26200, м. Мала Виска, вул. Спортивна, 6, тел. +380 (5258) 5-14-54, e-mail: mviskarada@ukr.net

Служба зайнятості інформує

21.06.2022

 

Яку програму використовувати у комп’ютерній графіці  та 3D-моделюванні

 

Вам цікаво, яку програму краще використовувати у комп’ютерній графіці  та 3D-моделюванні? Яка програма містить повний спектр інструментів, необхідних для підготовки тривимірних моделей і друку на 3D-принтерах?

Про це ви дізнаєтеся на курсах цільового призначення за навчальною програмою «Використання програми Meshmixer для підготовки моделей до 3D-друку»від викладачів Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Поспішайте, адже навчання розпочинається 27 червня 2022 року.

Якщо ви перебуваєте на обліку у державній службі зайнятості як безробітний – для вас професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Вас зацікавила ця інформація? Не зволікайте –  зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5

 

21.06.2022

 

Йди в ногу з часом: основи сучасної бухгалтерії на курсах підвищення кваліфікації

 

Ви бухгалтер, але бажаєте вдосконалити знання та навички, аби стати незамінним працівником, «правою рукою» керівника підприємства, його фінансовим радником? Служба зайнятості пропонує вам підвищити свою кваліфікацію, долучившись до курсів цільового призначення за навчальною програмою «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності». Курси розпочинаються 27 червня 2022 року.

Як відомо, від бухгалтера багато у чому залежить добробут компанії.  Без грамотного ведення обліку неможливе існування будь-якої економічноїдіяльності.

Тому рекомендуємо важливі питання у даній сфері розглянути разом із кваліфікованими викладачами Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Практичні способи користування формами автоматизації обліку на підприємствах, завдання автоматизації, організація підготовки та попереднього опрацювання облікових документів на підприємствах, їх порядок обробки, формування звітності та багато іншого розкриватимуть під час курсу.

Що потрібно, аби долучитися до курсу? Вища освіта відповідного напрямку (економічна освіта), досвід роботи за фахом та вік не менше 18 років.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5

 

 

 

21.06.2022

Нові правила розірвання трудових відносин

 

В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться (проводились) активні бойові дії, громадяни не завжди мають можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним до неї записом про звільнення.

Якщо такі громадяни (за умови, що вони переїхали в іншу місцевість, не виконують роботу дистанційно і фактично припинили трудові відносини) мають намір звільнитися з роботи (для пошуку нової за сприяння державної служби зайнятості як зареєстрованого безробітного, отримання права на допомогу по безробіттю), вони можуть вирішити таке питання у встановленому порядку.

Відповідно до чинного законодавства про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб визначено, що внутрішньо переміщена особа має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до базового центру зайнятості/філії за місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

Водночас центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними) та територіальні органи Пенсійного фонду України і Державної податкової служби.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

21.06.2022

 

Нова форма 3-ПН: чи можна буде подавати звітність про вакансії в електронній формі?

 

Так, роботодавець може подавати інформацію за формою № 3-ПН про попит на робочу силу (вакансії) в електронному вигляді.

Нагадаємо, що з 07 липня цього року буде застосовуватися нова форма звітності про вакансії № 3-ПН. Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» затверджено наказом Міністерства економіки України від 12.04.2022 № 827-22.

Через які електронні ресурси можна буде подати звітність про вакансії:

- через портал Дія – для власників електронного цифрового підпису;

- через кабінет роботодавця на сайті  www.dcz.gov.ua (однак у такому разі впродовж 5 днів потрібно подати також паперову версію звіту).

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

21.06.2022

 

У якому центрі зайнятості можуть зробити запис про виплату допомоги по безробіттю?

 

У трудовій книжці безробітного запис про початок, поновлення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю робить посадова особа базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості, далі – центр зайнятості). Це передбачено вимогами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Звертаємо увагу, що у період воєнного стану запроваджені спеціальні норми законодавства, якими спрощена процедура зміни центру зайнятості. Вищевказані записи до трудової книжки безробітного може внести посадова особа центру зайнятості за місцем звернення безробітного. У цьому випадку не важливо, яким центром зайнятості прийняті відповідні рішення. 

Якщо ж брати стандартну ситуацію, то такі записи вносяться у тому центрі зайнятості, де призначалася виплата допомоги по безробіттю.

Слід зазначити, що у разі припинення виплати допомоги усі такі записи засвідчуються особистим підписом посадової особи та печаткою центру зайнятості.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

21.06.2022

 

ТОП-10 перспективних професій у майбутньому за прогнозами експертів

 

Ви стоїте на порозі вибору майбутньої професії?  Порада – зверніть увагу на професії, які сьогодні в дефіциті на ринку праці і на які прогнозують попит у найближчі 5-10 років. На той час ви вже закінчите інститут та почнете шукати роботу.

Експерти з працевлаштування вже визначили орієнтовний  рейтинг затребуваних та перспективних професій в Україні у 2022 році.

ТОП-10 перспективних професій на українському ринку праці.

Інженер IT, програміст

Займається проєктуванням, розробкою та обслуговуванням інформаційних систем, захистом інформації. Він працює над створенням локальних мереж, серверів, технічних засобів зберігання та передачі даних, апаратною підтримкою користувачів.

Юрист

Останні 5-7 років кажуть, що юристів в Україні надто багато і варто обирати іншу спеціальність. Але водночас постійно відкриті вакансії для спеціалістів з вищою юридичною освітою та насправді є гострий дефіцит у компетентних професіоналах у цій сфері. Юристи можуть працювати адвокатами, в органах прокуратури та судової влади, нотаріусами, слідчими, а також викладати та надавати юридичні послуги. Навчають юристів у багатьох українських навчальних закладах, у той же час для працевлаштування наявність диплома про вищу освіту є обов’язковою умовою.

Економіст

Сфера компетенцій економістів є максимально широкою – можна працювати на підприємствах, у банківських установах, у брокерських конторах, органах статистики та державного планування, аналітичних організаціях. Це загальна категорія, яка включає професіоналів різних напрямків та спеціальностей.

Менеджер з реклами та РR, маркетолог

Маркетологи і спеціалісти з реклами – одні з найбільш популярних. Їхнє завдання – продумати та реалізувати стратегію виходу і просування нових та існуючих продуктів, послуг та бізнесів на ринку, знайти підхід до потенційного покупця та підвищувати лояльність аудиторії до бренду.

Інженер зв’язку

Ця технічна спеціальність гостро потребує спеціалістів. Займатися потрібно розвитком систем мобільного зв’язку, телекомунікацій, інтернету, їх обслуговуванням та підтримкою. Без диплома претендувати на високооплачувану роботу неможливо.

Архітектор

Архітектори сьогодні – одна з найпопулярніших професій. Без нього неможливо звести навіть дачний будиночок, і перепланування у квартирі без архітектурного обґрунтування та технічної документації заборонено проводити. Робота складна та відповідальна, і без вищої освіти до неї не допустять.

Перекладач (східні мови)

На ринку праці вже надлишок перекладачів з англійської та німецької мов, а ось фахівців з арабської, китайської мови не вистачає. Можна займатися синхронним, письмовим та технічним перекладом.

Фармацевтика, медицина, лікар (зі спеціалізацією)

Усі медичні спеціальності на піку популярності. Працювати можна як у державних клініках, так і приватних. Вчитися доведеться довго: від 7 років на лікаря загальної практики до 15 – на хірургів.

Математичні, фізико-технічні спеціальності

Дуже гострий дефіцит у цій сфері гарантує, що без роботи ви точно не залишитеся. І це ситуація не лише в Україні, а й у Європі, тому паралельно рекомендуємо серйозно взятися за вивчення англійської мови – з українським дипломом математика чи фізика та знанням іноземних мов ви легко знайдете роботу будь-де.

