь.  Покладання квітів представниками місцевої влади до могили загиблих радянських воїнів, які полягли в боях з нацистами, що відбувалися на території  Малої  Виски,на жаль, проходило під звуки сирен повітряної тривоги.

У це важко повірити, але російські  діти й онуки борців з нацизмом через 77 років після закінчення найкривавішої бійні 20 століття, яка забрала життя більше 80 млн. людей, розв’язали повномасштабну війну в центрі Європи.  Крім цього, рфсистемно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня. Сьогодні влада росіїповодиться як руйнівник системи міжнародних відносин, заснованої державами-переможцями Другої світової війни. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х.

Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни. Друга світова війна стала результатом приходу до влади та змови антигуманних режимів – нацистського та радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав, свобод і життя людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху загарбницьких амбіцій, злочинів та військової агресії. Минуло вісім десятиліть – і Європа знову опинилася на порозі глобальної війни. Сьогодні європейська спільнота має змогу опиратися на отримані в часи Другої світової гіркий досвід та історичні уроки.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) як у складі Червоної армії, так й армій західних союзників і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів. Ми добре знаємо ціну війни та несвободи, тому сьогодні боремося за мир і свободу.

Друга світова війна закінчилась зусиллями дипломатії, але виграна вона була сміливими воїнами та зброєю. Сьогодні, коли росіябез оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну, засуджену всім світом незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу. Українці із зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на створення нової, більш справедливої світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру. Але умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-яких  держав.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!

 

 

В тексті повідомлення  використані матеріалиУкраїнського інституту національної пам’яті

Опубліковано в Новини

Архів "Міські Вісті"

« Травень 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31