Логіст

У глобалізованому світі логістика виходить на перший план. Логісти займаються організацією розподілу продукції за складами та торговельними мережами, транспортом, плануванням запасів та закупівель підприємств і торгових мереж.

На сьогоднішній день на Кіровоградщині роботодавці не потребують фахівців більшості вищеперелічених професій. Серед наявних: 116 вакансій на посади лікарів (заробітна плата від 6 500 грн до 20 000 грн) та фармацевтів  (заробітна плата від 6 500 грн до 8 000 грн), а також по одній вакансії на посади економіста (заробітна плата від 9 000 грн) та програміста (заробітна плата від 6 500 грн).

До початку вступної кампанії ще є час, і ви можете оцінити свої сильні сторони, проаналізувати, в якій професії ви знайдете себе і зможете побудувати успішну кар’єру.

 

У разі, якщо ви вже обрали професію, маєте відповідну освіту та перебуваєте у пошуку роботи, запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятостіта ознайомитися з наявними вакансіями https://is.gd/LQ66ql

 

26.05.2022

 

Кому на Кіровоградщині роботодавці готові платити зарплату від 20 000 грн і вище

 

У базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 80 вільних посад, за якими роботодавці платять від 20 000 грн і вище.

Які це вакансії: лікарі різного профілю – сімейний лікар, акушер-гінеколог, анестезіолог, ендоскопіст, нарколог, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, патологоанатом, педіатр, педіатр-неонатолог, психіатр, рентгенолог, терапевт, уролог, хірург та ін., а також зоотехнік і директор (керівник) малого підприємства сільськогосподарського.

Якщо вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Кіровоградського та Олександрійського міськрайонних центрів зайнятості, Знам’янської міськрайонної, Благовіщенської, Голованівської, Компаніївської, Маловисківської, Олександрівської, Петрівської та Устинівської районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

З метою ознайомлення з іншими вакансіями, зареєстрованими у державній службі зайнятості, пропонуємо:

доєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegram-каналі @DCZWorkNowBbot, де щоденно можна отримувати інформацію про актуальні вакансії за регіоном або галуззю. Для цього достатньо знайти та запустити наш чат-бот і  послідовно обрати розділи: «Громадянам» – «Пошук роботи»;

 

скористатися можливостями сайту Кіровоградського обласного центру зайнятостіза посиланням https://is.gd/LQ66ql  та обрати для себе підходящу роботу.

 

 

01.06.2022

 

Підприємства Кіровоградщини мають потребу в електрогазозварниках

 

На підприємствах Кіровоградщини є робота для електрогазозварників. Роботодавці готові платити своїм працівникам від 4 401 (0,5 ставки) до 12 700 гривень.

Ви маєте відповідну освіту і готові працювати електрогазозварником – звертайтеся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, Світловодської та Знам’янської міськрайонних, Долинської, Маловисківської, Новомиргородської районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Щоб дізнатися про інші вакансії, перейдіть за посиланням: https://is.gd/LQ66qlна сайт Кіровоградського обласного центру зайнятостічи зайдіть у Telegram-канал @DCZWorkNowBbot.

Нагадаємо, що служба зайнятості має можливість навчити за професіями, затребуваними на ринку праці. З графіком навчання можна ознайомитися тут: http://surl.li/cbiig.

 

 

 

26.05.2022

 

Провідні сайти з пошуку роботи України відтепер працюють разом

 

Забезпечити роботою українців в умовах війни можливо, лише працюючи злагоджено, об’єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін – бізнесу, держави та шукачів роботи.

23 травня підприємства – власники сайтів Work.ua, robota.ua, grc.ua – сайт з пошуку роботи, novarobota.ua, pidbir.com та Державна служба зайнятості за участі Міністерства економіки України як організатора підписали договір про співпрацю та інформаційну взаємодію.

Мета – створення на ресурсах Державної служби зайнятості національного інформаційного порталу з єдиною базою вакансій, що будуть оновлюватися в режимі реального часу.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

26.05.2022

 

 1. 3D-моделювання в сучасній медицині:  опановуйте нові компетенції зі службою зайнятості

 

Ви маєте фахову передвищу медичну освіту? Володієте інформаційно-комп’ютерними технологіями на рівні користувача  Windows, а також навичками роботи з редакторами AutoCADабо іншими CADпрограмами?

Є бажання підвищити професійні компетенції у використанні 3D-моделювання у медичній сфері? Служба зайнятості організовує курси цільового призначення за навчальною програмою «Використання 3D-моделювання у медичній сфері».

Навчання проводитиметься в онлайн режимі викладачами Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Слухачі курсів матимуть змогу підвищити кваліфікацію в оволодінні інноваціями у створенні 3D-моделей за знімками магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії.

Старт навчання – 30 травня 2022 року.

Умовами направлення на навчання є:

 • комп’ютерна грамотність;

 • здатність до просторової уяви;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка.

Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

 

Якщо вас зацікавила інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за                                      тел. (0522) 32-13-28 або зайдіть на Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград.

 

26.05.2022

 

Декоративна штукатурка: види, особливості та поради фахівців – про все це на курсах!

 

Що таке структурна, фактурна, венеціанська та мінеральна штукатурка? Як підготувати поверхню під декоративну штукатурку? Як правильно наносити шари та здійснювати обробку оштукатурених поверхонь? Про це та інше ви матимете змогу дізнатися на курсах цільового призначення за навчальною програмою «Декоративна штукатурка», які проводитимуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Навчання стартує 30 травня 2022 року. Термін навчання – 0,5 міс.

Умовами направлення на навчання є:

 • освіта професійно-технічна;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка.

Нагадаємо: якщо ви безробітний, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Інформацію про інші професії, які можна здобути за сприяння служби зайнятості, дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за  тел. (0522) 32-13-28.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

 

 

26.05.2022

 

                На Кіровоградщині є робота для кухарів

 

Заклади харчування Кіровоградської області потребують близько 10 кухарів. Щодо зарплати, то роботодавці готові платити своїм працівникам від 6 500 до 9 730 гривень.

Якщо ви перебуваєте у пошуку роботи та маєте бажання працевлаштуватися за професією кухаря, звертайтеся до Кіровоградського та Олександрійського міськрайонних центрів зайнятості, Світловодської міськрайонної і Новоархангельської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Нагадаємо, що служба зайнятості має можливість навчити за професіями, затребуваними на ринку праці. З графіком навчання можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/JeLGmou.

 

А також, щоб дізнатися про інші вакансії, перейдіть за посиланням: https://is.gd/LQ66qlна сайт Кіровоградського обласного центру зайнятостічи за допомогою чат-боту державної служби зайнятості у Telegram @DCZWorkNowBbot самостійно оформте підписку на останні вакансії за регіоном або галуззю.

 

24.05.2022

 

Роботодавці Кіровоградщини потребують півтора десятка бухгалтерів

 

Підприємства, установи та організації Кіровоградської області потребують 15 бухгалтерів. Заробітна плата, яку пропонують роботодавці таким фахівцям, становить від 6 500 до 16 000 гривень.

Такі вакансії зареєстровані в Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Знам’янській міськрайонній, Гайворонській, Голованівській і Петрівській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Якщо ви знаходитеся в пошуку роботи, запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятостіта ознайомитись з іншими наявними вакансіями за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Крім того, завдяки чат-боту державної служби зайнятості у Telegram @DCZWorkNowBbot ви тепер можете самостійно оформити підписку на останні вакансії за регіоном або галуззю.

Для цього достатньо знайти та запустити наш чат-бот @DCZWorkNowBbot і  послідовно обрати розділи: «Громадянам» – «Пошук роботи» і підписатися на розсилку за регіоном чи галуззю.

 

 

 

24.05.2022

 

Близько 1 млн грн отримають роботодавці, які звернулися за компенсацією

 

На Кіровоградщині станом на 23 травня 2022 року 94 роботодавці подали документи для отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 157 внутрішньо переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Переважна кількість – юридичні особи, які використовують найману працю. Обласним центром зайнятості ухвалено 100 рішень.

П’ятьом роботодавцям уже перерахували 156 тис. грн, іншим – здійснено замовлення на суму 910,0 тис. грн. Фінансування очікується після закінчення верифікації.

Довідково.Для одержання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової допомоги від держави представникам бізнесу необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інструкція з отримання компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

24.05.2022

Електрогазозварник: здобувайте професію за підтримки служби зайнятості

 

Ви хочете стати фахівцем, який здійснює зварювання різних виробів з металу, а ще бути затребуваним на ринку праці? Майстерності у цій справі набути допоможе державна служба зайнятості, яка організовує професійне навчання за професією «Електрогазозварник».

Розпочинається навчання 30 травня 2022 рокуна базі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, триватиме 6 місяців.

Умови направлення на навчання:

 • повна або базова загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка з допуском до професії.

Варто зауважити, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила інформація, деталі дізнавайся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за                                      тел. (0522) 32-13-28 або зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування.

 

Довідково. Станом на 23 травня підприємства Кіровоградщини потребують 13 електрогазозварників.

 

24.05.2022

 

З якого дня надається статус безробітного в період дії воєнного стану?

 

Як відомо, питання реєстрації громадян як безробітних врегульовані нормами Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792 (із змінами).

Якщо на момент звернення шукача роботи до державної служби зайнятості серед наявних вакансій є підходяща, то спочатку видається направлення на працевлаштування. Безробітний у свою чергу має надати відповідь роботодавця не пізніше 7-го календарного дня з його отримання.

Статус безробітного надається у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації в державній службі зайнятості.

У той же час 07.05.2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану». До Закону України «Про зайнятість населення» внесено зміни та визначено, що під час дії воєнного стану статус безробітного надається особі з першого дня її реєстрації у центрі зайнятості за особистою заявою без вимоги щодо наявності підходящої роботи.

До того ж слід зазначити, що на період карантину статус безробітного також надається з першого дня її реєстрації без вимоги щодо наявності підходящої роботи.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

24.05.2022

 

За яких обставин можуть відмовити у прийнятті на роботу?

 

Наголосимо на тому, що, відповідно до норм законодавства про зайнятість населення, держава гарантує громадянам у сфері зайнятості захист від необґрунтованої відмови у найманні на роботу.

Роботодавець може обґрунтовано відмовитиособі у найманні на роботу, спираючись нарезультати медичних (у т. ч. психіатричних) оглядів під час прийому на роботу. Нагадаємо, що проведення таких оглядів є одним із елементів додержання норм законодавства про працю в частині питань охорони і гігієни праці.

Щодо результатів огляду, відповідно до статті 9 Закону України «Про психіатричну допомогу»,  внаслідок психічного розладу особа може бути визнана тимчасово або постійно непридатною до виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для неї або оточуючих.

Детальніше ознайомитися з Переліком медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) (постанова Кабінету Міністрів України від 10.05.2022 № 577) можна на вебсторінці Кабінету Міністрів України за посиланням: https://cutt.ly/nHVKskh.

Зауважимо, що постанова набирає чинності з 01.06.2022 (опублікована 18.05.2022).

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Інформаційна гігієна: як користуватися соцмережами, аби вони не використовували вас?

 

Ви вірите тому, що читаєте в Інтернеті? Бажаєте вберегти себе від маніпуляцій? Тоді рекомендуємо пройти новий курс цільового призначення «Інформаційна гігієна в мережі Інтернет. Як вберегтися від маніпуляцій», який започатковано ДНЗ «Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

З 24 травня 2022 року стартує навчання. Навчання проходитиме дистанційно, тривалість заняття – 24 години.

Якщо бажаєте ознайомитись зі змістом навчання більш детально, рекомендуємо переглянути відео за посиланням: https://cutt.ly/DHPccNL

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Цікаво, яка професія гарантує вам затишок і комфорт у домі? Хочете опанувати? Звертайтеся!

Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації сьогодні стали невід’ємною частиною комфортного життя кожного. А забезпечують безперебійне їх функціонування монтажники санітарно-технічних систем і устаткування.

Бажаєте здобути затребувану професію? Звертайтесь до служби зайнятості. Вам не лише допоможуть опанувати всі необхідні знання, а й працевлаштують.

 Сортувати труби, фітинги, фасонні частини, арматуру та засоби кріплення, готувати допоміжні матеріали (лляне пасмо, сурик, розчин тощо), встановлювати прокладки, комплектувати згони муфтами та контргайками, болти – гайками, установлювати і знімати запобіжні пробки і заглушки на трубах навчать викладачі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості під час професійного навчання за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Навчання стартує  24 травня 2022 рокуі триватиме 5,5 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка.

Для  безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

23.05.2022

 

З якого дня призначається допомога по безробіттю?

 

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон).

Частиною 3 статті 22 Закону визначено, що допомога по безробіттю виплачується з восьмого дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Враховуючи негативний вплив коронавірусу на стан ринку праці, необхідність посилення соціального захисту безробітних під час карантину, розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону доповнено пунктом 3-2, який, серед іншого, передбачає, що допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного (в період карантину).

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону пунктом 3-3, який, зокрема, містить норму, аналогічну карантинній, – під час дії воєнного стану допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного.

Примітка. Із чинною редакцією Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» є можливість ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://cutt.ly/lHWC8vl

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Яке передбачене обмеження максимального розміру допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану?

 

Частиною 5 статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» розмір такого виду прожиткового мінімуму наразі (з 01.01.2022 по 30.06.2022 включно) встановлено величиною 2481 грн (відповідно 4-кратний розмір – 9924 грн).

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» пунктом 3-3. Цей пункт, зокрема, містить норму, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 150 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року.

Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2022 становить 6500 грн.

Відповідно під час дії воєнного стану розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 9750 грн.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Які зміни відбулись у законодавстві з питань надання допомоги по частковому безробіттю?

 

07 травня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану», яким внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення». Зокрема, статтю 47 викладено в новій редакції, а статтю 47-1 – виключено.

Нагадаємо, що зазначеними статтями були врегульовані питання надання допомоги по частковому безробіттю (стосується найманих працівників роботодавців, які займаються виробництвом) та допомоги по частковому безробіттю на період дії карантину (відповідно).

Чинна редакція статті 47 Закону України «Про зайнятість населення» передбачає, що допомога по частковому безробіттю – це вид державної підтримки застрахованих осіб (працівників та фізичних осіб-підприємців) у разі втрати ними частини заробітної плати (доходу) у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.

Отже, у чинній редакції статті 47 об’єднані питання надання допомоги по частковому безробіттю відносно найманих працівників роботодавців, що займаються виробництвом, найманих працівників та фізичних осіб-підприємців, що знаходяться в стані часткового безробіття внаслідок встановлення карантину та введення воєнного стану.

Для надання допомоги по частковому безробіттю Кабінету Міністрів України необхідно прийняти постанову, в якій має бути затверджено порядок, строки, розмір та критерії її надання, порядок повернення коштів такої допомоги. Після затвердження такої постанови відповідна інформація буде розміщена на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятостіу Фейсбуці.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Перукар-модельєр: навчайтеся і будьте в курсі останніх модних тенденцій

 

Є бажання отримати одну з найактуальніших професій у б’юті-сфері? Хочете дізнатися, що таке омбре, шатуш, мажімеш, балаяж, опанувати тонкощі нарощування, ламінування волосся та професійного догляду за ним? Пропонуємо на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здобути професію «Перукар (перукар-модельєр)».

Навчання стартує24 травня 2022 року. Термін навчання – 4,9 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка;

 • особова медична книжка.

Якщо ви зареєстрований безробітний, то професійне навчання для вас здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила інформація? Деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

23.05.2022

 

Підприємствам Кіровоградщини потрібні майже 40 слюсарів

 

На підприємствах Кіровоградщини затребувані 35 слюсарів.

Слюсар аварійно-відновлювальних робіт, слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка), слюсар з механоскладальних робіт, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар з ремонту рухомого складу, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, слюсар із складання металевих конструкцій, слюсар-ремонтник та слюсар-сантехнік – саме таких працівників потребують роботодавці області.

Зарплата, яку готові платити своїм працівникам роботодавці, складає від 6500 до 14 000 гривень.

Вакансії слюсарів зареєстровано у Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Світловодській та Знам’янській міськрайонних, Бобринецькій, Вільшанській, Добровеличківській, Новомиргородській та Новоукраїнській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Усіх, хто шукає роботу, запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятостіта ознайомитись з іншими наявними вакансіями за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Крім того, завдяки чат-боту державної служби зайнятості у Telegram @DCZWorkNowBbot ви тепер можете самостійно оформити підписку на останні вакансії за регіоном або галуззю.

Для цього вам необхідно знайти та запустити наш чат-бот @DCZWorkNowBbot і  послідовно обрати розділи: громадянам – пошук роботи – підписатися на розсилку за регіоном чи галуззю.


 Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

24.05.2022

 

Роботодавці Кіровоградщини потребують півтора десятка бухгалтерів

 

Підприємства, установи та організації Кіровоградської області потребують 15 бухгалтерів. Заробітна плата, яку пропонують роботодавці таким фахівцям, становить від 6 500 до 16 000 гривень.

Такі вакансії зареєстровані в Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Знам’янській міськрайонній, Гайворонській, Голованівській і Петрівській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Якщо ви знаходитеся в пошуку роботи, запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятостіта ознайомитись з іншими наявними вакансіями за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Крім того, завдяки чат-боту державної служби зайнятості у Telegram @DCZWorkNowBbot ви тепер можете самостійно оформити підписку на останні вакансії за регіоном або галуззю.

 

Для цього достатньо знайти та запустити наш чат-бот @DCZWorkNowBbot і  послідовно обрати розділи: «Громадянам» – «Пошук роботи» і підписатися на розсилку за регіоном чи галуззю.

 

24.05.2022

 

Близько 1 млн грн отримають роботодавці, які звернулися за компенсацією

 

На Кіровоградщині станом на 23 травня 2022 року 94 роботодавці подали документи для отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 157 внутрішньо переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Переважна кількість – юридичні особи, які використовують найману працю. Обласним центром зайнятості ухвалено 100 рішень.

П’ятьом роботодавцям уже перерахували 156 тис. грн, іншим – здійснено замовлення на суму 910,0 тис. грн. Фінансування очікується після закінчення верифікації.

Довідково.Для одержання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової допомоги від держави представникам бізнесу необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інструкція з отримання компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 

24.05.2022

Електрогазозварник: здобувайте професію за підтримки служби зайнятості

 

Ви хочете стати фахівцем, який здійснює зварювання різних виробів з металу, а ще бути затребуваним на ринку праці? Майстерності у цій справі набути допоможе державна служба зайнятості, яка організовує професійне навчання за професією «Електрогазозварник».

Розпочинається навчання 30 травня 2022 рокуна базі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, триватиме 6 місяців.

Умови направлення на навчання:

 • повна або базова загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка з допуском до професії.

Варто зауважити, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила інформація, деталі дізнавайся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за                                      тел. (0522) 32-13-28 або зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Довідково. Станом на 23 травня підприємства Кіровоградщини потребують 13 електрогазозварників.

 

 

 

24.05.2022

 

З якого дня надається статус безробітного в період дії воєнного стану?

 

Як відомо, питання реєстрації громадян як безробітних врегульовані нормами Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792 (із змінами).

Якщо на момент звернення шукача роботи до державної служби зайнятості серед наявних вакансій є підходяща, то спочатку видається направлення на працевлаштування. Безробітний у свою чергу має надати відповідь роботодавця не пізніше 7-го календарного дня з його отримання.

Статус безробітного надається у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації в державній службі зайнятості.

У той же час 07.05.2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану». До Закону України «Про зайнятість населення» внесено зміни та визначено, що під час дії воєнного стану статус безробітного надається особі з першого дня її реєстрації у центрі зайнятості за особистою заявою без вимоги щодо наявності підходящої роботи.

До того ж слід зазначити, що на період карантину статус безробітного також надається з першого дня її реєстрації без вимоги щодо наявності підходящої роботи.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

24.05.2022

 

За яких обставин можуть відмовити у прийнятті на роботу?

 

Наголосимо на тому, що, відповідно до норм законодавства про зайнятість населення, держава гарантує громадянам у сфері зайнятості захист від необґрунтованої відмови у найманні на роботу.

Роботодавець може обґрунтовано відмовитиособі у найманні на роботу, спираючись нарезультати медичних (у т. ч. психіатричних) оглядів під час прийому на роботу. Нагадаємо, що проведення таких оглядів є одним із елементів додержання норм законодавства про працю в частині питань охорони і гігієни праці.

Щодо результатів огляду, відповідно до статті 9 Закону України «Про психіатричну допомогу»,  внаслідок психічного розладу особа може бути визнана тимчасово або постійно непридатною до виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для неї або оточуючих.

Детальніше ознайомитися з Переліком медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) (постанова Кабінету Міністрів України від 10.05.2022 № 577) можна на вебсторінці Кабінету Міністрів України за посиланням: https://cutt.ly/nHVKskh.

Зауважимо, що постанова набирає чинності з 01.06.2022 (опублікована 18.05.2022).

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Інформаційна гігієна: як користуватися соцмережами, аби вони не використовували вас?

 

Ви вірите тому, що читаєте в Інтернеті? Бажаєте вберегти себе від маніпуляцій? Тоді рекомендуємо пройти новий курс цільового призначення «Інформаційна гігієна в мережі Інтернет. Як вберегтися від маніпуляцій», який започатковано ДНЗ «Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

З 24 травня 2022 року стартує навчання. Навчання проходитиме дистанційно, тривалість заняття – 24 години.

Якщо бажаєте ознайомитись зі змістом навчання більш детально, рекомендуємо переглянути відео за посиланням: https://cutt.ly/DHPccNL

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Цікаво, яка професія гарантує вам затишок і комфорт у домі? Хочете опанувати? Звертайтеся!

Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації сьогодні стали невід’ємною частиною комфортного життя кожного. А забезпечують безперебійне їх функціонування монтажники санітарно-технічних систем і устаткування.

Бажаєте здобути затребувану професію? Звертайтесь до служби зайнятості. Вам не лише допоможуть опанувати всі необхідні знання, а й працевлаштують.

 Сортувати труби, фітинги, фасонні частини, арматуру та засоби кріплення, готувати допоміжні матеріали (лляне пасмо, сурик, розчин тощо), встановлювати прокладки, комплектувати згони муфтами та контргайками, болти – гайками, установлювати і знімати запобіжні пробки і заглушки на трубах навчать викладачі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості під час професійного навчання за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Навчання стартує  24 травня 2022 рокуі триватиме 5,5 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка.

Для  безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

23.05.2022

 

З якого дня призначається допомога по безробіттю?

 

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон).

Частиною 3 статті 22 Закону визначено, що допомога по безробіттю виплачується з восьмого дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Враховуючи негативний вплив коронавірусу на стан ринку праці, необхідність посилення соціального захисту безробітних під час карантину, розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону доповнено пунктом 3-2, який, серед іншого, передбачає, що допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного (в період карантину).

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону пунктом 3-3, який, зокрема, містить норму, аналогічну карантинній, – під час дії воєнного стану допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного.

Примітка. Із чинною редакцією Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» є можливість ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://cutt.ly/lHWC8vl

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Яке передбачене обмеження максимального розміру допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану?

 

Частиною 5 статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» розмір такого виду прожиткового мінімуму наразі (з 01.01.2022 по 30.06.2022 включно) встановлено величиною 2481 грн (відповідно 4-кратний розмір – 9924 грн).

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» пунктом 3-3. Цей пункт, зокрема, містить норму, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 150 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року.

Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2022 становить 6500 грн.

Відповідно під час дії воєнного стану розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 9750 грн.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

23.05.2022

 

Які зміни відбулись у законодавстві з питань надання допомоги по частковому безробіттю?

 

07 травня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану», яким внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення». Зокрема, статтю 47 викладено в новій редакції, а статтю 47-1 – виключено.

Нагадаємо, що зазначеними статтями були врегульовані питання надання допомоги по частковому безробіттю (стосується найманих працівників роботодавців, які займаються виробництвом) та допомоги по частковому безробіттю на період дії карантину (відповідно).

Чинна редакція статті 47 Закону України «Про зайнятість населення» передбачає, що допомога по частковому безробіттю – це вид державної підтримки застрахованих осіб (працівників та фізичних осіб-підприємців) у разі втрати ними частини заробітної плати (доходу) у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.

Отже, у чинній редакції статті 47 об’єднані питання надання допомоги по частковому безробіттю відносно найманих працівників роботодавців, що займаються виробництвом, найманих працівників та фізичних осіб-підприємців, що знаходяться в стані часткового безробіття внаслідок встановлення карантину та введення воєнного стану.

Для надання допомоги по частковому безробіттю Кабінету Міністрів України необхідно прийняти постанову, в якій має бути затверджено порядок, строки, розмір та критерії її надання, порядок повернення коштів такої допомоги. Після затвердження такої постанови відповідна інформація буде розміщена на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятостіу Фейсбуці.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 

23.05.2022

 

Перукар-модельєр: навчайтеся і будьте в курсі останніх модних тенденцій

 

Є бажання отримати одну з найактуальніших професій у б’юті-сфері? Хочете дізнатися, що таке омбре, шатуш, мажімеш, балаяж, опанувати тонкощі нарощування, ламінування волосся та професійного догляду за ним? Пропонуємо на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здобути професію «Перукар (перукар-модельєр)».

Навчання стартує24 травня 2022 року. Термін навчання – 4,9 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка;

 • особова медична книжка.

Якщо ви зареєстрований безробітний, то професійне навчання для вас здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила інформація? Деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

23.05.2022

 

Підприємствам Кіровоградщини потрібні майже 40 слюсарів

 

На підприємствах Кіровоградщини затребувані 35 слюсарів.

Слюсар аварійно-відновлювальних робіт, слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка), слюсар з механоскладальних робіт, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар з ремонту рухомого складу, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, слюсар із складання металевих конструкцій, слюсар-ремонтник та слюсар-сантехнік – саме таких працівників потребують роботодавці області.

Зарплата, яку готові платити своїм працівникам роботодавці, складає від 6500 до 14 000 гривень.

Вакансії слюсарів зареєстровано у Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Світловодській та Знам’янській міськрайонних, Бобринецькій, Вільшанській, Добровеличківській, Новомиргородській та Новоукраїнській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Усіх, хто шукає роботу, запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятостіта ознайомитись з іншими наявними вакансіями за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Крім того, завдяки чат-боту державної служби зайнятості у Telegram @DCZWorkNowBbot ви тепер можете самостійно оформити підписку на останні вакансії за регіоном або галуззю.

Для цього вам необхідно знайти та запустити наш чат-бот @DCZWorkNowBbot і  послідовно обрати розділи: громадянам – пошук роботи – підписатися на розсилку за регіоном чи галуззю.


 Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

18.05.2022

 

Основні закони з електротехніки, види конструкцій та демонтаж. Долучайтесь до профнавчання

 

Основні закони з електротехніки та електричні схеми, види конструкцій та демонтаж. Вам це знайомо? Тоді звертайтесь до найближчого центру зайнятості. Вам допоможуть опанувати всі необхідні знання для електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж.

Так, 23 травня 2022 року за цією професією розпочинається професійне навчання, яке проводитимуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Термін навчання – 5 місяців.

Що на вас очікує? Вивчення та узагальнення:

 • основних законів з електротехніки;

 • технічного креслення;

 • електричних схем;

 • основних видів кріпильних деталей та дрібних конструкцій, інструментів, що застосовуються під час електромонтажних робіт.

Викладачі ознайомлять з основними електромонтажними матеріалами, їх призначенням, основними марками проводів та кабелів. Цікавить сортамент кольорових та чорних металів, що застосовують під час  виготовлення та монтажу й демонтажу освітлювальних  проводок і мереж? Це ви також опануєте.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка з допуском до професії.

Звертаємо вашу увагу, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

18.05.2022

 

На Кіровоградщині більше сотні вакансій із зарплатою від 15 000 грн

 

Наразі у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 103 вільних посади із заробітною платою від 15 000 гривень і вище.  З них 27 – з наявністю житла.

Серед затребуваних вакансій із відповідною зарплатою: бухгалтер, водій автотранспортних засобів, головний енергетик, директор (керівник) малого підприємства сільськогосподарського, електрогазозварник, зоотехнік, інженер-будівельник, конструктор одягу, менеджер (управитель), механік цеху, начальник відділу, начальник дільниці, оператор із штучного осіменіння тварин та птиці, технолог, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва та лікарі різного профілю, зокрема сімейний лікар, акушер-гінеколог, анестезіолог, ендоскопіст, нарколог, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, педіатр, психіатр, рентгенолог, уролог, хірург та інші.

Вакансії із вищезазначеною заробітною платою зареєстровані у Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Світловодській і Знам’янській міськрайонних, Благовіщенській, Голованівській, Компаніївській, Маловисківській, Новомиргородській,  Олександрівській, Петрівській та Устинівській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

18.05.2022

 

Кухар: зацікавились професією? Звертайтесь до фахівців служби зайнятості

 

Полюбляєте готувати і дивувати оточуючих своєю кулінарною майстерністю? Умієте навіть з найпростіших інгредієнтів створити різноманітні незвичайні страви, проте не знаєте, як визначати цінність приготованої страви, якість сировини і додаткових складових, а також виконувати якісну обробку продуктів харчування? У цьому випадку вам знадобляться професійні знання.  Служба зайнятості готова допомогти.

23 травня 2022 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує професійне навчання за професією «Кухар». Термін навчання – 5 місяців.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка;

 • особова медична книжка.

Звертаємо вашу увагу, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

18.05.2022

 

Чи враховується розмір заробітної плати за останнім місцем при підборі підходящої роботи під час дії воєнного стану?

 

Критерії підходящої роботи для безробітних визначені статтею 46 Закону України «Про зайнятість населення». Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новими нормами, що визначають вказані критерії під час дії воєнного стану. У попередньому матеріалі, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук під рубрикою «Правовий порадник шукача роботи», йшлося про вплив досвіду роботи на підбір підходящої роботи під час дії воєнного стану. Наразі буде йти мова про вплив розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

Так, підходящою для безробітного вважається робота, оплата якої є не нижче розміру заробітної плати за останнім місцем роботи для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного протягом 30 календарних днів з дня надання такого статусу. 

Для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів або здійснюють пошук роботи вперше, підходящою вважається робота з розміром заробітної плати не нижче розміру мінімальної (для роботи на умовах повного робочого часу).

Примітка. Із чинною редакцією Закону України «Про зайнятість населення» є можливість ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#Text

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

18.05.2022

 

Які зміни відбуваються у законодавстві про працю в частині легального застосування праці найманих осіб?

 

На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук під рубрикою «Електронний кадровий клуб» 10.05.2022 було розміщено матеріал про прийняття Закону України від 21.04.2022 № 2215-IX «Про дерадянізацію законодавства України». Цим Законом, зокрема, внесено зміни до Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс). Окремі положення Кодексу викладені в новій редакції, до багатьох статей внесені зміни. Наразі наводимо інформацію про зміни, що стосуються належного оформлення трудових відносин (легалізації).

Так, з урахуванням внесених змін до статті 10 Кодексу встановлено, що колективний договір укладається на основі законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, і узгодження інтересів працівників та роботодавців. Колективний договір зберігає чинність у разі зміни складу, структури, найменування роботодавця, від імені якого укладено цей договір (стаття 17 Кодексу).

Частиною 2 статті 21 Кодексу визначено, що трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем-фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець-фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

У разі зміни власника підприємства, установи, організації, а також у разі їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується (стаття 36 Кодексу).

Примітка. Ознайомитися з чинною редакцією Кодексу можна на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://cutt.ly/OHxFOpy

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості 

 

18.05.2022

 

Чи може під час підбору підходящої роботи пропонуватися робота, що потребує зміни місця проживання?

 

На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук у попередніх двох матеріалах під рубрикою «Правовий порадник шукача роботи»йшла мова про особливості підбору підходящої роботи під час дії воєнного стану. Відповідні правовідносини (на відміну від стандартних норм Закону України «Про зайнятість населення») встановлені Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022).

Слід також зазначити, що під час підбору підходящої роботи без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування. Але при цьому підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітний чи звернулася за пошуком роботи.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

18.05.2022

 

Які зміни відбуваються у законодавстві про працю в частині забезпечення зайнятості окремих категорій громадян?

 

Учора на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук (під рубрикою «Електронний кадровий клуб») було розміщено матеріал про норми законодавства, що регулюють належне оформлення трудових відносин, які внесені до Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс) прийнятим Законом України від 21.04.2022 № 2215-IX «Про дерадянізацію законодавства України».

Наразі будемо вести мову про зміни у Кодексі, що стосуються питань забезпечення зайнятості окремих категорій громадян.

Так, статтею 184 Кодексу визначено, що уразі відмови у прийнятті на роботу жінок (вагітних, за наявністю дітей віком до трьох років, одиноких матерів – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю)роботодавець зобов’язаний повідомити їм причину відмови в письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено в судовому порядку.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, які здобувають у будь-якій формі початкову, базову середню чи профільну середню освіту для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненню ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює (стаття 188 Кодексу).

Статтею 196 Кодексу встановлено, що для працевлаштування молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, звільнилася із строкової військової служби і вперше приймається на роботу, а також осіб, звільнених із військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, які в добровільному порядку уклали контракт про проходження служби у військовому резерві, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу, а також інших категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, підприємствам, установам та організаціям встановлюється квота відповідно до Закону України «Про зайнятість населення».

Відповідно до статті 197 Кодексу, працездатній молоді – громадянам України віком від 15 до 28 років після закінчення або припинення навчання у закладах середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби надається перше робоче місце на строк не менше двох років. Молодим спеціалістам – випускникам закладів освіти державної форми власності, потреба в яких раніше була заявлена підприємствами, установами, організаціями, надається робота за фахом на період не менше трьох років у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

18.05.2022

Близько 70 роботодавців Кіровоградщини, які працевлаштували переселенців, звернулися за компенсацією

 

Понад 70 позитивних рішень прийнято обласним центром зайнятості про виплату компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 103 внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Серед професій, за якими працевлаштовані переселенці: лікар-отоларинголог, лікар-уролог, стоматолог, лікар загальної практики, швачка, фахівець з комп’ютерної графіки, токар механоскладального цеху, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, слюсар з механоскладальних робіт, бармен, продавець-консультант  та ін.

Тож, якщо ви роботодавець і працевлаштовуєте внутрішньо переміщених осіб, зверніться до центру зайнятості за місцем вашої реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Довідково. Для одержання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової допомоги від держави представникам бізнесу необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центрузайнятості за місцем перебування.

Самостійно ознайомитися з порядком отримання компенсації можна завітавши на інтернет-ресурс Державної служби зайнятості до рубрики «Роботодавцям», підрубрики «Компенсація роботодавцям за ВПО» або за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

«Що нового у сфері зайнятості. Відповіді у запитаннях»

Чи може переселенець припинити трудові відносини без відвідування роботодавця?

За стандартними правилами працівник вирішує питання звільнення з роботи безпосередньо з роботодавцем. В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться (проводились) активні бойові дії, громадяни (які прийняли рішення переїхати в іншу місцевість) не завжди мали можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним записом про звільнення.

Якщо такі громадяни (за умови, що вони переїхали в іншу місцевість, не виконують роботу дистанційно і фактично припинили трудові відносини) мають намір звільнитися з роботи (для пошуку нової за сприяння державної служби зайнятості як зареєстрованого безробітного, отримання права на допомогу по безробіттю), вони можуть вирішити таке питання у встановленому порядку.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) внесено зміни до законівУкраїни«Про зайнятість населення» та «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» у частині припинення трудових відносин.

Нормами статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (із змінами, ознайомитись з повним текстом можна на вебпорталіВерховної Ради України) визначено, що внутрішньо переміщена особа (яка не мала можливості припинити трудовий договір відповідно до пункту 1 статті 36, статей 3839 Кодексу законів про працю України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання) має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору. Форма такої заяви затверджена наказом Державного центру зайнятості від 07.05.2022 № 45 (ознайомитися з цією формою можна в центрах зайнятості).

Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

Водночас центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними) та територіальні органи Пенсійного фонду України і Державної податкової служби.

 

Чи може бути призначена допомога по безробіттю внутрішньо переміщеній особі за відсутності належної інформації про страховий стаж?

 

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Одним із ключових моментів при її призначенні є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII“Прикінцеві положення” вищевказаного Закону пунктом 3-3. Цей пункт, зокрема, містить норму, що під час дії воєнного стану внутрішньо переміщеній особі, яка не має документів про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, допомога по безробіттю призначається з урахуванням інформації, що міститься у державних інформаційних реєстрах.

До отримання всіх необхідних відомостей, допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі (наразі це 1 тисяч грн), а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 календарних днів.

Після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

 

Чи мають громадяни право на достроковий вихід на пенсію?

Статтею 49 Закону України від 05.07.2012 № 5067-VI “Про зайнятість населення”(у першій редакції) була передбачена можливість дострокового виходу на пенсію для окремої категорії безробітних. Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII(набрав чинності з 01.01.2015) були внесені зміни до низки законодавчих актів, у тому числі і вказаного Закону. Серед іншого, буловиключено і статтю 49.

Законом України  15.02.2022 № 2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”(набрав чинності 30.04.2022, з повним текстом Закону є можливість ознайомитись на вебсайті Верховної Ради України) у розділі VIII  Закону України “Про зайнятість населення”включено статтю 49 “Особлива гарантія для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці”.

Це право гарантується особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за умови їх реєстрації удержавній службі зайнятості та відсутностіпідходящої для них роботи.

Прикінцевими положеннями Закону України  15.02.2022 № 2040-IX визначено шестимісячний строк Кабінету Міністрів України для приведення ним та міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Чи можуть громадяни, які працювали на тимчасово окупованих територіях, подати заяву про надання статусу безробітного через Дію?

 

Питання реєстрації громадян як безробітних на період дії воєнного стану врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану» (із змінами, внесеними постановою від 29.04.2022 № 509).

Серед іншого, вказаною постановою врегульовані питання реєстрації безробітних засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Таку можливість мають також громадяни, які працювали (та звільнилися) на територіях, які тимчасово окуповані або де ведуться активні бойові дії. Подати заяву є можливість до будь-якого центру зайнятості (логічним є подання заяви до центру, який обслуговує територію, де фактично проживає громадянин. Наприклад, якщо особа перебуває в м. Олександрії, то заява може бути подана до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості).

Послідовність дій щодо подання заяви визначена в пункті 1 вказаної постанови. Громадяни мають знати, що вони можуть не подавати до центру зайнятості (в день першого фактичного відвідування) стандартний перелік документів (якщо окремі з документів відсутні). Відсутня інформація, яка необхідна для реєстрації та пошуку роботи, буде (по можливості) отримана Порталом Дія з відповідних державних інформаційних ресурсів.

 

Чи є підставою для припинення виплати допомоги по безробіттю тривале перебування за кордоном?

Правові підстави для припинення виплати допомоги по безробіттю врегульовані статтею 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новою нормою, яка передбачає, що на період дії воєнного стану ще однією підставою для припинення виплати є перебування безробітного за кордоном понад 30 календарних днів.

Також законом про зміни доповнено аналогічними положеннями і прикінцеві положення Закону України «Про зайнятість населення» (участині припинення реєстрації безробітного).

Подати заяву про припинення реєстрація безробітного (що пов’язано з припиненням виплати допомоги по безробіттю) особа може, серед іншого, скориставшись засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Дана послуга реалізована у розділі «Громадянам» –«Пенсії, пільги та допомога» – «Скасування статусу безробітного».

 

Чи передбачені під час дії воєнного стану особливості отримання роботодавцями дозволів на застосування праці громадян Російської Федерації?

Законом України «Про зайнятість населення» визначено процедуру та строки оформлення дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Так, регіональний центр зайнятості має 7 робочих днів для прийняття рішення про видачу дозволу та 3 робочі дні – для прийняття рішення про продовження дії дозволу.

На період дії воєнного стану Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищевказаного Закону окремими нормами, що стосуються особливостей оформлення дозволів.

Так, прийняття рішення про видачу чи продовження дії дозволу на застосування праці громадян Російської Федерації здійснюється за погодженням із регіональним органом Служби безпеки України. Строки, встановлені для розгляду питання, продовжуються до отримання такого погодження (або відмови у погодженні).

Відмова органів безпеки у погодженні видачі дозволу (продовження дії) є підставою для відмови регіональним центром зайнятості роботодавцю у видачі дозволу (продовження дії).

 

Актуальні ваканції РЦЗ

 

  Посада (назва)  Роботодавець (назва) Заробітна плата Вимоги до працівника Місце проведення робіт Контактний номер телефону
Устинівська районна філія Кіровоградського ОЦЗ
1 лікар-анестезіолог КНП "УЛ" УСР 20 000,00 Мати сертифікат про вакцинацію або довідку протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Працювати лікарем-анестезіологом , забезпечувати кваліфіковане проведення анестезії,інтенсивної терапії та реанімації хворих ;здійснювати невідкладні заходи з інтенсивної терапії  хворих , що  знаходяться в критичному стані;здійснювати нагляд за побічними реакціями лікарських засобів;організовувати  і проводити консультації хворих . 3525855100, Кіровоградська область, Устинівський район, Устинівка 0 (5239) 4-16-42
2 лікар-офтальмолог КНП "УЛ" УСР 20 000,00 Мати сертифікат про вакцинацію або довідку протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Працювати лікарем-офтальмологом в Устинівській лікарні. Вміти застосовувати  сучасні методи профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації офтальмологічних хворих, надавати  їм швидку та невідкладну медичну допомогу. Здійснювати нагляд за побічними реакціями  лікарських засобів. . 3525855100, Кіровоградська область, Устинівський район, Устинівка 0 (5239) 4-16-42
3 лікар-хірург КНП "УЛ" УСР 20 000,00 Керуватися у  роботі чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я.Проводити цілеспрямоване клінічне обстеження хворого. Визначати обсяг лабораторних, рентгенологічних та інших спеціальних досліджень, оцінює їх результати. Проводити диференційну діагностику. Визначати тяжкість стану хворого. Надавати невідкладну медичну допомогу . 3525855100, Кіровоградська область, Устинівський район, Устинівка 0 (5239) 4-16-42

 

 

 

Виш-переселенець у Кропивницькому проведе День відкритих дверей

 1.  

 

Донецький державний університет внутрішніх справ у Кропивницькому проводить День відкритих дверей.

Під чaс зaхoду відвідувaчі дізнaються пpo:

 • oсoбливoсті вступнoї кaмпaнії 2022 poку;

 • спeціaльнoсті, зa якими відбувaється oсвітня діяльність зaклaду;

 • всe, щo нeoбхіднo для вступу;

 • пopядoк oфopмлeння oсoбoвих спpaв для мaйбутніх куpсaнтів;

 • тepміни вступнoї кaмпaнії для бaкaлaвpів тa мaгістpів.

 

Тож, якщо ви стоїте на порозі вибору професії, маєте бажання втілити в життя найкращі професійні плани та пишатися європейською освітою, відвідайте День відкритих дверей Донецького державного університету внутрішніх справ.

Захід відбудеться 26 травня 2022 року o 14.00 зa aдpeсoю:                                                  м. Кропивницький, вул. Вeликa Пepспeктивнa, 1.

 

За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами:

 

097 907 01 07; 066 678 78 80; 068 427 92 60.Які особливості обчислення страхового стажу передбачені під час дії воєнного стану?

 

 

Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають особи, у яких такий стаж складає не менше 6 місяців протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної.

До того ж дане право зберігається у разі настання перерви страхового стажу з поважних причин, якщо особа протягом місяця після закінчення цієї перерви зареєструвалась в установленому порядку як безробітна. Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” визначено перелік поважних причин. Законом України від 26.01.2022 № 2010-IX “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” внесено зміни до вищевказаного Закону.

Однією з поважних причин є факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Примітка. Закон України від 26.01.2022 № 2010-IXопублікований 19.05.2022 і набирає чинності 19.11.2022. Ознайомитисяз текстом цього Закону можна на вебсторінці Верховної Ради України: https://cutt.ly/TH1JOQO

 

Чи передбачені додаткові гарантії у сфері зайнятості для постраждалих унаслідок збройної агресії?

 

Так, додаткові гарантії для постраждалих унаслідок збройної агресії проти України передбачені нормами Закону України«Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» (набирає чинності 19.11.2022).

Нагадаємо, у попередньому матеріалі, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук, ішлося про зміни у законодавстві щодо страхування на випадок безробіття. Вони внесені зазначеним Законом.

Слід зауважити, що вказаним Законом внесено дві зміни і до Закону України «Про зайнятість населення».

Перше – категорії громадян з додатковими гарантіями у сприянні працевлаштуванню доповнили категорією осіб,стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. У разі реєстрації як безробітного у державній службі зайнятості можна реалізувати таку гарантію.

 

Друге – доповнили перелік осіб, які мають право на одноразове отримання ваучера, щоб підтримати конкурентоспроможність шляхом перепідготовки, категорією осіб, які були позбавлені особистої свободи (право на отримання ваучера мають громадяни, які потребують перепідготовки і не зареєстровані як безробітні).

 

Майже 20 медсестер (медбратів) затребувані на Кіровоградщині

 

Наразі лікувальні заклади Кіровоградщини потребують 18 фахівців за професією «Сестра медична (брат медичний)».

Роботодавці готові платити своїм працівникам від 6 500 до 13 500 гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня, категорії працівника та досвіду роботи тощо.

Такі вакансії зареєстровані у Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, а також у Голованівській, Маловисківській та Петрівській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 


 Довідково.Станом на 18 квітня у центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 120 вакансій лікарів різного профілю

 

Опануй нові сучасні інструменти для проєктування за підтримки служби зайнятості

 

Ви за професією графічний дизайнер, інженер, менеджер проєктів чи архітектор? Мрієте удосконалити навички та опанувати нові версії програми «AutoCAD-2022»?  Задаєтеся питаннями, як в умовах реального часу спростити та оптимізувати процес автоматизованого проєктування та креслення? Де навчитися новим інструментам для автоматизованого проектування (САПР) і креслення?

Це все можливо дізнатися на курсах цільового призначення, що організовує державна служба зайнятості. Навчання проводять викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в режимі онлайн.

Цікаво? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування. Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Стартує навчання –  26 квітня 2022 року. Термін навчання – 0,5 міс.

Умови направлення на навчання:

 • освіта професійно-технічна;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка.

 

Інформацію про інші професії, які можна здобути за сприяння служби зайнятості у квітні цього року,  дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за  тел. (0522) 32-13-28 або завітайте на сайт обласного центру зайнятості у рубрику «Професійне навчання» – «Центри професійно-технічної освіти» – «Графік навчання у ЦПТО ДСЗ».

 

Хочеш стати перукарем, з чого почати

 

Сьогодні професія перукар досить затребувана на ринку праці. Чи складно стати перукарем з нуля, які кроки зробити та де навчитися перукарському мистецтву?

Втілюйте мрію в реальність. Підтримка державної служби зайнятості стане вам у пригоді.

26 квітня2022 року стартує професійне навчання, що проводитимуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в режимі онлайн.

Термін навчання – 5 місяців.

 

Умови направлення на навчання:

 • повна або базова загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка;

 • особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

 

Інформацію про інші професії, які можна здобути за сприяння служби зайнятості у квітніцього року,  дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за  тел. (0522) 32-13-28 або завітайте на сайт обласного центру зайнятості у рубрику «Професійне навчання» – «Центри професійно-технічної освіти» – «Графік навчання у ЦПТО ДСЗ».

 

Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного? Що робити, якщо документи втрачено?

 

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.

Реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

 

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.

 

Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю

 

На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук раніше було розміщено матеріал про мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

Було зазначено, що на період дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення мінімальний розмір допомоги по безробіттю складає 1000 грн.

На момент підготовки вказаного матеріалу термін дії карантину обмежувався 31.03.2022.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 229 (набрала чинності 09.03.2022) внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 та продовжено термін дії карантину до 31.05.2022. Відповідно, змінюються і строки дії мінімального розміру допомоги по безробіттю величиною 1000 грн.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Роботодавці: дієві кроки до перемоги – працюємо і надаємо роботу

 

Поки держава воює, поки народ захищається, має зберігатись і відновлюватись економіка (Володимир Зеленський).

Саме тому кожен має робити те, що у його силах, і бути на своєму місці.

Всі мають працювати злагоджено, зібрано та на повну силу.

Тож, звертаємося до суб’єктів господарювання, хто має бізнес на території Кіровоградщини,— продовжуйте свою діяльність, повертайте працівників на їхні робочі місця!

Ви – частина економічного фронту, що забезпечує збереження економіки країни та гідне життя громадян! І зараз ви потрібні державі як ніколи!

Отож, якщо на вашому підприємстві є потреба у працівниках, Кіровоградський обласний центр зайнятостіготовий допомогти вам у підборі необхідних кадрів.

Робіть усе можливе задля збереження виробництва, аби отримати результат, на який ми всі заслуговуємо.

 

Якщо можеш працювати – працюй

 

Сьогодні, в умовах воєнного стану, вкрай важливо зберегти економічну активність країни. Тому кожен має робити те, що в його силах, і бути корисним на своєму місці.

Тож усі, хто бажає та може працювати, у тому числі й ті, хто залишив свої домівки в пошуках безпечного місця, – працюйте! Ви наразі потрібні державі як ніколи!

Не шукайте зараз високих зарплат. Сьогодні будьте готовими до будь-якої роботи та виконуйте її якісно!

Робіть усе можливе, аби утримати свою родину та допомогти тим, хто цього потребує.

Разом ми сильні!

Нині кожен єднає Україну задля її майбутнього!

 

З питань пошуку роботи звертайтеся до найближчого центру зайнятості або філії обласного центру зайнятості.

 

Ми на зв’язку: діє телефонна «гаряча лінія»

 

Шановні клієнти!

Повідомляємо, що у Кіровоградському обласному центрі зайнятості діє телефонна «гаряча лінія».

Телефонуйте за номерами:

з питань працевлаштування, постановки та перебування на обліку:  +380665818784,  (0522) 32-17-68 та (0522) 32-28-41;

з питань виплати допомоги по безробіттю:  +380689001132,  (0522) 32-14-45;

із загальних питань діяльності:  +380934787081.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами, – Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград@dcz_kir.

Режим роботи: з понеділка по четвер – з 08.00 до 17.00, п’ятниця – з 08.00 до 15.45.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Сприяємо економічній самостійності малозабезпечених безробітних: нові механізми інтеграції до праці

 

З початку цього року непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні, мають можливість започаткувати власний бізнес.

Це нова бюджетна програма, що розроблена Міністерством соціальної політики України та орієнтована на сприяння непрацюючим працездатним особам, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, їхній економічній самостійності та інтеграції їх на ринок праці.

Держава пропонує таким громадянам отримати одноразову безвідсоткову поворотну фінансову допомогу в обсязі не більше 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому приймається  рішення про її надання (на початок 2022 року – 97 500 грн).

Ці кошти надаватимуться у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для започаткування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Якщо ж підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості або сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, повертати кошти державі не потрібно.

Для отримання зазначеної допомоги непрацююча працездатна особа зі складу малозабезпеченої сім’ї, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, звертається до центру зайнятості з такими документами:  заявою про надання фінансової допомоги; довідкою для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством, а також бізнес-планом.

Слід підкреслити, що служба зайнятості всім учасникам бюджетної програми допомагатиме у складанні бізнес-плану, консультації із започаткування та ведення бізнесу, за потреби організує проходження професійного навчання.

 

 

Фінансова допомога на здобуття економічної самостійності: нове для членів малозабезпеченої сім’ї

 

З січня 2022року безробітні громадяни– членималозабезпечених сімей можуть отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (Рука допомоги).